Ogłoszenia parafialne – 1 Grudzień 2019

1. Dzisiaj pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczynająca nowy rok liturgiczny. Na Mszach Świętych poświęcenie wieńca adwentowego i opłatków wigilijnych. Opłatki rozniesie do naszych domów Pani Bogusława Urban. Dziękujemy Państwu za składane przy tej okazji ofiary, które przeznaczamy na pokrycie kosztów funkcjonowania Parafii.
  2. Dzisiaj to także pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 1030 Msza Święta w intencji Górników
    z racji przypadającego wsp. św. Barbary i po niej zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Papieska intencja modlitewna na grudzień: Aby każdy kraj postanowił podjąć konieczne kroki, by jego priorytetem stała się przyszłość ludzi młodych, zwłaszcza tych, którzy cierpią.
  3. Zapraszamy na Msze Święte roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 1700 i w soboty o godz. 1800. Zachęcamy dzieci i młodzież do przynoszenia tradycyjnych lampionów i robienia serduszek z dobrymi uczynkami. Zostały przygotowane naklejki na piękną plansze adwentową.
  4. W tym tygodniu patronują nam: we wtorek – św. Franciszek Ksawery; w środę – św. Barbara; w piątek – św. Mikołaj; w sobotęśw. Ambroży.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na Różaniec do Przenajdroższej Krwi Pana Jezusa o godz. 1630.
  6. W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.1600 i spowiedź o 1630.
  7. Odwiedziny chorych w tym tygodniu w piątek i sobotę po Mszach Świętych porannych oraz 21 Grudnia w sobotę.
  8. Święty Mikołaj przybędzie do naszej Parafii w sobotę o godz. 1500 na Mszy Świętej roratniej.
  9. W przyszłą II niedzielę adwentu przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św. na Mszy Świętej o g. 1030.
  10. Panie z Caritasu po Mszach Świętych będą rozprowadzać świece Wigilijne. Jest to Dzieło Caritas Pomocy Dzieciom (małe świece - 6 zł i 12 zł, duże świece – 15 i 18 zł).
  11. Dzisiaj po Mszach Świętych o godz. 1030 i 1200 mieszkańcy Miedzianej rozprowadzają stroiki i inne ozdoby świąteczne – dochód przeznaczony jest na remont kościoła w Miedzianej.
  12. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Ofiary zbierane przez radę parafialną na tace i w domu katechetycznym przeznaczone będą na prace remontowe przy naszym kościele.
  13. Tegoroczne rekolekcje adwentowe rozpoczną się 20 Grudnia. Spowiedź adwentowa w piątek 20 Grudnia na rozpoczęcie rekolekcji. Już dziś zaplanujmy swój udział w tym wydarzeniu.
  14. Spotkanie organizacyjne dla młodzieży ze Szkoły Podstawowej, która pragnie tworzyć parafialną grupę modlitewną w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej.
  15. Spotkanie dla ministrantów w środę po Mszy Świętej wieczornej.
  16. Zapraszamy na spotkanie młodzież uczącą się, która już przyjęła sakrament bierzmowania w przyszłą sobotę o godz. 1800.
  17. Ośrodek kultury zaprasza dzieci na zabawę Mikołajkową, która odbędzie się 6 grudnia (piątek) o godz. 1700. W programie gry i zabawy oraz spotkanie z mikołajem. Wstęp wolny.
  18. Parafialny Klub Sportowy Józek składa podziękowanie za przekazanie 1%, które wyniosło 10 025 zł i wpłaciło 200 osób. Pieniądze przeznaczone będą na rozwijanie sprawności fizycznej dzieci i młodzieży.
  19. Zachęcamy do zabierania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość” „Mały gość” oraz kartki z ogłoszeniam
  20. Rozpoczął się czas rekolekcji i spowiedzi w naszym dekanacie. W tym tygodniu w sobotę spowiedź w Radzimowie

Poniedziałek 2 Grudzień 2019
8:00 O szczęśliwą operację żony
17:00 O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Julii z okazji 1 rocznicy urodzin

Wtorek 3 Grudzień 2019
8:00 † Jan Goranin – 1 r.śm.
17:00 † Jan Kosarczyn

Środa 4 Grudzień 2019
17:00 O zdrowie, Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Nikoli z okazji 18 rocznicy urodzin

Czwartek 5 Grudzień 2019
17:00 † Edward Tyszecki – 9 r.śm. † Krzysztof Tyszecki †† rodzice z obu stron

Piątek 6 Grudzień 2019
17:00 † Józefa Skrodzka – 5 r.śm. †† rodzice † Stefan † Helena † Władysław † Czesław † Stanisław

Sobota 7 Grudzień 2019
8:00 † Helena † Marek Skrodzccy
18:00 † Krzysztof Śmigiel – 2 r.śm.

Niedziela 8 Grudzień 2019
8;00
1) † Agnieszka – 10 r.śm.
2) † s. Marianna Konefał – od Parafian
10:30 rez.
12:00 † Czesław – 30 r.śm. † Barbara – 20 r.śm. †† z rodziny Pieciul
18:00 † Ryszard Iwanicki – 4 r.śm. † Patrycja Rozmysłowicz – 17 r.śm. † Maria † Julian Iwaniccy † Joanna Kleszczyńska