Ogłoszenia parafialne – 10 Listopad 2019

1. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie.
  2. Dzisiaj II Niedziela miesiąca. Ofiary zbierane na tacę oraz składane indywidualnie w domu katechetycznym przeznaczone będą na prace remontowe przy naszym kościele.
  3. Jutro 11 listopada. Msze Święte o godz. 800 i 100. Nie ma Mszy Świętej wieczornej. Z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona jutro o godz. 1000. Po Mszy Świętej przemarsz pod pomnik i złożenie kwiatów. O godz. 1600 program artystyczny w Ośrodku Kultury.
    Dziękujmy i gratulujemy Uczniom i Gronu Pedagogicznemu ze Szkoły Podstawowej w Zawidowie za piękny apel, który odbył się w miniony piątek.
  4. W tym tygodniu patronują nam:
    • w poniedziałekśw. Marcin z Tours (316-397), rzymski legionista, ojciec życia zakonnego we Francji, biskup
    • we wtorek - św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem
    • w środę - święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy
  5. W piątek o godz. 1630 Godzina Duszpasterska dla dzieci pierwszokomunijnych.
  6. W przyszłą niedzielę Panie z Caritasu po Mszach Świętych będą zbierać ofiary do puszek aby wspomóc św. Mikołaja w przygotowaniu paczek dla dzieci. Dziękujemy za dar serca.
  7. Informujemy że zmarła ś.p. siostra Marianna Konefał, długoletnia zakrystianka, organistka i katechetka w Zawidowie, bardzo zasłużona dla tutejszej Parafii. Informacje o pogrzebie będą podane w późniejszym terminie.
  8. Zachęcamy do zabierania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość” oraz kartki z ogłoszeniam
  9. Dzisiaj, we wtorek i środę modlimy się jeszcze w naszym kościele podczas nabożeństwa wypominkowego za zmarłych o godz. 1715. Można jeszcze składać karty wypominkowe. Pamiętajmy też, że najlepszym darem, jaki możemy ofiarować zmarłym, którzy potrzebują oczyszczenia, zanim osiągną niebo jest Msza Święta. Nie szczędźmy tego daru modlitwy, jeśli zależy nam na ich zbawieniu wiecznym. W tym tygodniu są wolne intencje na Mszach Świętych porannych w środę i piątek.

Plan Nabożeństwa Wypominkowego za zmarłych o godz. 1715

Niedziela  (10.11) – Plac Zwycięstwa, Ogińskiego, Ogrodowa, Norwida, Niecała, Tęczowa, Cicha, Cmentarna, Kopernika, Lubelska
Wtorek (12.11) – M. Konopnickiej
Środa (13.11) – Broniewskiego, kartki bez adresu

Poniedziałek 11 Listopad 2019
8:00 † Jerzy Kasperek
10:00 W intencji Ojczyzny

Wtorek 12 Listopad 2019
8:00 † Janina Plis – intencja od Zofii z rodziną
18:00 † Bogusław Antosz – 1 r.śm.

Środa 13 Listopad 2019
18:00 † Stanisława (k) † Michał Wasilewscy – intencja od syna Jana z rodziną

Czwartek 14 Listopad 2019
8:00 O Boże błogosławieństwo i zdrowie