Ogłoszenia parafialne – 7 Kwiecień 2024

1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie.
    • Dzisiaj o godz. 1500 w naszej świątyni Koronka do Bożego Miłosierdzia.
    • Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, szczególnie za nasz Parafialny Zespół Caritas i wszystkich okazujących wrażliwość na potrzeby innych i przychodzących im z pomocą. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na działalność Caritas diecezjalnej.
    • Dzisiaj także przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 1030, zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Papieska intencja modlitewna na miesiąc kwiecień to modlitwa: O docenienie roli kobiet. Módlmy się, aby godność kobiet i ich bogactwo były uznawane w każdej kulturze i aby ustała dyskryminacja, jakiej doświadczają one w różnych częściach świata.
  2. W poniedziałek 8 kwietnia, (przeniesiona z 25 marca), przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Wzywając orędownictwa Maryi, która zgodziła się być Matką Syna Bożego, polecajmy Bogu każde poczęte dziecko, aby było z miłością przyjęte, oraz osoby starsze i chore, aby były otaczane szacunkiem i pomocą. Pamiętamy też o ofiarach toczących się wojen, których życie jest zagrożone. Msze Święte w poniedziałek o godz. 900 i 1800
    • Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Takie zobowiązanie będzie można podjąć uroczyście podczas Mszy Świętej o godz. 1800.
  3. W środę, 10 kwietnia, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Niech wstawiennictwo Matki Zbawiciela wyprasza nam Bożą pomoc w codziennych trudnościach.
    • W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Parafialny Zespół Caritas, oraz wszystkich pragnących się włączyć w prace Zespołu.
  4. W przyszłą niedzielę zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar na remont kościoła, przełożona z racji dzisiejszej zbiórki na Caritas diecezjalną.
    • W przyszłą niedzielę 14 kwietnia, zapraszamy na Mszę św. o godz. 1200, członków nowopowołanej Rady Duszpasterskiej. Podczas Mszy św. odbędzie się uroczyste zaprzysiężenie Rady. Po akceptacji przez ks. Biskupa Andrzeja Siemieniewskiego do Rady należą Państwo: Gałka Krzysztof, Hunth Katarzyna, Hutniczak Elżbieta, Hutniczak Marek, Kosarczyn Piotr, Kosewicz Piotr, Majewski Andrzej, Mazur Beata, Pawlikowski Jerzy, Węckowska Anastazja, Wonner Mariola.
      Na pierwsze spotkanie Rady zapraszamy 17 kwietnia, po Mszy św. wieczornej o godz. 1800.
  5. Bóg zapłać za ofiarność w ostatnim czasie na różnorodne potrzeby.
    • W ramach jałmużny postnej Żywy Różanie zbierał ofiary na Fundację „Małych stópek” zajmującej się ochrona życia poczętego, zebrano: 1952,61 zł 60KČ i 22,20€.
    • Ofiary składane na tacę w Wielki Czwartek przeznaczamy na prace Parafialnego Zespołu Caritas, zebrano: 1600,60 zł.
    • Ofiary składane przy Adoracji Krzyża w Wielki Piątek, na wsparcie Miejsc Świętych w Ziemi Świętej, zebrano: 2728 zł, 50 KČ.
    • Ofiary składane na tace w Poniedziałek Wielkanocny przeznaczone na wsparcie uczelni katolickich, także naszego seminarium legnickiego, zebrano 4226,50 zł 220KČ, 5€
    • Bóg Zapłać za wielką hojność.
  6. Są wyłożone czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”,  i kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 8 Kwiecień 2022 Zwiastowanie
9:00 † Cecylia † Stanisław – Leja †† Zmarli z rodziny Burdów
18:00 † Zenon Jakiel 9 rocz. śm.

Wtorek 9 Kwiecień 2022
8:00 W intencji Marioli Wonner z racji urodzin i imienin – o łaski potrzebne, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej
18:00 † Maria † Aleksander - Michalkiewicz

Środa 10 Kwiecień 2022
8:00 † Jan Starzycki – od rodziny Pałków z Dulowej
18:00 W intencji Grażyny z okazji imienin i urodzin o dar zdrowia i Boże błogosławieństwo

Czwartek 11 Kwiecień 2022
8:00 † Zdzisław Pichórz 1 rocz. śm.
18:00 † Zofia † Bolesław – Hutniczak † Wiktoria † Ludwik – Herlender †† Zmarli z rodziny

Piątek 12 Kwiecień 2022
8:00 † Lucyna Kosewicz – od uczestników pogrzebu
18:00 † Mirosław Frankiewicz 2 rocz. śm. - o życie wieczne