Ogłoszenia parafialne – 22 kwiecień 2018

 1. Dzisiaj III Niedziela Wielkanocna, Niedziela Dobrego Pasterza. Modlimy się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne.
 2. Jutro w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, modlimy się za naszą Ojczyznę.
 3. W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje.
 4. W przyszłą niedzielę o godz. 1200 Msza św. odpustowa ku czci św. Józefa Rzemieślnika patrona naszej Parafii. Po Mszy św. rozpoczęcie VIII Festynu Parafialnego przy naszym kościele. W programie przewidzianych jest wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i rodzin. Możliwość konsumpcji na miejscu ciast naszych gospodyń domowych, różnego rodzaju pierogów, kiełbasa z grila, kaszanka, kanapka ze smalcem i ogórkiem, wata cukrowa. Występy zespołów Jarzębiny i Malwy oraz goście specjalni KABARET RETRO z Trzebienia. Ponad to pokazy strażaków, dla dzieci konkursy, zabawy i malowanie twarzy. Loteria fantowa z nagrodą główną niespodzianką. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.
  Ciasta i pierogi można przynosić w sobotę do południa i po Mszy św. wieczornej na plebanie lub do domu katechetycznego. Prosimy o fanty do loterii, które można przynosić na plebanie po Mszach św. wieczornych. Ze względów organizacyjnych nie będzie wjazdu na plac przy kościele od godz. 900.
  Od dzisiaj do 1 maja, kiedy przypada liturgiczne wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika będziemy modlić się nowenną po Mszach św. wieczornych.
 5. Próba dla dzieci przygotowujących się do przystąpienia do I Spowiedzi i I Komunii św. w tym tygodniu we wtorek o godz. 1600.
 6. Spotkanie formacyjne dla uczniów z klasy III Gimnazjum, które w tym roku przystąpią do sakramentu bierzmowania w poniedziałek o godz. 1700 oraz dla uczniów z klasy VII SP i II Gimnazjum, które przygotowują się do sakramentu bierzmowania w poniedziałek o godz. 1830.
 7. Zbiórka dla ministrantów i lektorów w piątek o godz. 1830.
 8. Zapowiedzi: Wiktor Woźniak, zam. Wrocław i Żaneta Wadzicka, zam. Skrzydlice. Zap 3
 9. Prosimy o odebranie kolejnej partii produktów żywnościowych programu FEAD w sobotę od godz. 1100 do godz. 1300.
 10. Ostrzegamy przed falą wyłudzeń finansowych i kradzieży na metodę sprzedawców perfum. Proponują żeby powąchać perfumy, które działają usypiająco a następnie wchodzą do mieszkania i je okradają.
 11. Parafialny Klub Sportowy „Józek” serdecznie dziękuje za przekazane 1% z Państwa rozliczenia podatkowego. Dnia 30.04 (poniedziałek) o godz. 1900 w salce katechetycznej odbędzie się zebranie sprawozdawczo – wyborcze Parafialnego Klubu Sportowego „Józek” w Zawidowie. Zapraszamy wszystkich członków Klubu i osoby związane z naszym klubem.
 12. Do nabycia są gazety: Gość Niedzielny, Niedziela Mały Gość i kartka z ogłoszeniami.

 

Poniedziałek 23 Kwiecień 2018
8:00 † Jerzy Szałata – 30 r.śm.
18:00 † Władysław † Maciej † Bronisława
    
Wtorek 24 Kwiecień 2018
8:00 †  Regina Pawlak – intencja od uczestników pogrzebu
18:00 † Tadeusz Kajlewicz

Środa 25 Kwiecień 2018
8:00 † Krzysztof Warniło - 30 dzień po śmierci intencja - od uczestników pogrzebu
18:00 † Helena Kasperek

Czwartek 26 Kwiecień 2018
8:00 † Kazimierz Przygodzki - 30 dzień po śmierci intencja - od uczestników pogrzebu
18:00 † Leokadia Pawlikowska – 15 r.śm. † Kazimierz Pawlikowski † Kazimierz Szostak

Piątek 27 Kwiecień 2018
8:00 † Jadwiga Olender - intencja od uczestników pogrzebu
18:00 † Henryk Stankiewicz – 1 r.śm. † Józefa (k) Michalska – 4 r.śm. † Wacław Michalski – 34 r.śm.

Sobota 28 Kwiecień 2018
8:00 † Janusz Kwolek – 1 r.śm.
18:00 † Krystyna Kamińska – 1 r.śm.

V Niedziela Wielkanocny 29 Kwiecień 2018
8:00 † Ignacy Fiedukowicz †† z rodziny Fiedukowicz
10:30 O Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne dary dla Sylwii z okazji 30 rocznicy urodzin
12:00 Msza św. odpustowa W intencji Parafian
18:00 O Boże błogosławieństwo, zdrowie i pomyślne zdanie egzaminu dojrzałości dla Agnieszki