Ogłoszenia parafialne – 8 kwiecień 2018

 1. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach św. zbiórka do puszek organizowana przez Caritas diecezji legnickiej na utrzymanie Zakładów Lecznico-opiekuńczych w Legnicy i Jeleniej Górze.
  Parafialny Zespół Caritas zaprasza dzisiaj do naszego kościoła o godz. 1500 na wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub  kaplicy wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu.
  Dzisiaj także o godz. 1030  Msza św. dziękczynno – błagalna z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla wszystkich ofiarodawców na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego.
  Po tej Eucharystii zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Intencja ogólna: Aby odpowiedzialni za zarządzanie gospodarką światową znaleźli odwagę do powiedzenia „nie” gospodarce wykluczenia, otwierając nowe drogi.
 2. Dzisiaj to także II Niedziela miesiąca. Rada Parafialna zbiera ofiary na tacę i w domu katechetycznym na remont naszego kościoła. Ofiarodawcom dziękujmy.
  W związku ze zbliżającym się odpustem organizujemy kolejny VIII Festyn Parafialny. Zwracamy się z prośbą jak co roku o pomoc w organizacji. Kolejne spotkanie Rady Parafialnej i chętnych do pomocy w 19 kwietnia w czwarteko godz. 1900 za 2 tygodnie. Prosimy jak co roku o upieczenie ciast, ulepienie pierogów i dostarczanie fantów na loterię. Fanty prosimy przynosić do kancelarii w tygodniu po Mszach św. wieczornych.
 3. Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 900 i 1800. Uroczystość ta obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców.
 4. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną.
 5. We wtorek próba scholii o godz. 1630. Zapraszamy dzieci do licznej obecności.
 6. Spotkanie formacyjne dla dzieci z klasy III Gimnazjum, które w tym roku przystąpią do sakramentu bierzmowania w poniedziałek 9 kwietnia na Mszy św. o godz. 1800.
 7. Spotkanie formacyjne dla dzieci z klasy 6 Szkoły Podstawowej, które przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w czwartek 12 kwietnia na Mszy św. o godz. 1800
 8. Godzina Duszpasterska dla dzieci komunijnych w piątek 13 kwietnia o godz. 1630.
 9. Zapowiedzi: Wiktor Woźniak, zam. Wrocław i Żaneta Wadzicka, zam. Skrzydlice.
 10. Do nabycia są gazety: Gość Niedzielny, Niedziela oraz kartka z ogłoszeniami.
 11. Zakończyliśmy remont Biura Kancelarii Parafialnej. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom na ten cel. Szczególne podziękowanie kierujemy do Państwa Zbigniewa i Małgorzaty Aniśkiewicz za wykonanie i ufundowanie w całości nowych mebli. Bardzo serdecznie dziękujmy.

 

Poniedziałek 9 Kwiecień 2018
9:00 † Stanisław Sperczyński † Katarzyna † Władysław Sperczyńscy † Zofia † Władysław † Bronisław † Bartosz Wołodkowicz
18:00 † Eleonora † Władysław †† z rodziny Pilichiewicz

Wtorek 10 Kwiecień 2018
8:00 W intencji Mateusza z prośbą o udaną operację
18:00 † Zofia † Bolesław Hutniczak †† z rodziny

Środa 11 Kwiecień 2018
8:00    
18:00 † Franciszek Markowski – 51 r.śm. †† jego rodzice i rodzeństwo † Zofia Limanowska †† z rodziny Bogdanowicz i Sidwa
 
Czwartek 12 Kwiecień 2018
8:00 † Remigiusz Rzepka †† rodzice
18:00 † Henryk Wypiorczyk – 6 r.śm. †† rodzice z obu stron

Piątek 13 Kwiecień 2018
8:00 † Wanda Kieliś – intencja od uczestników pogrzebu
18:00 †† rodzice † Agnieszka † Karol Ostrowscy †† z rodziny Ostrowskich

Sobota 14 Kwiecień 2018
8:00 † Józefa (k) † Hieronim † Bolesław
18:00 † Jan Winnicki – 10 r.śm.

III Niedziela Wielkanocny 15 Kwiecień 2018
8:00 † Kazimierz Ostrowski – 8 r.śm.
10:30 † Ks. Alojzy Burzyński – intencja od Róż Żywego Różańca
12:00 † Helena Rudnicka – 1 r.śm. † Wiktor † Karolina †† z rodziny Rudnickich
18:00 † Bronisława † Antoni † Marek † Stanisława † Wojciech † Zofia † Jerzy