Ogłoszenia parafialne – 18 luty 2018

 1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.
 2. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w piątek o godz. 900 i 1730, a na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 1715. Ofiary zbierane na tych nabożeństwach przeznaczone są na kwiaty do Bożego Grobu. Można złożyć ofiary w kopercie na tacę na ten cel. Koperty są z tyłu kościoła przy prasie katolickiej.
 3. Dziękujemy za ofiary składane z racji II niedzieli miesiąca. Na cele remontowe naszego kościoła uzbieraliśmy łącznie 5.380 zł (w tym 3.160 zł na tacę i 2.220 zł ofiar indywidualnych).
 4. Msze św. wieczorne w tygodniu o godz. 1800.
 5. Spotkanie dla ministrantów w środę po Mszy św. wieczornej. W piątek reprezentacja ministrantów ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum zagrała mecze piłki halowej z ministrantami z Sulikowa i Leśnej o wyjście z grupy na Rejonowy Turniej Piłki Halowej, który odbędzie się w Zawidowie w przyszłą sobotę 24 lutego. Msza św. na rozpoczęcie o godz. 900, następnie rozgrywki na Hali przy Szkole Podstawowej w Zawidowie. W minioną sobotę odbył się Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego ministrantów i księży w Sulikowie. Nasi ministranci zajęli w dekanalnym Turnieju Piłki Halowej III miejsce na poziomie SP i Gimnazjum oraz V i VI w Tenisie Stołowym.
 6. Próba scholii we wtorek o godz. 1630.
 7. Spotkania formacyjne dla III klas Gimnazjum w tym tygodniu w środę o godz. 1830 dla IIIa z Zawidowa i w piątek o godz. 1830 dla klasy IIIb z Zawidowa i z innych szkół.
 8. Zapraszamy po odbiór produktów żywnościowych programu pomocowego FEAD w sobotę od godz. 1100 do 1300.
 9. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Szczególnie będziemy modlić się i wspierać ofiarą polskich misjonarzy.
 • Zawsze staramy się dbać o piękno liturgii. Wszyscy cieszymy się gdy w liturgii biorą udział zespoły muzyczne. Szczególnie cieszymy się z udziału w śpiewie naszej scholii dziecięcej, która pięknie ubogaca swoim śpiewem liturgię. Pragniemy, aby coraz więcej dzieci włączało się we wspólny śpiew. Czujemy jednak także potrzebę większego zaangażowania dorosłych w śpiewie, dlatego zapraszamy na spotkanie dzisiaj o godz. 1500 wszystkich, którzy chcieliby aktywnie uczestniczyć w śpiewie tworząc grupę śpiewaczą, będącą zalążkiem chóru parafialnego. Pierwszym wyzwaniem będzie prowadzenie śpiewu w tracie Świętego Triduum Paschalnego.
 • Prosimy o modlitwę w intencji zbliżających się rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii, które odbędą się w dniach od 11 do 13 marca. Poprowadzi je ks. Jacek Makówka, Proboszcz Parafii Świętego Krzyża w Trzebieniu.
 • Otaczamy modlitwą naszą parafiankę przygotowującą się do przyjęcia sakramentu chrztu św., która w dzisiejszą niedzielę będzie uczestniczyć w obrzędzie wyboru imienia chrzcielnego. Sakrament chrztu udzielony zostanie w Wigilię Paschalną.
 • Do nabycia są prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość oraz kartka z ogłoszeniami.

 

Poniedziałek 19 Luty 2018
8:00 † Janina Kowalewska – intencja od uczestników pogrzebu
18:00 † Andrzej Zajdler – intencja od sąsiadów

Wtorek 20 Luty 2018
8:00 † Stanisław Kiliś – intencja od uczestników pogrzebu
18:00 † Jan † Maria † Michał † Jakub Delijewscy

Środa 21 Luty 2018
8:00 W intencji Barbary o szczęśliwą operację, szybki powrót do zdrowia i Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej
18:00 † Jan Telachowski  
 
Czwartek 22 Luty 2018
8:00    
18:00 † Jerzy † Anna † Mieczysław † Jan † Irena † Stanisław Michalscy † Janina † Leon † Józef Martynów

Piątek 23 Luty 2018
9:00 Droga Krzyżowa
Msza św.
17:30 Droga Krzyżowa
18:00 Msza św. † Piotr Gaj † Stanisława (k)

Sobota 24 Luty 2018
8:00 † Aleksander Kleszczyński – intencja od uczestników pogrzebu
9:00 Msza św. przed Turniejem Piłki Halowej Służby Liturgicznej
18:00 O Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla Czesławy z okazji 85 rocznicy urodzin
    
Niedziela 25 Styczeń 2018
8:00 † Stanisław Kuczma – 31 r.śm. † Katarzyna † Jan Kuczma
10:30 † Józef Żółkiewicz – 27 r.śm. † Stanisław Żółkiewicz – 42 r.śm.
12:00 † Stefania Szamańska † Tadeusz Szymański
18:00 † Marek Kujawa – 11 r.śm. † Janina Wypiorczyk † Henryk Wypiorczyk