Ogłoszenia parafialne – 10 Grudzień 2017

 1. Dzisiaj II Niedziela Adwentu i II Niedziela miesiąca. Taca zbierana przez członków Rady Parafialnej przeznaczona na prace remontowe przy kościele. Ofiary indywidualne składamy w domu katechetycznym. Wielki Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 2. Opłatki, które zostały poświęcone w minioną niedzielę roznosi do Państwa domów Pani Bogusława Urban. Dziękujemy Państwu za składane przy tej okazji ofiary. Dziękujmy Pani Bogusławie za poświęcony czas.
 3. Przypominamy, że adwentowa Msza św. roratna codziennie w dni powszednie o godz. 17:00. Jeszcze raz zachęcamy, aby na Roraty licznie przychodziły dzieci z zapalonymi lampionami i robiły serduszka z dobrymi uczynkami. Najpiękniejsze serduszka zawisną na choince bożonarodzeniowej. Są do odbioru plansze i naklejki.
 4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  • w środę – wsp. św. Łucji
  • w czwartek – wsp. św. Jana od Krzyża
 5. Panie z Caritasu po Mszach św. sprzedają świece Wigilijne. Jest to Dzieło Caritas Pomocy Dzieciom (małe świece - 6 zł, duże świece - 12 zł) oraz kalendarze parafialne - 5 zł. We wtorek 19 grudnia podczas rekolekcji jak co roku Panie z Caritasu będą zbierały po Mszach św. w domu katechetycznym dary dla osób potrzebujących pomocy z naszej Parafii, a które nie są objęte programem pomocowym FEAD.
 6. Wczoraj do naszej Parafii przybył Święty Mikołaj. Zostało przygotowanych 250 paczek.  Dziękujmy za złożone ofiary i dziękujemy Paniom z Caritasu, które te ofiary zbierały i przygotowały paczki dla dzieci.
 7. Zapraszamy na wernisaż wystawowy fotografii Anny Domka „Poznaj te miejsca”, do Ośrodka Kultury dzisiaj o godz. 16:00.
 8. Spotkanie formacyjne dla Liturgicznej Służby w środę o godz. 18:00. W przyszłą niedzielę ministranci będą rozprowadzali sianko wigilijne. W sobotę 16 grudnia wyjazd dla Liturgicznej Służby, Grupy Modlitewnej Młodzieży i chętnych do Wrocławia na basen i Jarmark Bożonarodzeniowy. Dziękujmy Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za dofinansowanie wyjazdu.
 9. Kancelaria parafialna w tym tygodniu ze względu na trwający remont i spowiedzi w dekanacie czynna tylko w piątek od godz. 16:00 do 17:00. Spowiedzi w tym tygodniu są we wtorek w Sulikowie i w sobotę w Platerówce.
 10. Zapraszamy po odbiór kolejnej partii produktów żywnościowych z programu FEAD w sobotę od godz. 11:00 do godz. 13:00.
 11. W przyszłą Niedzielę w naszej Parafii rozpoczną się Rekolekcje Adwentowe.
 12. Ośrodek Kultury w Zawidowie zaprasza na Koncert Bożonarodzeniowy pt. „W świątecznym nastroju…”, w którym wystąpią przedszkolaki, młodzież szkolna i seniorzy. Ponadto kiermasz ozdób świątecznych, ciasto oraz potrawy wigilijne. Niedziela 17 grudnia o godz. 16:00.
 13. Są wolne intencje na Mszach św. porannych we wtorek, środę i sobotę.
 14. Do nabycia są czasopisma katolickie: Gość Niedzielny, Niedziela i kartka z ogłoszeniami.

 

Poniedziałek 11 Grudzień 2017
8:00 O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Tadeusza Januszkiewicza z okazji 80 rocznicy urodzin
17:00 O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Andrzeja z okazji 40 rocznicy urodzin

Wtorek 12 Grudzień 2017
8:00
17:00 O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Mateusza Prusa z okazji 15 rocznicy urodzin
    
Środa 13 Grudzień 2017
8:00
17:00 † Stanisława † Jarosław Legaczyńscy

Czwartek 14 Grudzień 2017
8:00 O Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i zdrowie dla Alfredy Jędrzejczyk z okazji imienin – intencja od córki z rodziną
17:00 O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Stanisława z okazji 70 rocznicy urodzin i Katarzyny z okazji 45 rocznicy urodzin

Piątek 15 Grudzień 2017
8:00 † Krzysztof Śmigiel
17:00 † Bogusław Madejski † Zofia † Zygmunt Madejscy † Michał Zielonka

Sobota 16 Grudzień 2017
8:00
17:00 † Jan † Rozalia †† z rodziny Bednarz † Magdalena Masztależ † Michał † Kazimierz † Antoni

Niedziela 17 Grudzień 2017
8:00 † Adolfina † Stanisław † Jadwiga † Stanisława †† z rodziny Kulewicz i Jakimiec † Ryszard Iwanicki
10:30 † Elżbieta Wesołkowska – 5 r.śm.
12:00 † Kazimierz Czerwiński – 7 r.śm.
18:00 † Dorota † Jan Tkaczyk