Ogłoszenia parafialne – 5 Listopad 2017

 1. Dzisiaj I Niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu na wszystkich Mszach św. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca na Mszy św. o godz. 10:30. Intencja ewangelizacyjna: Aby chrześcijanie w Azji, dając świadectwo Ewangelii swoimi słowami i czynami, przyczyniali się do dialogu, pokoju i wzajemnego zrozumienia, zwłaszcza z wyznawcami innych religii.
 2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy w tym tygodniu:
  • w czwartek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej - katedry biskupa Rzymu
  • w piątek – wsp. Leona Wielkiego
  • w sobotę – wsp. św. Marcina z Tours
  • w niedzielę - Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym
 3. Za tydzień II Niedziela miesiąca. Ofiary zbierane na tacę oraz składane indywidualnie w domu katechetycznym przeznaczone będą na prace remontowe przy naszym kościele.
 4. W piątek 10 listopada w Ośrodku Kultury o godz. 18:00 Policja zaprasza na spotkanie w sprawie przekazania informacji dotyczących oszustw i wyłudzeń pieniędzy na różne metody np. na wnuczka, policjanta, hydraulika, pracownika socjalnego, pani z ZUSu.
 5. W sobotę 11 listopada przypada 99 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu pragniemy modlić się za naszych Rodaków, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny i w jej obronie. Chcemy także modlić się o to, by każdy Polak troszczył się o wspólny dom, jakim jest jego kraj. Burmistrz Miasta Zawidów, Ośrodek Kultury w Zawidowie oraz Duszpasterstwo naszej Parafii zapraszają na obchody Narodowego Święta Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny o g.10:00 oraz przemarsz pod pomnik i złożenie kwiatów.
 6. Do nabycia są czasopisma katolickie: Gość Niedzielny, Niedziela i kartka z ogłoszeniami.
 7. Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Codziennie do 13 listopada przed Mszą św. o godz. 17:15 modlimy się też za zmarłych w naszym kościele na wypominkach, które można jeszcze składać w zakrystii. Kartki wypominkowe wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Są także do pobrania i wydrukowania ze strony parafialnej.
  Plan Nabożeństwa Wypominkowego za zmarłych o godz. 17:15
  Poniedziałek (6.11) – Budowlanych, Słoneczna, Parkowa, Puławskiego, Okrzei
  Wtorek (7.11) – Zgorzelecka
  Środa (8.11) – Nadleśna, Moniuszki, Młynarska, Grunwaldzka, Mickiewicza, Lubańska, Miłosza Prusa, Sienkiewicza, Tuwima, Herberta, Szymborskiej
  Czwartek (9.11) – Niepodległości, Skłodowskiej, Dębowa, Bukowa, Jana Pawła II
  Piątek (10.11) – Plac Zwycięstwa, Ogińskiego, Ogrodowa, Norwida, Niecała, Tęczowa, Cicha, Cmentarna, Kopernika, Lubelska
  Niedziela (12.11) – M. Konopnickiej
  Poniedziałek (13.11) – Broniewskiego, kartki bez adresu
 8. Decyzją Biskupa Legnickiego Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego nasza Parafia została wyznaczona na siedzibę Urzędu Dziekańskiego dekanatu Leśna. Ksiądz Proboszcz został mianowany 30 października Dziekanem Dekanatu. Dziękujmy ustępującemu z urzędu Księdzu Januszowi Kankiewiczowi za wieloletnią i pełną oddania posługę dla Kościoła lokalnego.

 

Poniedziałek 6 Listopad 2017
8:00† Krystyna Kamińska – 8 r.śm.
17:15 Nabożeństwo wypominkowe
18:00 † Gabriela Ziółkowska – 5 r.śm.

Wtorek 7 Listopad 2017
8:00 † Józef Łupkowski – intencja od uczestników pogrzebu
17:15 Nabożeństwo wypominkowe
18:00 † Jan Szczygielski – 1 r.śm.

Środa 8 Listopad 2017
8:00 † Zofia Sztwiorok † mąż Ernest † syn Zbigniew – intencja od Emilii Sztwiorok z Bielowicka
17:15 Nabożeństwo wypominkowe
18:00 †† z rodziny Sycz † Olchowy † Sowalów

Czwartek 9 Listopad 2017
9:00 † Helena Kasperek – intencja od mamy
17:15 Nabożeństwo wypominkowe
18:00 † Kazimierz Tondos – 8 r.śm. † Aniela † Adam Pałczyńscy

Piątek 10 Listopad 2017
8:00 † Tadeusz Kajlewicz – intencja od mamy
17:15 Nabożeństwo wypominkowe
18:00 † Beata Borowska – intencja od syna Przemysława i Mateusza

Sobota 11 Listopad 2017
8:00 † Andrzej Źrałka – intencja od rodziny Kęsickich
10:00 Msza św. w intencji Ojczyzny
17:15 Nabożeństwo wypominkowe
18:00 † Zofia Łupkowska - siostra stryjeczna †† z rodziny – intencja od dzieci stryja Władysława Nowickiego
    
Niedziela 12 Listopad 2017
8:00 † Daniel Puzyrko – 17 r.śm.
10:30 † Stanisław † Janina † Franciszek Zimni †† z rodziny Zimnych, Kwiatkowskich Strużyńskich, Pałaczyńskich i Słodkowskich
12:00 O Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla Teresy i Ryszarda Cyranowskich z okazji 45 rocznicy ślubu
17:15 Nabożeństwo wypominkowe
18:00 † Kazimiera † Józef Siniawscy