Ogłoszenia parafialne – 13 Październik 2019

1. Dzisiaj Kościół w Polsce obchodzi kolejny Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Po Mszach Świętych młodzież z naszej Parafii będzie zbierać ofiary do skarbonek na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież. „Bóg zapłać” za składane ofiary. Zachęcamy do zakupienia kremówek w cenie 4 zł.Po Mszach Świętych porannych w sali domu katechetycznego można także świętować Dzień Papieski przy bardzo dobrym cieście oraz najlepszej kawie & herbacie. Dochód przeznaczony jest na działalność naszego Parafialnego Koła Caritas. Z tej racji zbiórkę remontową przenosimy na trzecią niedzielę miesiąca, za tydzień.
  2. Dzisiaj Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 1730 będziemy modlić się na różańcu w procesji wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej, następnie Msza Święta z homilią i po Eucharystii śpiew Litanii Fatimskiej.
  3. Jutro Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętamy o nauczycielach, wychowawcach i katechetach. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim modlitwą.
  4. Nabożeństwo różańcowe przez cały październik codziennie o godz. 1730.
    • we wtorek– wsp. św. Teresy od Jezusa
    • w środę – uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, patronki Śląska
    • w czwartek – wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego
    • w piątek – święto św. Łukasza Ewangelisty. Jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Msza Święta w ich intencji w czwartek o godz. 1800
  6. Za tydzień Niedziela Misyjna, która rozpocznie Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. Zbiórka ofiar na wsparcie misji odbędzie się na zakończenie tygodnia misyjnego na sumie, za dwa tygodnie.
  7. Spotkanie dla Służby Liturgicznej w poniedziałek o godz. 1845.
  8. W związki małżeńskie zamierzają wstąpić:
    • Rafał Orzoł, zam. Zawidów i Klaudia Wierzba, zam. Walichnowy. Zap. 3
      Ktokolwiek wie o istniejących przeszkodach do ważnego zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego zobowiązany jest do poinformowania o tym kancelarię parafialną.
  9. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Na przyszłą niedzielę zostaną przygotowane parafialne kartki wypominkowe.
  10. Zachęcamy do zabierania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość” oraz kartki z ogłoszeniami.

Poniedziałek 14 Październik 2019
8:00    † Remigiusz Rzepka †† jego rodzice
18:00 O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Tadeusza Nikadon z okazji 70 rocznicy urodzin

Wtorek 15 Październik 2019
8:00 † Wojciech Izydorczyk – 3 miesiące po śmierci
18:00 † Jan Stachurski – od pracowników Zawitexu

Środa 16 Październik 2019
8:00 † Danuta Śmigiel – intencja od uczestników pogrzebu
18:00 † Stefania Figura – intencja od siostrzeńców Andrzeja i Włodzimierza z rodzinami

Czwartek 17 Październik 2019
8:00 † Józefa (k) † Stanisław Maczan †† z rodziny z obu stron
18:00 † Ignacy Ratajczyk – 2 r.śm.

Piątek 18 Październik 2019
18:00 W intencji Służby Zdrowia

Sobota 19 Październik 2019
8:00 † Eugenia Południak – intencja od uczestników pogrzebu
18:00 † Julian Augustyn – 12 r.śm.

Niedziela 20 Październik 2019
8:00 † Antoni Ostrowski – 20 r.śm. † Krystyna †† z rodziny z obu stron
10:30 † Teresa Otwinowska – 5 r.śm. † Beata Golis – 21 r.śm. † Zofia Otwinowska – 11 r.śm.
12:00 † Bronisław Gałka – 4 r.śm. †† z rodziny Gałka i Maj
18:00 † Helena Szczygielska † Jan Szczygielski †† z rodziny Szczygielskich, Rzezak i Obuchowicz