Ogłoszenia parafialne – 6 Październik 2019

 1. Dzisiaj XXVII niedziela okresu zwykłego w ciągu roku. Jest to także pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca o godz. 1030. Papieska intencja modlitewna: Aby tchnienie Ducha Świętego wzbudziło nową wiosnę misyjną w Kościele. Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 1715 połączona z nabożeństwem misyjnym i modlitwą różańcową.
 2. Za tydzień Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 1730 będziemy modlić się na różańcu, po nim Msza Święta z homilią i po Eucharystii śpiew Litanii Fatimskiej.
 3. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Po Mszach Świętych młodzież z naszej Parafii będzie stać przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież. „Bóg zapłać” za składane ofiary. Zachęcamy do zakupienia kremówek w cenie 4 zł. Dochód przeznaczony jest na działalność naszego Parafialnego Koła Caritas.
  Z tej racji zbiórkę remontową przenosimy na trzecią niedzielę miesiąca, za dwa tygodnie.
 4. W poniedziałek liturgiczne wsp. NMP Różańcowej
 5. Cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Nabożeństwo październikowe codziennie o godz. 1730, a po nim Msza Święta. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy. Dla dzieci zostały przygotowane plansze i obrazki.
  Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego po spełnieniu zwyczajnych warunków, a jednocześnie za pobożne odmówienie cząstki różańca św., w sposób ciągły, z rozważaniem tajemnic różańcowych, w kościele, w kaplicy, w rodzinie albo we wspólnocie wiernych, zwłaszcza gdy wiele osób gromadzi się w jakimś szlachetnym celu.
 6. W piątek po Mszy Świętej wieczornej o godz. 1830 spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 7. W związki małżeńskie zamierzają wstąpić:
  • Rafał Orzoł, zam. Zawidów i Klaudia Wierzba, zam. Walichnowy. Zap. 2
   Ktokolwiek wie o istniejących przeszkodach do ważnego zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego zobowiązany jest do poinformowania o tym kancelarię parafialną.
 8. Zachęcamy do zabierania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość” oraz kartki z ogłoszeniami.

 

Poniedziałek 7 Październik 2019
8:00 O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Ireny i Stanisława Kułak z okazji 50 rocznicy ślubu – intencja od córek
18:00 † Kazimiera Wawrzyniak (k)– intencja od emerytowanych nauczycieli i uczniów
    
Wtorek 8 Październik 2019
8:00 O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Sebastiana Seniuk z okazji 7 rocz. urodzin oraz dla Grzegorza, Justyny i braciszka Krystiana
18:00 † Bronisława (k) † Antoni Tarasewicz † Janina † Hieronim Seostianin

Środa 9 Październik 2019
8:00 † Łukasz Gocko
18:00 † Maria Ksiądz – 25 r.śm. †† z rodziny Ksiądz

Czwartek 10 Październik 2019
8:00 † Kazimierz Tondos – 10 r.śm.
18:00 † Stanisława Tkaczyk (k) – 10 r.śm. †† rodzice † Katarzyna † Andrzej Wierzbiccy † Stefania † Maria

Piątek 11 Październik 2019
8:00 † Teresa Paczuszyńska
18:00 † Zbigniew † Jan † Helena Rysiowscy

Sobota 12 Październik 2019
8:00 † Mariusz – 1 r.śm.
18:00 † Kazimierz Chrzanowski – 12 r.śm. † Jadwiga † Roman

Niedziela 13 Październik 2019
8:00 † Kazimiera (k) † Józef Siniawscy
10:30 † Krystyna Płochocka – 8 r.śm.
12:00 O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Sylwii i Bartosza z okazji 6 rocznicy ślubu
18:00 O Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla mamy Jadwigi Sperczyńskiej z okazji imienin