Ogłoszenia parafialne – 15 Wrzesień 2019

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W naszej Parafii w Tydzień Wychowania po raz kolejny wpisał się w dniu wczorajszym Festyn dla dzieci, młodzieży i rodziców z racji przypadającego wspomnienia św. Stanisława Kostki.
    Dziękujemy naszym sponsorom: Restauracji Biesiada – Państwu Rutkowskim. Dziękujemy sponsorom indywidualnym. Dziękujmy szczególnie Zespołowi CARITAS naszej Parafii oraz Parafialnemu Klubowi Sportowemu „Józek”. Dziękujemy Paniom i Panom, którzy upiekli ciasta, ciasteczka i rogaliki. Dziękujemy Katechetce Pani Annie Hunth. Dziękujmy za pomoc przy organizacji naszej młodzieży. Dziękujmy za pomoc nowo powstałej scholii z Miedzianej oraz Liturgicznej Służbie. Dziękujmy grupie Skautek Europy, której przewodzi Joanna Majewska. Dziękujmy naszym strażakom. Dziękujemy za piękne świadectwo wiary i tak liczną obecność wszystkim rodzicom, babciom i dziadkom a w sposób szczególny dzieciom i młodzieży. Dziękujmy dzieciom za udział w konkursie artystycznym na najpiękniejszy portret św. Stanisława Kostki. Na stronie internetowej naszej parafii (www.parafia-zawidow.pl) dostępna jest relacja fotograficzna dzięki Panu Mariuszowi Zienkiewiczowi autorowi zdjęć.
  2. W Tygodniu Wychowaniu nasi ministranci wezmą udział w turnieju piłki nożnej, który odbędzie się w przyszłą sobotę w Leśnej. Zbiórka dla ministrantów wyjeżdżających w czwartek o godz. 1830.
  3. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów.
  4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:
    • w poniedziałek – świętych męczenników Korneliusza (zm. 253), papieża i Cypriana (210-258), biskupa
    • w środę – święto św. Stanisława Kostki (1550-1568), młodego polskiego jezuity, patrona polskiej młodzieży i dzieci
    • w piątek – święto Rocznicy Poświęcenia kościoła Katedralnego w Legnicy
    • w sobotę – święto św. Mateusza (I w.), Apostoła i Ewangelisty
  5. W związki małżeńskie zamierzają wstąpić:
    • Łukasz Markiewicz, zam. Zawidów i Joanna Schneider-Markiewicz, zam. Zawidów. zap. 1
      Ktokolwiek wie o istniejących przeszkodach do ważnego zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego zobowiązany jest do poinformowania o tym kancelarię parafialną.
  6. Dziękujmy za składane ofiary z racji II Niedzieli miesiąca na prace remontowe przy naszym kościele. Zebrano łącznie 8.080 zł (w tym 3.900 zł ofiar składanych na tacę oraz 4.180 zł ofiar składanych indywidualnie).
  7. Zapraszamy wszystkich naszych Parafian do wzięcia udziału w pielgrzymce Żywego Różańca do Krzeszowa 5 października w sobotę. Bardzo prosimy o zapisywanie się po Mszach Świętych w zakrystii u kościelnych. Przy zapisach prosimy o podanie PESEL i adres zamieszkania. Informacje konieczne do ubezpieczenia. Koszt 35 zł. Program w gablotce przy wejściu do kościoła.
  8. Zachęcamy do zabierania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość” oraz kartki z ogłoszeniami.

Poniedziałek 16 Wrzesień 2019
8:00 † Jan Niemiec – od rodziny Ropków
18:00 O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla całej rodziny

Wtorek 17 Wrzesień 2019
8:00 † Wojciech – intencja od wujka Zbyszka
18:00 † Jan † Stanisław Jastrzębscy † Krystyna † Zbigniew Kopeć † Helena † Eugeniusz Kartuszewscy

Środa 18 Wrzesień 2019
8:00 † Władysław Danielecki – 1 r.śm.
18:00 † Teresa † Marian Paczuszyńscy – intencja od rodziny z Karpacza

Czwartek 19 Wrzesień 2019
8:00 W intencji mamy Heleny o szczęśliwą operację
18:00 † Kazimiera Wawrzyniak (k) – intencja od emerytowanych nauczycieli oraz uczniów

Piątek 20 Wrzesień 2019
8:00 O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Mirosława z okazji 60 rocznicy urodzin
18:00 O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Weroniki z okazji 14 rocznicy urodzin i Mirosława z okazji 53 rocznicy urodzin

Sobota 21 Wrzesień 2019
8:00 O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Franciszka Ziółkowskiego z okazji 80 rocznicy urodzin
14:00 O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Reginy i Stanisława Słowińskich z okazji 50 rocznicy urodzin oraz dla Maksymiliana z racji Chrztu św.
18:00 † Cecylia † Aleksander Kopij †† siostry † Aleksandra † Bogusława † Irena † Wanda † Krystyna † Czesław Smolin

Niedziela 22 Wrzesień 2019
8:00 † Roman Dinort –3 r.śm. † Władysława (k) †† rodzice †† rodzeństwo z obu stron
10:30 † Kazimierz Oleśniewicz – 3 r.śm. † Julia † Henryk Oleśniewicz †† rodzice z obu stron