Ogłoszenia parafialne – 30 Czerwiec 2019

1. Dzisiaj XIII Niedziela zwykła. Z racji liturgicznego wspomnienia Świętych Apostołów Piotra i Pawła, głównych patronów naszej diecezji oraz kościoła filialnego Msza Święta odpustowa w Miedzianej dzisiaj o godz. 1300, a po niej festyn w parku przy kościele.
  2. Dzisiaj ostanie nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Świętej wieczornej. Dziękujmy za wspólną modlitwę przez cały miesiąc.
  3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:
    • w środę – święto św. Tomasza Apostoła, zwanego Didymos, o przydomku „niewierny”, patrona Indii i Portugalii
    • w sobotę – wsp. bł. Marię Teresę Ledóchowską (1863-1922), dziewicę, misjonarkę, założycielkę Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera, zasłużoną w walce z niewolnictwem w Afryce zyskała mino „Matki Afryki”
  4. W pierwszy czwartek miesiąca modlitwa Różańcowa do Przenajdroższej Krwi Chrystusa o godz. 1730.
  5. W pierwszy Pątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 1700.
  6. W pierwszą sobotę miesiąca modlitwa Różańcowa ku czci Niepokalanego Serca Maryi po Mszy Świętej porannej.
  7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu na Mszach Świętych. O godz. 1030 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Papieska intencja modlitewna na lipiec: „Aby ci, którzy wymierzają sprawiedliwość, działali uczciwie, by niesprawiedliwość, która przenika świat, nie miała ostatniego słowa”.
  8. Z racji wakacji odwiedziny duszpasterskie chorych we wrześniu. W naglących przypadkach prosimy o kontakt z biurem parafialnym.
  9. W okresie wakacyjnym, który się rozpoczął Kancelaria Parafialna czynna tylko w piątek od godz. 1600 do 1700.
  10. Zapowiedzi:
    • Ariel Rysiowski, zam. Zawidów i Izabela Rysiowska, zd. Jakubczyk. zam. Włosień. Zap. 1
    • Mateusz Świątek, zam. Miedziana i Agata Mielnik, zam. Miedziana. Zap. 3
  11. Zachęcamy do zabierania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość” oraz kartki z ogłoszeniami.
  12. Wypoczywającym na wakacjach życzymy słońca i roztropności w korzystaniu z dóbr przyrody. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy, aby wakacyjny urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu.

Poniedziałek  1 Lipiec 2019
8:00 † Janina † Franciszek Zimni †† z rodziny Kwiatkowskich, Stróżyńskich, Pałaczyńskich i Słodkowskich
18:00 † Marian Kuszaj – z okazji imienin

Wtorek 2 Lipiec 2019
8:00 † Feliksa Kęsek (k) - intencja od uczestników pogrzebu
18:00 † Władysław Rogal – 1 r.śm.

Środa 3 Lipiec 2019
8:00 † Jan Niemiec - intencja od uczestników pogrzebu
18:00 † Marian Paczuszyński – z okazji imienin

Czwartek 4 Lipiec 2019