Ogłoszenia parafialne – 28 Kwiecień 2019

 1. Dzisiaj Niedziela Bożego Miłosierdzia, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Składamy serdeczne wyrazy wdzięczności wszystkim bezpośrednio zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych Świąt Paschalnych w naszej wspólnocie. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu naszych świątyń oraz pomoc przy liturgii ministrantom i młodzieży. Dziękujmy naszym strażakom za służbę przy Grobie Pańskim. Jest naszą ogromną radością tak liczna obecność wiernych i budujące świadectwo wiary wyrażone w tych świętych dniach. Dzisiaj Msza Święta o godz. 1030 dziękczynno – błagalna w intencji ofiarodawców na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego.
 2. W poniedziałek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, Patronki Europy.
 3. We wtorek uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski (przeniesiona z 23 IV ze względu na przypadającą wówczas oktawę).
 4. W środę przypada wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika patrona naszej Parafii. Msze Święte w tym dniu o godz. 900 i odpustowa o godz. 1200. Po Mszy Świętej rozpoczęcie IX Festynu Parafialnego przy naszym kościele. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania. Zwracamy się z prośbą jak co roku o pomoc przy upieczeniu ciast, ulepieniu pierogów i dostarczenie we wtorek na plebanie w godzinach popołudniowych. W programie wiele atrakcji, zabaw i konkursów dla dzieci i rodzin, np. warsztaty quillingu, bańki mydlane i inne. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji przynieś swoją książkę i wymień na inną. Podczas Festynu będziemy zbierać ofiary na naprawę dachu po wichurze w kościele w Miedzianej.
 5. W czwartek wsp. św. Atanazego, biskupa i Doktora Kościoła. Jest to Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej. Jest to także pierwszy czwartek miesiąca. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na różaniec do Przenajdroższej Krwi o godz. 1730.
 6. W piątek Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. Burmistrz Miasta Zawidów, Ośrodek Kultury oraz Parafia św. Józefa Rzemieślnika w Zawidowie zapraszają na obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Msza Święta w intencji Ojczyzny o godz. 1030, po Mszy Świętej przemarsz pod pomnik i złożenie kwiatów. Wszystkich mieszkańców serdecznie zapraszamy. W tym dniu Msze Święte o godz. 800, 1030 i 1800. Jest to także pierwszy piątek miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. od godz. 1700.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca modlitwa różańcowa po Mszy Świętej porannej. W tym dniu przypada wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków – Msza Święta o godz. 1800 w intencji strażaków szczególnie posługujących w naszej Parafii z Zawidowa, Starego Zawidowa i Miedzianej. Serdecznie zapraszamy do modlitwy.
 8. Od środy 1 maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Pierwsze nabożeństwo w środę podczas Mszy Świętej odpustowej o godz. 1200. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej przez cały miesiąc maj w kościele o godz. 1730. Zachęcamy także do licznego gromadzenia się na wioskach przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach, aby wspólnie się modlić.
 9. Odwiedziny chorych wyjątkowo w I czwartek i I sobotę po Mszach Świętych porannych według ustalonego porządku. Bardzo prosimy o przekazanie tej informacji wszystkich chorym, których odwiedzamy.
 10. Za tydzień III Niedziela Wielkanocna i I niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu na Mszach Świętych. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca o godz. 1030. Papieska intencja modlitewna na maj: Aby Kościół w Afryce poprzez zaangażowanie swoich członków był zaczynem jedności pomiędzy narodami, a także znakiem nadziei dla tego kontynentu.
 11. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna tylko we wtorek.
 12. Zapowiedzi przedmałżeńskie:
  - Piotr Robert Ładyko, zam. Zawidów i Anna Maria Majewska, zam. Zawidów. Zap. 3
  - Marek Gonera, zam. Zgorzelec i Aleksandra Matlęga, zam. Zawidów. Zap. 3
  - Aleksandra Mikułko, zam. Wielka Lipa i Sylwester Jan Królik, zam. Wielka Lipa. Zap. 3
 13. Są do nabycia gazety: „Niedziela”, „Gość” oraz kartka z ogłoszeniami.
 14. Są od odbioru zamówione książki o ks. Antonim Dujloviću.

 

Poniedziałek 29 Kwiecień 2019
8:00 † Remigiusz Rzepka – 2 r.śm. † córka Halina
18:00 † Henryk Stankiewicz – 2 r.śm. † Józefa Michalska – 4 r.śm. † Wacław Michalski – 34 r.śm.

Wtorek 30 Kwiecień 2019
8:00 † Genowefa † Józef Kosarczyn
18:00 † Kazimierz Przygodzki – 1 r.śm. † Łucja Przygocka

Środa 1 Maj 2019
9:00 † Józef Płochocki – z okazji imienin
12:00 W intencji Parafian – Pro Populo

Czwartek 2 Maj 2019
8:00 † Danuta Mitura – 2 r.śm. †† z rodziny Mitura i Kotowicz
18:00 † Stanisław Sowala – 1 Msza Święta Gregoriańska

Piątek 3 Maj 2019
8:00 † Stanisław Sowala – 2 Greg.
10:30 W intencji Ojczyzny
18:00 † Stanisław Polowczyk – 24 r.śm. †† z rodziny z obu stron

Sobota 4 Maj 2019
8:00 † Stanisław Sowala – 3 Greg.
15:00 Msza Święta ślubna
18:00 W intencji strażaków

III Niedziela Wielkanocna 5 Maj 2019
8:00    † Stanisław Sowala - 4 Greg.
10:30 † Małgorzata † Grzegorz Mackiewicz – intencja od rodziny
12:00 † Kazimierz Ostrowski – 9 r.śm.
18:00 † Antoni – 20 r.śm. † Lucyna – 17 r.śm. † Maria † Bolesław †† z rodziny Szeszko † Stanisława (k) † Kazimierz Drabko