Ogłoszenia parafialne – 7 Kwiecień 2019

1. Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu. Od dziś Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Skupiamy się na rozważaniu męki Pańskiej. W kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Jest to także pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszach Świętych. O godz. 1030 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Papieska intencja modlitewna na kwiecień: Za lekarzy i pracowników humanitarnych przebywających na obszarach wojennych, którzy narażają własne życie, aby ocalić innych.
  2. Dziękujmy naszym Parafianom i wszystkim gościom za uczestnictwo w Rekolekcjach Wielkopostnych. Paniom z Caritasu dziękujmy za pomoc przy poczęstunku dla Księży, którzy posługiwali w konfesjonałach.
  3. Zakończyła się wizytacja kanoniczna w naszym dekanacie. Wciąż trwają w naszym dekanacie spowiedzi wielkopostne. W tym tygodniu spowiedzi we wtorek w Kościelniku, w środę w Leśnej i w czwartek w Grabiszycach Zdrój.
  4. W sobotę katecheza chrzcielna na którą zapraszamy rodziców i chrzestnych dzieci, które przyjmą chrzest w kwietniu.
  5. Za tydzień II niedziela miesiąca. Ofiary będziemy przeznaczać na prace remontowe przy naszym kościele.
  6. Za tydzień Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Na Mszach Świętych poświęcenie palm. O godz. 1030 procesja z palami od krzyża misyjnego do kościoła
    na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. W piątek po Drodze Krzyżowej i w Niedzielę Palmową przed Mszami Świętymi ministranci będą rozprowadzać liście palmy.
  7. W okresie Wielkiego Postu, w każdy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 900 i 1730. Msze Święte po nabożeństwie. W niedziele Gorzkie Żale o godz. 1700 z kazaniem pasyjnym. Dziękujemy za ofiary składane na kwiaty do Bożego Grobu.
  8. W piątek spotkanie dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. Godzina Duszpasterska o godz. 1600.
  9. W piątek na Drodze Krzyżowej i Mszy Świętej wieczornej spotkanie dla młodzieży z klasy VI i VII oraz dla młodzieży z klasy VIII i III Gimnazjum, która pragnie przygotowywać się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  10. W tym tygodniu młodzież Gimnazjalna zdaje egzaminy na zakończenie szkoły. Życzymy światła Ducha Świętego.
  11. Spotkanie Służby Liturgicznej poświęcone przygotowaniu świątecznej liturgii w sobotę o godz. 1000.
  12. Spotkanie Rady Parafialnej i chętnych osób do organizacji festynu parafialnego w piątek o godz. 1900 na plebani.
  13. Zawidowscy harcerze oraz Ośrodek Kultury zapraszają na oficjalne otwarcie harcówki 14 kwietnia o godz. 1600 w Ośrodku Kultury. W programie wystawa fotograficzna Harcerstwa w Zawidowie z projekcją nie publikowanych dotąd filmów nt. życia szkolnego i kulturowego z lat 70.
  14. Są do nabycia gazety: „Niedziela”, „Gość” z filmem Ignacy Loyola oraz kartkaz ogłoszeniami.

Poniedziałek 8 Kwiecień 2019
8:00 † Marianna Kaczmarek – intencja od siostry Ireny z rodziną
18:00 † Zofia † Bolesław Hutniczak † Wiktoria † Ludwik  Herlender † Agnieszka † Hanna Kulk †† z rodziny

Wtorek 9 Kwiecień 2019
8:00 † Tadeusz Kajlewicz
18:00 W intencji Grażyny z racji urodzin o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i zdrowie

Środa 10 Kwiecień 2019
8:00 † Jan Bojdo – 23 r.śm.
18:00 † Eleonora † Władysław Pilichiewicz

Czwartek 11 Kwiecień 2019
8:00 W intencji Natalii Rostkowskiej o pełny powrót do zdrowia – dziękczynna za operację
18:00 O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Janiny i Edwarda z okazji 40 rocznicy ślubu