Ogłoszenia parafialne – 7 Kwiecień 2019

 1. Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu. Od dziś Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Skupiamy się na rozważaniu męki Pańskiej. W kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Jest to także pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszach Świętych. O godz. 1030 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Papieska intencja modlitewna na kwiecień: Za lekarzy i pracowników humanitarnych przebywających na obszarach wojennych, którzy narażają własne życie, aby ocalić innych.
 2. Dziękujmy naszym Parafianom i wszystkim gościom za uczestnictwo w Rekolekcjach Wielkopostnych. Paniom z Caritasu dziękujmy za pomoc przy poczęstunku dla Księży, którzy posługiwali w konfesjonałach.
 3. Zakończyła się wizytacja kanoniczna w naszym dekanacie. Wciąż trwają w naszym dekanacie spowiedzi wielkopostne. W tym tygodniu spowiedzi we wtorek w Kościelniku, w środę w Leśnej i w czwartek w Grabiszycach Zdrój.
 4. W sobotę katecheza chrzcielna na którą zapraszamy rodziców i chrzestnych dzieci, które przyjmą chrzest w kwietniu.
 5. Za tydzień II niedziela miesiąca. Ofiary będziemy przeznaczać na prace remontowe przy naszym kościele.
 6. Za tydzień Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Na Mszach Świętych poświęcenie palm. O godz. 1030 procesja z palami od krzyża misyjnego do kościoła
  na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. W piątek po Drodze Krzyżowej i w Niedzielę Palmową przed Mszami Świętymi ministranci będą rozprowadzać liście palmy.
 7. W okresie Wielkiego Postu, w każdy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 900 i 1730. Msze Święte po nabożeństwie. W niedziele Gorzkie Żale o godz. 1700 z kazaniem pasyjnym. Dziękujemy za ofiary składane na kwiaty do Bożego Grobu.
 8. W piątek spotkanie dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. Godzina Duszpasterska o godz. 1600.
 9. W piątek na Drodze Krzyżowej i Mszy Świętej wieczornej spotkanie dla młodzieży z klasy VI i VII oraz dla młodzieży z klasy VIII i III Gimnazjum, która pragnie przygotowywać się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 10. W tym tygodniu młodzież Gimnazjalna zdaje egzaminy na zakończenie szkoły. Życzymy światła Ducha Świętego.
 11. Spotkanie Służby Liturgicznej poświęcone przygotowaniu świątecznej liturgii w sobotę o godz. 1000.
 12. Spotkanie Rady Parafialnej i chętnych osób do organizacji festynu parafialnego w piątek o godz. 1900 na plebani.
 13. Zawidowscy harcerze oraz Ośrodek Kultury zapraszają na oficjalne otwarcie harcówki 14 kwietnia o godz. 1600 w Ośrodku Kultury. W programie wystawa fotograficzna Harcerstwa w Zawidowie z projekcją nie publikowanych dotąd filmów nt. życia szkolnego i kulturowego z lat 70.
 14. Są do nabycia gazety: „Niedziela”, „Gość” z filmem Ignacy Loyola oraz kartkaz ogłoszeniami.  

 

Poniedziałek 8 Kwiecień 2019
8:00 † Marianna Kaczmarek – intencja od siostry Ireny z rodziną
18:00 † Zofia † Bolesław Hutniczak † Wiktoria † Ludwik  Herlender † Agnieszka † Hanna Kulk †† z rodziny

Wtorek 9 Kwiecień 2019
8:00 † Tadeusz Kajlewicz
18:00 W intencji Grażyny z racji urodzin o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i zdrowie

Środa 10 Kwiecień 2019
8:00 † Jan Bojdo – 23 r.śm.
18:00 † Eleonora † Władysław Pilichiewicz

Czwartek 11 Kwiecień 2019
8:00 W intencji Natalii Rostkowskiej o pełny powrót do zdrowia – dziękczynna za operację
18:00 O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Janiny i Edwarda z okazji 40 rocznicy ślubu

Piątek 12 Kwiecień 2019
9:00 Droga Krzyżowa
Msza Święta
† Anna Kasperek – intencja od uczestników pogrzebu

17:30 Droga Krzyżowa
18:00 Msza Święta
† Henryk Wypiorczyk †† z rodziców

Sobota 13 Kwiecień 2019
8:00 † Andrzej † Krystyna Rakowiec
18:00 † Maria Miksza – 11 miesięcy po śmierci

Niedziela 14 Kwiecień 2019
8:00 † Ks. Alojzy Burzyński
10:30 O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Sylwii z okazji 31 rocznicy urodzin na dalsze życie
12:00 † Zofia † Stanisław Kuźmiccy
17:00 Gorzkie żale
18:00 † Stanisław Wasilewski †† z rodziny