Ogłoszenia parafialne – 31 Marzec 2019

1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosier
  2. Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które wygłosi o. Tomasz Idczak ze Zgromadzenia Księży Palotynów. Witamy go serdecznie w naszej Parafii i życzymy światła Ducha Świętego.

Niedziela: Nauka rekolekcyjna na każdej Mszy Świętej
    od 1500 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia (zapraszamy grupy parafialne i wszystkich wiernych)
    1700 - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
    Poniedziałek i wtorek
    : Nauki rekolekcyjne dla dzieci i młodzieży w Szkole Podstawowej
    1000 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną (Zawidów)
    1630 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną (Miedziana)
    1800 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną (Zawidów)
    Środa:
    od 900 - Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej
    930 – Spowiedź dla dorosłych
    1000 – Msza Święta na zakończenie rekolekcji (Zawidów)
    od 1600 - Spowiedź św. (Miedziana)
    1630 - Msza Święta na zakończenie rekolekcji (Miedziana)
    od 1700  – Spowiedź św. (Zawidów)
    1800 - Msza Święta na zakończenie rekolekcji (Zawidów)

3. Trwa wizytacja kanoniczna w naszym dekanacie. Dzisiaj Ks. Bp Marek odwiedza wspólnotę Parafialną w Sulikowie a we wtorek w Radzimowie.
  4. W okresie Wielkiego Postu, w każdy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 900 i 1730. Msze Święte po nabożeństwie. W niedziele Gorzkie Żale o godz. 1700 z kazaniem pasyjnym. Dziękujemy za ofiary składane na kwiaty do Bożego Grobu.
  5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlitwa Różańcowa do Przenajdroższej Krwi Chrystusa o godz. 1730. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700. Cześć Niepokalanemu Sercu Maryi oddamy w sobotę po Mszy Świętej porannej w modlitwie Różańcowej. Do spowiedzi świętej zachęcamy szczególnie na zakończenie rekolekcji.
  6. Ostatnie przed świętami odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek i sobotę po Mszach Świętych porannych. Zachęcamy do zgłaszania chętnych osób.
  7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszach Świętych. O godz. 1030 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Papieska intencja modlitewna na kwiecień: Za lekarzy i pracowników humanitarnych przebywających na obszarach wojennych, którzy narażają własne życie, aby ocalić innych.
  8. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza Paschaliki Wielkanocne. Jest to Dzieło Pomocy Caritas dla ubogich. Paschaliki przyniesiemy do kościoła na liturgię Wigilii Paschalnej i zapalimy przy naszym stole wielkanocnym.
  9. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna tylko w piątek.
  10. W minioną niedzielę młodzież z naszej Parafii przyjęła sakrament bierzmowania z rąk
    Bp Marka Mendyka. Dziękujmy za piękne świadectwo chrześcijańskiej wiary. Dziękujmy rodzicom i młodzieży za przygotowanie świątyni na uroczystość i za zakup nowych ornatów koloru fioletowego jako dar ołtarza. Parafialnemu Zespołowi Caritas dziękujmy za pomoc w przygotowaniu posiłków.
  11. Są do nabycia gazety: „Niedziela”, „Gość” oraz kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 1 Kwiecień 2019
10:00 † Henryk Borowski – 26 r.śm.
18:00 † Józef † Elżbieta Brzezińscy † Kazimierz † Wiktoria † Czesław Wedziuk

Wtorek 2 Kwiecień 2019
10:00 † Helena Rudnicka – 2 r.śm. †† z rodziny Rudnickich
18:00 † Stanisław Podwalny – 2 r.śm.

Środa 3 Kwiecień 2019
10:00 † Helena Kasperek
18:00 † Zenon Jakiel – 3 r.śm.

Czwartek 4 Kwiecień 2019
8:00 O szczęśliwe rozwiązanie pewnej sprawy
18:00 † Maria † Aleksander Michalkiewicz †† z rodziny Michalkiewicz i Juchnik

Piątek 5 Kwiecień 2019
9:00 Droga Krzyżowa
Msza Święta
O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Szymona i Miłosza i Adama Steleżuków z okazji urodzin
17:30 Droga Krzyżowa
18:00    Msza Święta
† Alicja Bartnik – 2 r.śm.
† Kazimiera (k) † Eugeniusz Bartnik

Sobota 6 Kwiecień 2019
8:00 † Cecylia † Stanisław Leja
18:00 † Józef Sontowski – Burmistrz Zawidowa – 7 r.śm.

Niedziela 7 Kwiecień 2019
8:00 † Kazimiera † Józef Siniawscy
10:30 † Franciszek Dunalski †† z rodziny Baran i Dunalskich
12:00 O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Janiny i Kazimierza Wróbel z okazji 60 rocznicy urodzin