Ogłoszenia parafialne – 10 Marzec 2019

 1. Dzisiaj I Niedziela Wielkiego Postu. Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć. Jest to także II niedziela miesiąca. Ofiary zbierane na tace i w domu katechetycznym przeznaczamy na prace remontowe.
 2. Trwa wizytacja kanoniczna w naszym dekanacie. Dzisiaj ks. Biskup Marek odwiedza wspólnotę parafialną w Leśnej.
 3. Zakończył się Tydzień Modlitw o Trzeźwość w naszej Ojczyźnie. Owocem modlitw tego tygodnia niech będą bardzo dobre postanowienia, które możemy zapisać w Parafialnej Księdze Trzeźwości ustawionej na ołtarzu św. Jana Pawła II w bocznej nawie.
 4. W okresie Wielkiego Postu, w każdy piątek nabożeństwo Dogi Krzyżowej o godz. 900 i 1730. Msze Święte po nabożeństwie. Zachęcamy wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa
  Drogi Krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków (stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św. i modlitwa w intencjach, w których modli się Ojciec święty) oraz rozważając męką Chrystusa przy 14 stacjach
  Drogi Krzyżowej. W niedziele Gorzkie Żale o godz. 1700 z kazaniem pasyjnym. Ofiary zbierane na nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu. Można złożyć ofiary w kopercie na tacy na ten cel.
 5. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 31 marca i będą trwały do środy 3 kwietnia. Nauki wygłosi dla nas o. Tomasz Idczak ze zgromadzenia Księży Pallotynów.
 6. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.
 7. Spotkanie formacyjne dla tegorocznych kandydatów do sakramentu bierzmowania w środę o godz. 1845. Egzamin z wiedzy katechizmowej i znajomości podstawowych modlitw dla klasy VIII w czwartek o godz. 1600 i dla klasy III Gimnazjum w sobotę o godz. 1600.
 8. Spotkanie dla ministrantów w poniedziałek o godz. 1830 po Mszy Świętej wieczornej.
 9. Spotkanie Młodzieżowej Grupy Modlitewnej w czwartek o godz. 1830.
 10. MOPS w Zawidowie informuje że od 1 stycznia 2019r. obowiązują nowe zasady przyznawania Karty Dużej Rodziny, z ogólnopolskiego systemu zniżek mogą teraz korzystać wszyscy rodzice, którzy kiedykolwiek wychowali minimum troje dzieci. Wnioski można składać MOPS w Zawidowie.
 11. Zachęcamy do przekazania 1 % swojego podatku na rzecz Caritas Diecezji Legnickiej (nr KRS: 0000221535). Cel szczegółowy: parafia św. Józefa Rzemieślnika w Zawidowie.
 12. Są do nabycia gazety: „Niedziela”, „Gość” oraz kartka z ogłoszeniami.

 

Poniedziałek 11 Marzec 2019
8:00 † Helena Kasperek
18:00 † Jadwiga Gocko – intencja od uczestników pogrzebu
    
Wtorek 12 Marzec 2019
8:00 † Tadeusz Kajlewicz
18:00 † Grażyna Freus – intencja od uczestników pogrzebu

Środa 13 Marzec 2019
8:00 † Anna Świderek – intencja od sąsiadów z ul. Budowlanych
18:00 † Maria Miksza – 10 miesięcy po śmierci † Genowefa Pilarska

Czwartek 14 Marzec 2019
800 † Zygmunt Kozarek – 6 miesięcy po śmierci
18:00 † Józef Kowalczyk

Piątek 15 Marzec 2019
9:00 Droga Krzyżowa
Msza Święta
† Zofia † Kazimierz Sanoccy † Maria † Henryk Popielarz
18:00 † Jadwiga Gocko – intencja od sąsiadów z ul. Zgorzeleckiej
    
Sobota 16 Marzec 2019
8:00 †† rodzice † Janina † Edward Ziomek † Agata † Jan Lelek †† z rodziny
18:00 † Anna Mikułko – 10 r.śm. † Józef

Niedziela 17 Marzec 2019
8:00 † Józef † Katarzyna † Emilia † Antoni † Jan †† z rodziny Poźniak † Maria Soroka † Anna i Józef Mikułko † Katarzyna † Stanisław Bendkowscy
10:30 Dziękczynno – błagalna o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Joanny z okazji 5 rocznicy urodzin i dla rodziny
12:00 W intencji Księdza Zbigniewa z okazji imienin
17:00 Gorzkie żale
18:00 † Ignacy † Jadwiga Samujło