Ogłoszenia parafialne – 10 Marzec 2019

1. Dzisiaj I Niedziela Wielkiego Postu. Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć. Jest to także II niedziela miesiąca. Ofiary zbierane na tace i w domu katechetycznym przeznaczamy na prace remontowe.
  2. Trwa wizytacja kanoniczna w naszym dekanacie. Dzisiaj ks. Biskup Marek odwiedza wspólnotę parafialną w Leśnej.
  3. Zakończył się Tydzień Modlitw o Trzeźwość w naszej Ojczyźnie. Owocem modlitw tego tygodnia niech będą bardzo dobre postanowienia, które możemy zapisać w Parafialnej Księdze Trzeźwości ustawionej na ołtarzu św. Jana Pawła II w bocznej nawie.
  4. W okresie Wielkiego Postu, w każdy piątek nabożeństwo Dogi Krzyżowej o godz. 900 i 1730. Msze Święte po nabożeństwie. Zachęcamy wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa
    Drogi Krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków (stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św. i modlitwa w intencjach, w których modli się Ojciec święty) oraz rozważając męką Chrystusa przy 14 stacjach
    Drogi Krzyżowej. W niedziele Gorzkie Żale o godz. 1700 z kazaniem pasyjnym. Ofiary zbierane na nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu. Można złożyć ofiary w kopercie na tacy na ten cel.
  5. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 31 marca i będą trwały do środy 3 kwietnia. Nauki wygłosi dla nas o. Tomasz Idczak ze zgromadzenia Księży Pallotynów.
  6. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.
  7. Spotkanie formacyjne dla tegorocznych kandydatów do sakramentu bierzmowania w środę o godz. 1845. Egzamin z wiedzy katechizmowej i znajomości podstawowych modlitw dla klasy VIII w czwartek o godz. 1600 i dla klasy III Gimnazjum w sobotę o godz. 1600.
  8. Spotkanie dla ministrantów w poniedziałek o godz. 1830 po Mszy Świętej wieczornej.
  9. Spotkanie Młodzieżowej Grupy Modlitewnej w czwartek o godz. 1830.
  10. MOPS w Zawidowie informuje że od 1 stycznia 2019r. obowiązują nowe zasady przyznawania Karty Dużej Rodziny, z ogólnopolskiego systemu zniżek mogą teraz korzystać wszyscy rodzice, którzy kiedykolwiek wychowali minimum troje dzieci. Wnioski można składać MOPS w Zawidowie.
  11. Zachęcamy do przekazania 1 % swojego podatku na rzecz Caritas Diecezji Legnickiej (nr KRS: 0000221535). Cel szczegółowy: parafia św. Józefa Rzemieślnika w Zawidowie.
  12. Są do nabycia gazety: „Niedziela”, „Gość” oraz kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 11 Marzec 2019
8:00 † Helena Kasperek
18:00 † Jadwiga Gocko – intencja od uczestników pogrzebu

Wtorek 12 Marzec 2019