Ogłoszenia parafialne – 3 Marzec 2019

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni – jeszcze wielu potrzebuje naszego przykładu i wytężonej modlitwy.
  2. Dzisiaj I niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu na wszystkich Maszach Świętych. O godz. 1030 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Papieska intencja modlitewna na marzec: Za wspólnoty chrześcijańskie, szczególnie prześladowane, aby odczuwały bliskość Chrystusa a ich prawa były respektowane.
  3. We wtorek (4 marca) święto św. Kazimierza Królewicza (1458-1484), głównego patrona Litwy i młodzieży litewskiej.
  4. W tym tygodniu (6 marca) przypada Środa Popielcowa. Msze Święte w tym dniu o godz. 1000, 1630 w Miedzianej i 1800 wraz z obrzędem posypania głów popiołem. Przypominamy, że wszystkich katolików obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych). Przypominamy, że w Środę Popielcową i Wielki Piątek obowiązuje post ścisły (wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i jeden posiłek do syta w ciągu dnia).
  5. W okresie Wielkiego Postu, w każdy piątek nabożeństwo Dogi Krzyżowej o godz. 900 i 1730. Msze Święte po nabożeństwie. W niedziele Gorzkie Żale o godz. 1700 z kazaniem pasyjnym. Ofiary zbierane na nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu. Można złożyć ofiary w kopercie na tacy na ten cel.
  6. W tym tygodniu rozpoczyna się wizytacja kanoniczna w naszym dekanacie. W czwartek ks. Bp Marek Mendyk odwiedzi wspólnotę Parafialną w Grabiszycach, a w niedzielę w Leśnej.
  7. Spotkanie formacyjne dla tegorocznych kandydatów do sakramentu w środę na Mszy Świętej wieczornej o godz. 1800.
  8. Dnia (8 marca) obchodzimy Dzień Kobiet. Do modlitwy w ich intencji zapraszamy podczas wieczornej Mszy Świętej.
  9. Za tydzień II niedziela miesiąca. Ofiary zbierane na tace i w domu katechetycznym przeznaczamy na prace remontowe.
  10. Komisja Historyczna w procesie beatyfikacyjnym Sługo Bożego ks. Antoniego Dujlovicia zachęca do nabycia książki pt. „Wierny do śmierci” opisującej życie i męczeńską śmierć księdza. Antoni był duszpasterzem Polaków na terenie byłej Jugosławii. Uzyskane środki są przeznaczone na pokrycie kosztów procesowych. Cena 20 zł. Zapisy w zakrystii do przyszłej niedzieli.
  11. Są do nabycia gazety: „Niedziela”, „Gość” oraz kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 4 Marzec 2019
8:00 † Kazimierz Kicmal – 22 r.śm. – z racji imienin
18:00 † Stanisław Wodyk – 35 r.śm. † Franciszka (k) Wodyk – 25 r.śm.

Wtorek 5 Marzec 2019
8:00 † Kazimiera Rynkiewicz – intencja od uczestników pogrzebu
18:00 Dziękczynno – błagalna o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Mirosława z okazji 60 rocznicy urodzin

Środa Popielcowa 6 Marzec 2019
10:00 † Michał Hałajski
18:00 † Kazimierz Ostrowski †† rodzice † Agnieszka † Piotr †† teściowie Anna † Antoni Stachula

Czwartek 7 Marzec 2019
8:00 † Anna świderek – intencja od uczestników pogrzebu
18:00 † Konrad † Helena Franczuk † Jan Duma

Piątek 8 Marzec 2019
9:00 Droga Krzyżowa
Msza Święta † Ryszard Żytnik – intencja od uczestników pogrzebu
18:00 † Jan Ksiądz – 2 r.śm.

Sobota 9 Marzec 2019
8:00 † Janina Dworakowska – intencja od uczestników pogrzebu
18:00 † Ludmiła † Tomasz Januszkiewicz

Niedziela 10 Marzec 2019