Ogłoszenia parafialne – 6 Styczeń 2019

  1. Dzisiaj Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Zgodnie z dawnym zwyczajem zabierzmy ze sobą pobłogosławioną kredę, aby oznaczyć drzwi naszych domów na znak przyjęcia Wcielonego Syna Bożego. Woń kadzidła niech napełni nasze mieszkania na znak, że wszystko w naszym życiu pragniemy czynić na większą chwałę Bożą. Ministranci po Mszach Świętych rozprowadzają kadzidło i kredę. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na misje. Na Mszy Świętej o godz. 1030 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Papieska intencja modlitewna: Za młodzież, szczególnie z Ameryki Łacińskiej, aby za przykładem Maryi odpowiedziała na wezwanie Pana do przekazywania światu radości Ewangelii.
  2. Za tydzień Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Zgodnie z wielowiekową tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego. Za tydzień jest to także II Niedziela miesiąca. Ofiary z tacy i składane w domu katechetycznym przeznaczymy na prace remontowe przy naszym kościele.
  3. Trwa Wizyta Duszpasterska. Serdecznie dziękujmy naszym Parafianom za przyjęcie w Waszych domach, za wspólną modlitwę oraz za okazaną dobroć i życzliwość. Msze Święte w tygodniu codziennie o godz. 800. W piątek dodatkowo Msza Święta o godz. 730. W sprawach kancelaryjnych prosimy o kontakt telefoniczny.
  4. Zbiórka Ministrantów za tydzień w sobotę o godz. 1630. Podział dyżurów podczas wizyty duszpasterskiej. Ministranci dziękują za złożone ofiary do puszek za sianko wigilijne, kadzidło i kredę, które przeznaczone są na wspólne wyjazdy oraz za ofiary przy wizycie duszpasterskiej.
  5. Dzisiaj spotkanie opłatkowe Parafialnego Koła Caritas i Nadzwyczajnych Szafarzy Najświętszej Eucharystii po Mszy Świętej wieczornej.
  6. Za tydzień spotkanie opłatkowe dla Żywego Różańca o godz. 1500 na naszej Plebanii w refektarzu.
  7. Rada Parafialna organizuje VII Bal Parafialny, który odbędzie się 9 Lutego 2019 w Restauracji „Olimpii”. Bilety w cenie 100 zł od osoby można nabyć w sklepie irys. Zapraszamy do wspólnej zabawy.
  8. Są do nabycia gazety: „Niedziela”, „Gość” oraz kartka z ogłoszeniami.

 

PLAN WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ
7.01 – poniedziałek – Kościuszki, Wilcza
8.01 – wtorek – Zgorzelecka 2 – 37
9.01 – środa – Zgorzelecka 38 – 74
10.01 – czwartek – Ostróżno, Osiedle, Szybów
11.01 – piątek – Nadleśna, Lubańska, Szkolna, Tęczowa
12.01 – sobota – Wrociszów Dolny, Ksawerów, Wilka

 

Poniedziałek 7 Styczeń 2019
8:00 † Jadwiga Dąbrowska – 6 Msza Święta Gregoriańska
8:00 † Franciszek † Janina † Stanisław †† z rodziny Zimnych
    
Wtorek 8 Styczeń 2019
8:00 O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Marii Kozłowskiej z okazji 80 rocznicy urodzin
8:00 † Jadwiga Dąbrowska – 7 Msza Święta Gregoriańska
    
Środa 9 Styczeń 2019
8:00 † Jadwiga Dąbrowska – 8 Msza Święta Gregoriańska

Czwartek 10 Styczeń 2019
8:00 † Jadwiga Dąbrowska – 9 Msza Święta Gregoriańska
8:00 † Patrycja Mania

Piątek 11 Styczeń 2019
7:30 † Jadwiga Dąbrowska – 10 Msza Święta Gregoriańska
8:00 † Albert Dubicki – 31 r.śm.

Sobota 12 Styczeń 2019
8:00 † Walenty Białostocki - 6 r.śm.
8:00 † Jadwiga Dąbrowska – 11 Msza Święta Gregoriańska
    
Niedziela 13 Styczeń 2019
8:00
1) † Kazimierz Nowaczyński – 4 r.śm. †† rodzice
2) † Jadwiga Dąbrowska – 5 Msza Święta Gregoriańska
10:30 O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Julii i jej rodziców
12:00 † Michał † Zuzanna † Józef Ciunel † Aleksandra (k) † Wacław Kuczenko
18:00 † Aleksander Matyjasik – 34 r.śm. † Karolina Matyjasik