Ogłoszenia parafialne – 23 Grudzień 2018

1. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu,
  2. Jutro Wigilia Święta Uroczystości Bożego Narodzenia. Nie ma Mszy Świętej porannej. Pamiętajmy w naszych domach podczas wigilii o wspólnej modlitwie, lekturze fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamaniu się opłatkiem i wspólnym śpiewie kolęd.
    Msze Święte Pasterskie: w Miedzianej o godz. 2200, w Zawidowie o godz. 2400.
    Ofiary zbierane podczas pasterki przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia.
  3. 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Święte o godz. 800, (915 w Miedzianej), 1030 i 1200. Nie ma Mszy Świętej wieczornej.
  4. W środę 26 grudnia - Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia wsp. św. Szczepana, pierwszego Męczennika. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Taca w tym dniu jest przeznaczona na KUL i WSD w Legnicy.
  5. W czwartek 27 grudnia wspominamy św. Jana Apostoła. Na Mszy Świętej o godz. 1700 błogosławienie wina. Zapraszamy do przynoszenia własnych wyrobów.
  6. W piątek 28 grudnia wspominamy św. Młodzianków, męczenników. Uroczyste błogosławieństwo małych dzieci na Mszy Świętej wieczornej.
  7. Za tydzień w niedzielę 30 grudnia święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszy Świętej o godz. 1200 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i uroczyste błogosławieństwo.
  8. Zakończył się czas adwentowego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Dziękujmy dzieciom za uczestnictwo w Mszach Świętych Roratnych oraz piękne serca pełne dobrych uczynków i za lampiony. Dziękujmy ministrantom, młodzieży i dorosłym za wspólną modlitwę. Dziękujmy za obecność podczas rekolekcji adwentowych oraz Paniom z koła Caritas za pomoc na plebani przy posiłkach dla księży z dekanatu. Składamy serdeczne podziękowanie Państwu Zimnym ze Starego Zawidowa oraz Leśniczemu z Zawidowa za ofiarowanie choinek do naszego kościoła. Dziękujmy Panom: Markowi Hutniczakowi i Mieczysławowi Urban za zamontowanie choinek w kościele. Bardzo serdecznie dziękujmy Panom: Andrzejowi Majewskiemu i Damianowi Hunth za zbudowanie szopek Bożonarodzeniowych oraz młodzieży i ministrantom za dekoracje choinek. Paniom Kościelnym Bogusi i Janinie za przygotowanie kościoła.
  9. Tradycją minionych lat zapłonie w naszej świątyni Betlejemskie Światło Pokoju, przyniesione przez harcerzy z Betlejem. Niech ten ogień radości i jedności zapłonie także w naszych domach.
  10. Dziękujmy za przekazane dary dla Kresowiaków w akcji „Podaruj Paczkę na Kresy”. Dary zostały przekazane w piątek do Wrocławia za pośrednictwem Szkoły Podstawowej z Zawidowie.
  11. W tym tygodniu Kancelaria parafialna
  12. Wizytę duszpasterską rozpocznie się po nowym roku.
  13. Są do nabycia gazety: „Niedziela” z kolędami Ryszarda Rynkowskiego” – 10zł, „Gość” – 8 zł oraz kartka z ogłoszeniami.

Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości
będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn
pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas.
Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania
i na całą naszą codzienność.

Poniedziałek 24 Grudzień 2018
22:00 Miedziana - Msza św. pasterska
24:00 Zawidów - Msza św. pasterska

Wtorek 25 Grudzień 2018
8:00 † Maria † Tomasz Sablińscy † Wiktor Łodyko † Jerzy Wilk
1) O Boże błogosławieństwo dla Elżbiety i Andrzeja z racji 25 rocz. sakramentu  małżeństwa
2) † Michał Woźniak – 24 r.śm. † Helena Woźniak
12:00 O Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne dary dla rodziny Sperczyńskich, Mikułko i Rostkowskich

Środa 26 Grudzień 2018
8:00 Boże błogosławieństwo dla Tadeusza w 60 rocz. urodzin i Krystyny w 60 rocz. urodzin – z rodz. Szczurek oraz w 37 rocz. sakramentu małżeństwa
10:30 Dziękczynno-błagalna o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Małgorzaty i Krzysztofa Gałka w 35 rocz.
12:00 † Krystyna † Józef Płochoccy †† z rodziny Płochockich
18:00 W intencji Ewy i Tadeusza Nikadon z okazji 45 rocznicy sakramentu małżeństwa

Czwartek 27 Grudzień 2018
17:00 † Piotr † Władysława (k) Hałajscy † Karol † Franciszka (k) Uryga