Ogłoszenia parafialne – 9 Grudzień 2018

1. Dzisiaj II Niedziela Adwentu i II Niedziela miesiąca. Taca zbierana przez członków Rady Parafialnej przeznaczona na prace remontowe przy kościele. Ofiary indywidualne składamy w domu katechetycznym. Wielki Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
  2. Opłatki, które zostały poświęcone w minioną niedzielę roznosi do Państwa domów Pani Bogusława Urban. Dziękujemy Państwu za składane przy tej okazji ofiary. Dziękujmy Pani Bogusławie za poświęcony czas.
  3. Dzisiaj o godz. 1030 Msza Święta w intencji Służby Liturgicznej naszej Parafii. Jest to intencja od rodziców ministrantów. Spotkanie formacyjne dla ministrantów w poniedziałek o godz. 1745. W sobotę 15 grudnia wyjazd dla Liturgicznej Służby, Grupy Modlitewnej Młodzieży i chętnych do Wrocławia na basen i Jarmark Bożonarodzeniowy. W przyszłą niedzielę ministranci będą rozprowadzali sianko wigilijne. Dochód przeznaczony na wycieczkę.
  4. Przypominamy, że adwentowa Msza Święta roratna codziennie w dni powszednie o godz. 1700. W przyszłą sobotę Msza Święta roratnia wyjątkowo o godz. 1800. Jeszcze raz zachęcamy, aby na Roraty licznie przychodziły dzieci z zapalonymi lampionami i robiły serduszka z dobrymi uczynkami. Najpiękniejsze serduszka zawisną na choince bożonarodzeniowej. Są jeszcze do odbioru plansze i naklejki.
    • w czwartek – św. Łucje (283-304) dziewice, męczennice, patronkę ociemniałych
    • w piątek – wsp. św. Jana od Krzyża (1542-1591) prezbitera, karmelitę, hiszpańskiego poetę, jednego z największych mistyków Kościoła
  6. Wczoraj do naszej Parafii przybył Święty Mikołaj. Zostało przygotowanych 260 paczek. Dziękujmy za złożone ofiary (2.890,50 zł w tym 300 zł od poprzedniej Rady Miasta). Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom z Caritasu, które te ofiary zbierały i przygotowały paczki dla dzieci.
  7. Panie z Caritasu po Mszach Świętych rozprowadzają świece Wigilijne. Jest to Dzieło Caritas Pomocy Dzieciom (są jeszcze duże świece zwykłe - 15 zł oraz świece w różnych kolorach i kształtach – 18 zł).
  8. Zapraszamy po odbiór kolejnej partii produktów żywnościowych z programu FEAD Pomocy Najbardziej Potrzebującym w sobotę od godz. 1100 do godz. 1300.
  9. Spowiedzi adwentowe w naszym dekanacie w tym tygodniu we wtorek w Sulikowie, w piątek w Grabiszycach i w sobotę w Platerówce.
  10. W przyszłą Niedzielę w naszej Parafii rozpoczną się Rekolekcje Adwentowe, które wygłosi ks. Czesław Misiewicz Diecezjalny Duszpasterz Pszczelarzy i Myśliwych, wicedziekan naszego dekanatu, Proboszcz i Kustosz Parafii w Kościelniku.
  11. Bóg zapłać za osobistą i wspólnotową modlitwę oraz złożone ofiary jako wyraz łączności z Kościołem na Wschodzie. Zebrano 210 zł.
  12. Ośrodek Kultury w Zawidowie zaprasza na Koncert Bożonarodzeniowy W świątecznym nastroju…”, w którym wystąpią przedszkolaki, młodzież szkolna i seniorzy. Ponadto kiermasz ozdób świątecznych, ciasto oraz potrawy wigilijne. Niedziela 16 grudnia o godz. 1600.
  13. Parafialny Klub Sportowy „Józek” dziękuje za przekazanie 1% za rok 2017 i prosi o pamięć w przyszłym roku. Wpłaciło 140 osób – 7.538,25 zł.
  14. Do nabycia są czasopisma katolickie: Gość Niedzielny, Niedziela i kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 10 Grudzień 2018
8:00 † Roman Rusiecki – intencja od uczestników pogrzebu
17:00 Dziękczynna za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze dla rodziny

Wtorek 11 Grudzień 2018
8:00 W intencji ks. Daniela
17:00 † Maria Hałajska

Środa 12 Grudzień 2018
17:00 O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Mateusza z okazji urodzin

Czwartek 13 Grudzień 2018
8:00 † Jadwiga Dąbrowska
17:00 † Grzegorz † Stanisław † Władysława (k) † Tomasz †† z rodziny Roczon † Rozalia † Józef †† z rodziny Rabczuk

Piątek 14 Grudzień 2018
8:00 † Waldemar † Lidia Kęsiccy
17:00 † Józef Gajdzis – intencja od uczestników pogrzebu

Sobota 15 Grudzień 2018
8:00 † Zbigniew Górnicki – 13 r.śm.
18:00 † Jan † Rozalia † Antoni † Michał † Kazimierz † Magdalena †† z rodziny Bednarz † Józefa Łamasz

Niedziela 16 Grudzień 2018
8:00 † Józef † Tekla † Edward †† z rodziny Strykowskich † Tadeusz Szuliński
10:30 † Stanisław Szanciło – 18 r.śm. †† z rodziny Kretowicz † Scholastyka † Piotr † Józef