Ogłoszenia parafialne – 2 Grudzień 2018

1. Dzisiaj pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczynająca nowy rok liturgiczny. Na Mszach Święte poświęcenie wieńca adwentowego i opłatków wigilijnych. Opłatki rozniesie do naszych domów Pani Bogusława Urban:
    poniedziałek – Stary Zawidów i Wielichów (od godz. 1130);
    wtorek – Skrzydlice i Wrociszów Górny (od godz. 1130);
    środa – Ksawerów, Wrociszów Dolny i Wilka (od godz. 1130);
    czwartek – Stacja Klejowa, ul. Dworcowa i Moniuszki (od godz. 1130);
    piątek – Ostróżno i Osiedle(od godz. 1130);
    sobota – ul. Cicha, Wesoła i Budowlanych (od godz. 930). Dziękujemy Państwu za składane przy tej okazji ofiary, które przeznaczamy na pokrycie kosztów funkcjonowania Parafii.
    Dziękujmy Panom Mirosławowi Konopskiemu i Józefowi Seniuk za wykonanie nowego stojaka pod wieniec adwentowy. Dziękujemy ministrantom Gabrielowi i Łukaszowi za pomoc przy przygotowaniu dekoracji adwentowych.
  2. Dzisiaj to także pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja na Mszach Świętych. O godz. 1030 Msza Święta w intencji Górników z racji przypadającego wsp. św. Barbary i po niej zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Intencja ewangelizacyjna na grudzień: Aby osoby zaangażowane w służbę przekazywania wiary znalazły w dialogu z kulturą właściwy język na współczesne czasy.
  3. Dzisiejsza niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po Mszach Świętych zbiórka ofiar do puszki na ten cel
  4. Zapraszamy na Msze Święte roratnie od poniedziałku do soboty o godz. 1700. Zachęcamy dzieci i młodzież do przynoszenia tradycyjnych lampionów i robienia serduszek z dobrymi uczynkami. Zostały przygotowane naklejki na piękną plansze adwentową.
  5. Tegoroczne rekolekcje adwentowe rozpoczną się 16 Grudnia. Spowiedź adwentowa we wtorek 18 Grudnia. Już dziś zaplanujmy swój udział w tym wydarzeniu.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na Różaniec do Przenajdroższej Krwi Pana Jezusa o godz. 1630.
  7. W pierwszy piątek m-ca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.1600 i spowiedź od 1630.
  8. W sobotę w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św. na Mszy Świętej o godz. 1500.
  9. Święty Mikołaj prawdopodobnie przybędzie do naszej Parafii w sobotę wyjątkowo o godz. 1500 na Mszy Świętej.
  10. Panie z Caritasu po Mszach Świętych będą rozprowadzać świece Wigilijne. Jest to Dzieło Caritas Pomocy Dzieciom (małe świece - 6 zł, duże świece - 15 zł oraz świece w różnych kolorach – 18 zł).
    w poniedziałek – św. Franciszka Ksawerego;
    we wtorek –
    wsp. św. Barbarę;
    w czwartek –
    wsp. św. Mikołaja;
    w piątek – wsp. św. Ambrożego;
    w sobotę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
  12. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Ofiary zbierane przez radę parafialną na tace i w domu katechetycznym przeznaczone będą na prace remontowe przy naszym kościele.
  13. Ośrodek Kultury zaprasza dzieci i młodzież wraz z rodzicami na znakomity koncert „Muzyka z bajek Walt’a Disney’a” w wykonaniu orkiestry Kalassik Modern, który odbędzie się 2 grudnia (niedziela) o godz. 1600 oraz na Zabawę Mikołajkową, która odbędzie się 6 grudnia (czwartek) o godz. 1600. Wstęp wolny.
  14. Do nabycia są czasopisma katolickie: Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość z lampionem i kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 3 Grudzień 2018
8:00 † Jan Goranin – intencja od uczestników pogrzebu
17:00 † Stanisława (k) Kaczałko † Eugenia Kozłowska – intencja od sąsiadki

Wtorek 4 Grudzień 2018
8:00 † Tadeusz Kajlewicz
17:00 Dziękczynna za łaskę zdrowia z prośbą o Boże błogosławieństwo dla wszystkich wspierających w modlitwie

Środa 5 Grudzień 2018
8:00 † Helena Kasperek
17:00 † Edward Tyszecki – 8 r.śm. † Krzysztof Tyszecki †† rodzice z obu stron

Czwartek 6 Grudzień 2018
17:00 † Józefa Skrodzka – 4 r.śm. †† rodzice † Stefan † Helena †† bracia † Władysław † Czesław † Stanisław

Piątek 7  Grudzień 2018
8:00 O zdrowie dla Jana
17:00 † Krzysztof Śmigiel – 1 r.śm.

Sobota 8 Grudzień 2018
8:00 † Bogusław Antosz – intencja od uczestników pogrzebu
15:00 W intencji z naszej Parafii

Niedziela 9 Grudzień 2018