Ogłoszenia parafialne – 25 Listopad 2018

1. Dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela przed Adwentem. Msza Święta odpustowa w Leśnej dzisiaj o godz. 1130.
  2. Dzisiaj o godz. 1200 Msza Święta koncelebrowana w intencji Pracowników Polskich Linii Kolejowych i Cargo, emerytów oraz rencistów wraz z rodzinami oraz za zmarłych byłych pracowników i ich współmałżonków.
  3. Spotkanie Modlitewnej Grupy Młodzieżowej w czwartek o g. 1845.
  4. W piątek patronuje nam św. Andrzej Apostoł (I w.) brat św. Piotra, jeden z najbliższych uczniów Pana Jezusa, szczególnie czczony w Kościele prawosławnym.
  5. Odwiedziny chorych w tym tygodniu w piątek 30 Listopada i w sobotę 1 Grudnia po Mszach Świętych porannych oraz po Rekolekcjach Adwentowych, a przed świętami Narodzenia Pańskiego.
  6. W pierwszą sobotę grudnia nabożeństwo Różańcowe po porannej Mszy Świętej.
  7. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Na Mszach Świętych poświęcenie wieńca adwentowego i opłatków wigilijnych. Będzie to także pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja na Mszach Świętych. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca o godz. 1030. Intencja ewangelizacyjna na grudzień: Aby osoby zaangażowane w służbę przekazywania wiary znalazły w dialogu z kulturą właściwy język na współczesne czasy.
  8. Za tydzień w niedzielę o godz. 1030 będziemy modlić się za górników z racji przypadającego wspomnienia św. Barbary.
  9. Dzisiaj po Mszach Świętych Panie z Caritasu będą zbierać ofiary do puszek aby wspomóc św. Mikołaja w przygotowaniu paczek dla dzieci. Dziękujemy za dar serca.
  10. W sobotę do odebrania kolejna partia żywności z Programu FEAD Pomocy Najbardziej Potrzebującym od godz. 1100 do godz. 1300.
  11. Są wolne intencje na Mszach Świętych porannych od poniedziałku do piątku.
  12. Do nabycia są czasopisma katolickie: Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość z lampionem i kartka z ogłoszeniami.
  13. Ośrodek Kultury zaprasza dzieci i młodzież wraz z rodzicami na znakomity koncert „Muzyka z bajek Walt’a Disney’a” w wykonaniu orkiestry Kalassik Modern, który odbędzie się 2 grudnia (niedziela) o godz. 1600 oraz na Zabawę Mikołajkową, która odbędzie się 6 grudnia (czwartek) o godz. 1600. Wstęp wolny.

Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni
i odpowiednio duchowo nastawieni.

Poniedziałek 26 Listopad 2018
18:00 † Antoni † Stefania † Kazimiera (k) † Władysław †† z rodziny Kuszaj

Wtorek 27 Listopad 2018
18:00 † Marcelina † Mikołaj Paszkowscy † Zuzanna Kwiatkowska † Helena Miszczak † Adam Paszkowski

Środa 28 Listopad 2018
18:00 † Stanisław † Jan † Katarzyna Kuczma † Henryka (k) † Józef † Andrzej Drągowscy

Czwartek 29 Listopad 2018
18:00 † Tadeusz † Maria Nieckarz

Piątek 30 Listopad 2018
18:00 † Jan Kazimierczak – 5 r.śm. † Kazimierz Skórski – 5 r.śm. † Dawida Brzeźińska (k) – 25 r.śm.

Sobota 1 Grudnia 2018
8:00 † Daria Borowska – 8 r.śm.
1800 † Stanisław Sowala – intencja od chrześnicy Barbary Lis z rodziną

Niedziela 2 Grudnia 2018