Ogłoszenia parafialne – 4 Listopad 2018

 1. Dzisiaj I Niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu na wszystkich Mszach Świętych. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca na Mszy Świętej o godz. 1030. Intencja ogólna: Aby język serca i dialogu miał zawsze przewagę nad językiem broni.
 2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy w tym tygodniu:
  • w piątekRocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej - katedry biskupa Rzymu
  • w sobotę – wsp. Leona Wielkiego (ok. 400-461), papieża
 3. Spotkanie Modlitewnej Grupy Młodzieżowej w czwartek o g. 1745.
 4. W niedzielę 11 listopada przypada 100 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu pragniemy modlić się za naszych Rodaków, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny i w jej obronie. Chcemy także modlić się o to, by każdy Polak troszczył się o wspólny dom, jakim jest jego kraj. Burmistrz Miasta Zawidów, Ośrodek Kultury w Zawidowie oraz Parafia św. Józefa Rzemieślnika zapraszają na obchody Narodowego Święta Niepodległości. Msza Święta w intencji Ojczyzny o godz. 1000 oraz przemarsz pod pomnik i złożenie kwiatów. O godz. 1600 program artystyczny w Ośrodku Kultury. W programie: przedstawienie w wykonaniu harcerzy 10 GDH „Kocia Skałka”; występ zespołu Jarzębina; koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Magdaleny Januszkiewicz.
 5. Za tydzień II Niedziela miesiąca. Ofiary zbierane na tacę oraz składane indywidualnie w domu katechetycznym przeznaczone będą na prace remontowe przy naszym kościele.
 6. Prosimy o odbiór produktów żywnościowych programu FEAD w sobotę od godz. 1100 do godz. 1300.
 7. Do nabycia są czasopisma katolickie: Gość Niedzielny, Niedziela i kartka z ogłoszeniami.
 8. Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Codziennie do 13 listopada przed Mszą Świętą o godz. 1715 modlimy się też za zmarłych w naszym kościele na wypominkach, które można jeszcze składać w zakrystii. Kartki wypominkowe wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Są także do pobrania i wydrukowania ze strony parafialnej.

Plan Nabożeństwa Wypominkowego za zmarłych o godz. 1715
Poniedziałek
  (05.11) – Strzelecka, Szeroka, Szkolna, Warszawska, Spokojna, Kolejowa, Dworcowa, Żeromskiego, Wierzbowa, Wesoła
Wtorek  (06.11) – Budowlanych, Słoneczna, Parkowa, Puławskiego, Okrzei
Środa  (07.11) – Zgorzelecka
Czwartek  (08.11) – Nadleśna, Moniuszki, Młynarska, Grunwaldzka, Mickiewicza, Lubańska, Miłosza, Prusa, Sienkiewicza, Tuwima, Herberta, Szymborskiej
Piątek  (09.11) – Niepodległości, Skłodowskiej, Dębowa, Bukowa, Jana Pawła II,
Sobota  (10.11) – Plac Zwycięstwa, Ogińskiego, Ogrodowa, Norwida, Niecała, Tęczowa, Cicha, Cmentarna, Kopernika, Lubelska
Niedziela  (11.11) – w tym dniu nie ma nabożeństwa wypominkowego

Poniedziałek 5 Listopad 2018
8:00 † Helena Kasperek
18:00 † Stanisław † Janina † Franciszek Zimni † Helena † Michał Stróżyńscy † Łukasz Pałaczyński † Ignacy Ratajczyk
    
Wtorek 6 Listopad 2018
8:00 † Krystyna Kamińska – 9 r.śm.
18:00 † Jan Wintonów – 1 r.śm.
    
Środa 7 Listopad 2018
8:00 † Tadeusz Kajlewicz
18:00 † Jan Szczygielski – 2 r.śm. † Helena Szczygielska
     
Czwartek 8 Listopad 2018
8:00    
18:00 † Stefan Kalinowicz – 30 r.śm. †† jego rodzice

Piątek 9 Listopad 2018
8:00
18:00 O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Henryki Adamowicz z racji rocznicy urodzin
     
Sobota 10 Listopad 2018
8:00 † Zofia † Bolesław Hutniczak †† z rodziny Kulig, Hutniczak, Herlender, Krupa, Gerus, Budrowiskich
18:00 † Stanisław Sowala – intencja od chrześnicy Hanny

Niedziela 11 Listopad 2018
8:00†  Daniel Puzyrko – 17 r.śm.
10:00 W intencji Ojczyzny
12:00 † Genowefa Brodzińska – 25 r.śm. † Franciszek Brodziński – 34 r.śm. † Jan Brodziński – 6 r.śm.
18:00 O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Mikołaja z okazji 1 rocznicy urodzin oraz dla jego rodziców