Ogłoszenia parafialne – 28 Październik 2018

 1. Dzisiaj w liturgii obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Kościoła własnego. W tym roku przypada w naszym kościele w Zawidowie 120 rocznica poświęcenia. Pamiętamy o wszystkich budowniczych, ofiarodawcach i tych którzy służą i troszczą się o piękno naszej świątyni. Szczególnie dziękujmy za ofiarowanie nowej ambonki Państwu Zofii i Julianowi Kot. Dziękujemy Pani Wandzie Szanciło za renowację i pozłocenie monstrancji. Dziękujmy Państwu Lucynie i Józefowi Seniuk za ofiarowanie nowego tronu pod monstrancję.
 2. W środę ostatnie nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy dzieci z wyklejonymi planszami. Serdecznie dziękujemy dzieciom, młodzieży i dorosłym za udział w nabożeństwach Różańcowych i za wspólną modlitwę.
 3. Spotkanie dla Liturgicznej Służby w środę o godz. 1845
 4. W czwartek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane i dzień wolny od pracy. Msze Święte w naszej Parafii będą sprawowane według następującego porządku: o 800, 915 (w Miedzianej), 1030 i o godz. 1300 zgromadzimy się na cmentarzu, aby podczas Mszy Świętej i procesji polecać miłosierdziu Bożemu tych, którzy przekroczyli już bramę śmierci, a szczególnie naszych parafian, których pożegnaliśmy w ostatnim roku. Nie ma w tym dniu Mszy Świętej wieczornej. Ofiary zbierane do puszek podczas Mszy Świętej i procesji na cmentarzu są przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchowne Diecezji Legnickiej.
 5. Codziennie od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych poprzez pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
 6. W piątek, w Dzień Zaduszny, czyli we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, będziemy modlić się za zmarłych. Zapraszamy na Mszę Święte o godz. 900 i 1800. Niech pamięć ta będzie wyrazem naszej wiary i wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane. Nabożeństwo wypominkowe za zmarłych od 2 do 13 listopada o godz. 1715. Kartki wypominkowe wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  Są także do pobrania i wydrukowania ze strony parafialnej (PDF, DOC)
 7. W tym miesiącu nie będzie nabożeństw związanych z pierwszym czwartkiem i piątkiem miesiąca, ale zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek. Spowiedź św. w piątek od godz. 1730.
 8. W sobotę jako pierwszą miesiąca modlitwa Różańcowa prowadzona przez Żywy Różaniec po Mszy Świętej porannej.
 9. Odwiedziny chorych w piątek i w sobotę po Mszy Świętej porannej.
 10. Za tydzień I Niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu na wszystkich Mszach Świętych. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca na Mszy Świętej o godz. 1030. Intencja ogólna: Aby język serca i dialogu miał zawsze przewagę nad językiem broni.
 11. Msze św. w tygodniu po zmianie czasu o godz. 1800. Zmiana godziny odprawianych Mszy Świętych w tygodniu nastąpi w grudniu.
 12. W ubiegłą niedzielę odbyło się liczenie praktyk religijnych. W naszej Parafii uczestniczyło w Mszach Świętych 846 osób (16,5 %). Do komunii się przystąpiło 390 osób (7,1 %).
 13. Do nabycia są gazety: Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość oraz kartka z ogłoszeniami.

Plan Nabożeństwa Wypominkowego za zmarłych o godz. 1715
Piątek (2.11)
- Wilcza, Szybów, Osiedle, Partyzantów, Kościuszki, 1 Maja
Sobota (3.11) - Starozawidowska, Stary Zawidów, Wielichów
Niedziela (4.11) - Wrociszów Górny, Wrociszów Dolny, Skrzydlice, Wilka, Ostróżno, Ksawerów

 

Poniedziałek 29 Październik 2018
8:00 † Franciszek † Aniela Temporale † Bronisława (k) † Władysław Nowiccy
18:00 O zdrowie dla Agaty, Jacka, Wioletty, Dawida, Doriana i Stanisława z rodziny Socha

Wtorek 30 Październik 2018
8:00 † Franciszka (k) Wodyk †† z rodziny
18:00 † Danuta Romaniuk †† Rodzice † Janina † Józef

Środa 31 Październik 2018
8:00    
18:00 † Teresa Wasielewska – intencja od sąsiadów

Czwartek 1 Listopad 2018
8:00 † Stanisław Kmieć
10:30 O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Daniela Rokickiego z okazji 18 rocznicy urodzin
13:00 Msza Święta na cmentarzu w Zawidowie

Piątek 2 Listopad 2018
9:00 † Krystyna † Józef Płochoccy †† z rodziny Płochockich
18:00 † Helena † Michał †† z rodziny Woźniak

Sobota 3 Listopad 2018
8:00    
18:00 † Krystyna Kamińska – z okazji urodzin

Niedziela 4 Listopad 2018
8:00 † Genowefa Gajdzis – 1 r.śm.
10:30 †† za zmarłych ze wspólnoty Żywego Różańca
12:00 † Helena † Zygmunt Zienkiewicz †† z rodziny Grześków i Zienkiewicz
18:00 † Michał Węgrzyn – 7 r.śm.