Ogłoszenia parafialne – 21 Październik 2018

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Prosimy o misjonarzy w naszych zlaicyzowanych środowiskach. W intencjach misyjnych będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństw różańcowych w tym tygodniu codziennie o godz. 1730.
 2. Dzisiaj w niedzielę liczenie praktyk religijnych "dominicantes”.
 3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  • w poniedziałek – wsp. św. Jana Pawła II
 4. Za tydzień będziemy obchodzić rocznicę poświęcenia naszego kościoła.
 5. Zapraszamy dzieci i młodzież na próby scholii w czwartek o godz. 1630.
 6. Spotkanie Modlitewnej Grupy Młodzieżowej w czwartek po Mszy Świętej wieczornej.
 7. Katecheza chrzcielna w sobotę o godz. 1800.
 8. W ubiegłą niedzielę świętowaliśmy Dzień Papieski i swoimi ofiarami wspieraliśmy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Na ten cel uzbieraliśmy 1.490,50 zł. Dziękujmy młodzieży, która zbierała ofiary, przeliczyła i wpłaciła na konto fundacji. Dochód po odliczeniu kosztów ze sprzedaży kremówek wyniósł 1.491 zł. Suma ta została przekazana na działalność naszego Parafialnego Koła Caritas. Ofiarodawcom serdecznie dziękujmy.
 9. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Można zabrać nasze parafialne kartki wypominkowe, na których wypisujemy imiona naszych zmarłych, za których będziemy się modlić podczas Nabożeństw. Czytelnie wypełnione kartki można składać na tacę bądź przynieść do zakrystii czy kancelarii parafialnej. Prosimy podać dokładny adres na kartkach wypominkowych. Na kartkach podane są aktualne terminy spotkania modlitewnego.
 10. Do nabycia są gazety: Gość Niedzielny, Niedziela oraz kartka z ogłoszeniami.

 

Poniedziałek 22 Październik 2018
8:00 † Urszula Stecyk – intencja od sąsiadów
18:00 † Stanisława Szewczyk (k) – intencja od Żywego Różańca
    
Wtorek 23 Październik 2018
8:00 † Ryszard Gracjasz – intencja od kuzynki Barbary z rodziną z Wrocławia
18:00 † Maria † Władysław † Jadwiga † Janina † Stanisława (k) † Janina † Michał † Bronisława (k) † Adolf † Maria †† z rodziny Socha

Środa 24 Październik 2018
8:00 † Anna † Mikołaj † Jan †† z rodziny Figórskich † ks. Adam Matkowski
18:00 † Anna † Kazimierz Fojna †† z rodziny
     
Czwartek 25 Październik 2018
8:00 † Teresa Zarówna – intencja od uczestników pogrzebu
18:00 † mąż Remigiusz Rzepka †† jego rodzice † Jan † Marta

Piątek 26 Październik 2018
8:00    
18:00 † Ignacy Ratajczyk – 1 r.śm.
     
Sobota 27 Październik 2018
8:00    
18:00 † Józef Potoczny † Jan Potoczny
    
Niedziela 28 Październik 2018
8:00 † Tadeusz Szuliński – z okazji imienin † Edward Strykowski – z okazji imienin
10:30 † Krystyna Buszta – 21 r.śm.
12:00 † Władysław Gorący – 48 r.śm. †† z rodziny Gorących i Senetrów
18:00 † Zbigniew † Jan † Helena †† z rodziny Rysiowskich