Ogłoszenia parafialne – 14 Październik 2018

1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Ofiary zbierane w domu katechetycznym przeznaczamy na prace remontowe przy naszym kościele.
  2. Dzisiaj obchodzimy 18 Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40 rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Młodzież z naszej parafii po Mszach Świętych przeprowadza zbiórkę na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającą ubogą zdolną młodzież. Zachęcamy do zakupienia kremówek w cenie 3 zł. Dochód przeznaczony jest na działalność naszego Parafialnego Koła Caritas.
  3. Dzisiaj Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętamy o nauczycielach, wychowawcach
    i katechetach. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim modlitwą.
    • w poniedziałek – wsp. św. Teresy od Jezusa
    • we wtorek – wsp. św. Jadwigi Śląskiej
    • w środę – wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego
    • w czwartek – święto św. Łukasza Ewangelisty. Jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Msza Święta w ich intencji w czwartek o godz. 1800
    • w sobotę – wsp. św. Jana Kantego
  5. Nabożeństwo październikowe codziennie o godz. 1730.
  6. Za tydzień Niedziela Misyjna, która rozpocznie Tydzień Misyjny.
  7. Spotkanie dla Liturgicznej Służby w poniedziałek o godz. 1845
  8. Bezpłatne badanie mammograficzne dla kobiet w wieku 50 – 69 lat w piątek 19 października przy Ośrodku Kultury. Zapisy pod nr (42)254 64 10 lub 517 544 004 (do rejestracji telefonicznej należy przygotować swój nr telefonu i PESEL).
  9. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Można zabrać nasze parafialne kartki wypominkowe, na których wypisujemy imiona naszych zmarłych, za których będziemy się modlić podczas Nabożeństw. Czytelnie wypełnione kartki można składać na tacę bądź przynieść do zakrystii czy kancelarii parafialnej. Prosimy podać dokładny adres na kartkach wypominkowych. Na kartkach podane są aktualne terminy spotkania modlitewnego.
  10. Do nabycia są gazety: Gość Niedzielny, Niedziela oraz kartka z ogłoszeniami.
  11. Informacja Rady Parafialnej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom parafian informujemy o planach i zamiarach remontowych dotyczących naszej świątyni. Aktualnie zbierane pieniądze będą przeznaczone: na remont kolumn bramy wjazdowej na teren kościelny; remont pomieszczenia zakrystii kościelnej tj. remont ścian, instalacji elektrycznej, wodnej oraz mebli; remont drzwi głównych oraz bocznych kościoła; osuszenie ścian zewnętrznych świątyni tj. obkopanie zewnętrzne kościoła i montaż instalacji drenażowej; remont, malowanie wnętrza świątyni. Remont bramy wjazdowej oraz pomieszczenia zakrystii wykonany będzie na wiosnę. Mamy zgromadzone środki pieniężne jednak nie możemy wykonać prac na bieżąco z powodu trudności ze znalezieniem odpowiedniego wykonawcy. W dalszym planowaniu czeka nas remont wnętrza kościoła, do którego musimy rozpocząć już przygotowania. Niezbędne do tego jest zakończenie innych w/w prac remontowych oraz najistotniejsze, to zebranie odpowiednich środków pieniężnych i stosownych pozwoleń. Przy tej okazji składamy serdeczne podziękowanie za dotychczasowe ofiary i prosimy o pamięć przy dalszych zbiórkach.

Poniedziałek 15  Październik 2018
8:00 † Urszula Stecyk - intencja od uczestników pogrzebu
18:00 † Bronisława Snopek - intencja od uczestników pogrzebu

Wtorek 16 Październik 2018