Ogłoszenia parafialne – 7 Październik 2018

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Na Mszach Świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca o godz. 1030. Intencja na miesiąc październik: Aby osoby konsekrowane wzbudziły w sobie zapał misyjny i były obecne wśród ubogich, zepchniętych na margines i pozbawionych głosu.
  2. Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. dzisiaj o godz. 1030.
  3. Cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Nabożeństwo październikowe codziennie o godz. 1730, a po nim do udziału we Mszy Świętej. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy. Dla dzieci zostały przygotowane plansze
    i obrazki.
    • we wtorek – wsp. bł Wincentego Kadłubka
    • w sobotę – wsp. bł. Honorata Koźmińskiego
  5. W sobotę 13 Października zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo Fatimskie. O godz. 1730 będziemy modlić się na różańcu, po nim Msza św. z homilią i po Eucharystii śpiew Litanii Fatimskiej.
  6. W przyszłą niedzielę 14 października będziemy obchodzić 40 rocznicę wyboru Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. To będzie XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”. Po Mszach Świętych młodzież z naszej Parafii będzie stać przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież. „Bóg zapłać” za składane ofiary. Zachęcamy do zakupienia kremówek w cenie 3 zł. Dochód przeznaczony jest na działalność naszego Parafialnego Koła Caritas.
  7. W przyszłą niedzielę 14 października, będziemy pamiętali o nauczycielach, wychowawcach i katechetach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim modlitwą. Zapraszamy na Mszę Świętą za zmarłych Nauczycieli i Pracowników Szkoły w Zawidowie za tydzień sobotę o godz. 1800.
  8. Spotkanie scholii w czwartek o godz. 1630.
  9. Dziękujemy naszym Parafianom (szczególnie dziękujmy naszej Szkole Podstawowej, która również wzięła udział w akcji) za dostarczenie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego podczas wczorajszej zbiórki organizowanej przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw Pro Missio. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz pozwolą wesprzeć budowę Szkoły na Sawannie w Kenii.
  10. Zapowiedzi:
    • Jarosław Jarząbek, zam. Osiek Łużycki i Małgorzata Wąsik, zam. Zawidów. zap. 3
    • Marcin Rogowski, zam. Zawidów i Anna Kania, zam. Sułkowice. Zap 3
  11. Do nabycia są gazety: Gość Niedzielny z dodatkiem głośnego filmu „Sprawa Chrystusa”, Niedziela oraz kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 8 Październik 2018
8:00 † Tadeusz Kajlewicz
18:00 † Teresa Otwinowska – 4 r.śm. † Beata Golis – 20 r.śm. † Zofia Otwinowska – 10 r.śm

Wtorek 9 Październik 2018