Ogłoszenia parafialne – 7 Październik 2018

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Na Mszach Świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca o godz. 1030. Intencja na miesiąc październik: Aby osoby konsekrowane wzbudziły w sobie zapał misyjny i były obecne wśród ubogich, zepchniętych na margines i pozbawionych głosu.
 2. Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. dzisiaj o godz. 1030.
 3. Cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Nabożeństwo październikowe codziennie o godz. 1730, a po nim do udziału we Mszy Świętej. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy. Dla dzieci zostały przygotowane plansze
  i obrazki.
 4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  • we wtorek – wsp. bł Wincentego Kadłubka
  • w sobotę – wsp. bł. Honorata Koźmińskiego
 5. W sobotę 13 Października zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo Fatimskie. O godz. 1730 będziemy modlić się na różańcu, po nim Msza św. z homilią i po Eucharystii śpiew Litanii Fatimskiej.
 6. W przyszłą niedzielę 14 października będziemy obchodzić 40 rocznicę wyboru Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. To będzie XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”. Po Mszach Świętych młodzież z naszej Parafii będzie stać przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież. „Bóg zapłać” za składane ofiary. Zachęcamy do zakupienia kremówek w cenie 3 zł. Dochód przeznaczony jest na działalność naszego Parafialnego Koła Caritas.
 7. W przyszłą niedzielę 14 października, będziemy pamiętali o nauczycielach, wychowawcach i katechetach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim modlitwą. Zapraszamy na Mszę Świętą za zmarłych Nauczycieli i Pracowników Szkoły w Zawidowie za tydzień sobotę o godz. 1800.
 8. Spotkanie scholii w czwartek o godz. 1630.
 9. Dziękujemy naszym Parafianom (szczególnie dziękujmy naszej Szkole Podstawowej, która również wzięła udział w akcji) za dostarczenie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego podczas wczorajszej zbiórki organizowanej przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw Pro Missio. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz pozwolą wesprzeć budowę Szkoły na Sawannie w Kenii.
 10. Zapowiedzi:
  • Jarosław Jarząbek, zam. Osiek Łużycki i Małgorzata Wąsik, zam. Zawidów. zap. 3
  • Marcin Rogowski, zam. Zawidów i Anna Kania, zam. Sułkowice. Zap 3
 11. Do nabycia są gazety: Gość Niedzielny z dodatkiem głośnego filmu „Sprawa Chrystusa”, Niedziela oraz kartka z ogłoszeniami. 

 

Poniedziałek 8 Październik 2018
8:00 † Tadeusz Kajlewicz
18:00 † Teresa Otwinowska – 4 r.śm. † Beata Golis – 20 r.śm. † Zofia Otwinowska – 10 r.śm

Wtorek 9 Październik 2018
8:00 † Helena Kasperek
18:00 † Marian Antoniak – 26 r.śm. †† rodzice † Franciszka (k) † Józef

Środa 10 Październik 2018
8:00 † Kazimierz Tondos – 10 r.śm. † Aniela † Adam Pałczyńscy † Stanisława (k)
18:00 † Robert Halikowski – intencja od sąsiadów
     
Czwartek 11 Październik 2018
8:00 † Elżbieta Zaremba - intencja od uczestników pogrzebu
18:00 † Stanisław Kozera – 17 r.śm.†† z rodziny Kozera † Bronisława (k) † Stefan Jędrzejczyk †† z rodziny Jędrzejczyk

Piątek 12 Październik 2018
8:00    
18:00 † Kazimierz Chrzanowski – 11 r.śm. † Jadwiga † Roman
 
Sobota 13 Październik 2018
8:00 † Maria Miksza – 5 miesięcy po śmierci
18:00
1) † Krystyna Płochocka – 7 r.śm. †† z rodziny Płochockich
2) †† za zmarłych Nauczycieli i Pracowników Oświaty Zawidowskiej–intencja od pracowników szkoły
    
Niedziela 14 Październik 2018
8:00 † Bronisław Gałka – 3 r.śm. †† z rodziny
10:30 † Helena † Bolesław † Jan †† z rodziny Świło
12:00 O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Sylwii i Bartosza z okazji 5 rocznicy ślubu
18:00 † Edmund Stacewicz – z okazji imienin †† z rodziny Stacewicz i Drozd