Ogłoszenia parafialne – 30 Wrzesień 2018

 1. Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Zachęcamy dzieci, młodzież, dorosłych do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa przez cały miesiąc o godz. 1730, a po nich do udziału we Mszy Świętej.
  Dla dzieci zostały przygotowane plansze i obrazki.
 2. Jutro także rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa i modlimy się o Dary Ducha Świętego.
 3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  • w poniedziałek – wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus
  • we wtorek – wsp. św. Aniołów Stróżów
  • w czwartek – wsp. św. Franciszka z Asyżu
  • w piątek – wsp. św. Faustyny Kowalskiej
 4. W pierwszy czwartek miesiąca przypada dzień imienin papieża Franciszka. Będziemy modlić się o obfite łaski dla niego oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 5. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej miłosiernemu Sercu Pana Jezusa. W tym dniu we wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej o godz. 1700 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia na rozpoczęcie adoracji Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Pokuty i Pojednania.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Modlitwa różańcowa podczas pielgrzymki do Krzeszowa.
 7. Wyjazd do Krzeszowa w sobotę o godz. 700 z Rynku. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Prosimy o zapisywanie się dzisiaj po Mszach Świętych. Koszt 35 zł. Przy zapisach prosimy o podanie PESEL i adresu zamieszkania. Informacje konieczne do ubezpieczenia.
 8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Na Mszach Świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca o godz. 1030. Intencja na miesiąc październik: Aby osoby konsekrowane wzbudziły w sobie zapał misyjny i były obecne wśród ubogich, zepchniętych na margines i pozbawionych głosu.
 9. Odwiedziny chorych w piątek i w sobotę po Mszach Świętych porannych.
 10. Zbiórka dla lektorów, ministrantów i kandydatów w poniedziałek o godz. 1645.
 11. Spotkanie scholii w czwartek o godz. 1630.
 12. Spotkanie Modlitewnej Grupy Młodzieżowej w czwartek o godz. 1845 na Mszy Świętej i po niej na plebanii.
 13. Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. za tydzień w niedzielę o godz. 1030.
 14. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka odbędzie się na parkingu przy domu katechetycznym w sobotę 6 października od godz. 800 do godz. 900. Organizatorem jest Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw Pro Missio. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz pozwolą wesprzeć budowę Szkoły na Sawannie w Kenii. Więcej informacji na plakacie i ulotkach przy prasie katolickiej.
 15. Zapowiedzi:
  • Jarosław Jarząbek, zam. Osiek Łużycki i Małgorzata Wąsik, zam. Zawidów. zap. 2
  • Marcin Rogowski, zam. Zawidów i Anna Kania, zam. Sułkowice. Zap2
 16. Do nabycia są gazety: Gość Niedzielny, Niedziela oraz kartka z ogłoszeniami.

 

Poniedziałek 1 Październik 2018
8:00 † Ryszard Gracjasz - intencja od uczestników pogrzebu
18:00 † Helena Szczygielska – 6 r.śm. † Jan Szczygielski

Wtorek 2 Październik 2018
8:00    
18:00 † Stanisław Kmieć

Środa 3 Październik 2018
8:00 † Janusz Seniuk – 4 r.śm.
18:00 † Marian Czerski – 8 r.śm. †† z rodziny

Czwartek 4 Październik 2018
8:00    
18:00 † Maria Miksza – od sąsiadów

Piątek 5 Październik 2018
8:00    
18:00 † Jadwiga Dąbrowska – intencja od uczestników pogrzebu

Sobota 6 Październik 2018
8:00 † Mariusz Górnicki – od kuzynki Gabrieli
1800 † Christian Majda – 2 r.śm.
    
Niedziela 7 Październik 2018
8:00 † Bronisław Sypniewski – 16 r.śm.
10:30 W intencji Wspólnoty Żywego Różańca
12:00 † Stanisław Kuźmicki – 2 r.śm. † Zofia Kuźmicka
18:00 † Julianna Augustyn – 11 r.śm.