Ogłoszenia parafialne – 16 Wrzesień 2018

1. Dzisiaj przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Kończymy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym roku Tydzień Wychowania przeżywaliśmy pod hasłem „W poszukiwaniu drogi”.
    Z racji przypadającego we wtorek wspomnienia św. Stanisława Kostki,  jak co roku, organizujmy Festyn dla dzieci, młodzieży i rodziców przy naszej Parafii, który odbędzie się w przyszłą sobotę 22 września. Rozpoczęcie nabożeństwem o godz. 1100 a następnie zgromadzimy na placu przy kościele. W programie wiele atrakcji: gry, zabawy, malowanie twarzy, pokazy baniek mydlanych, wata cukrowa w różnych kolorach, ciasto, kiełbasa z grila. Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach „quilligu” – tworzenia ozdobnych kartek na zaproszenia bądź życzenia. Prosimy nasze miejskie i wiejskie gospodynie o upieczenie ciast i dostarczenie na plebanię.
  2. Dziękujmy za składane ofiary z racji II Niedzieli miesiąca na prace remontowe przy naszym kościele. Zebrano łącznie 6.270 zł (w tym 3.830 zł ofiar składanych na tacę oraz 2.440 zł ofiar składanych indywidualnie).
  3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:
    • we wtorek – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski
    • w środęNowenna do MB Nieustającej Pomocy
    • w czwartek – wsp. św. Męczenników Koreańskich. W Diecezji Legnickiej święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Legnicy
    • w piątek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
  4. Spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania dla klasy VI (które rozpoczynają 3 letnie przygotowanie) i klasy VII Szkoły Podstawowej w poniedziałek o godz. 1845.
  5. Spotkanie dla dzieci i młodzieży, która chcę uczestniczyć w scholii parafialnej w czwartek o godz. 1630.
  6. Zbiórka dla lektorów, ministrantów i nowych kandydatów w czwartek o godz. 1830.
  7. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi św. i I Komunii św. w piątek o godz.1630 – Godzina Duszpasterska. Spotkanie dla rodziców w niedzielę na Mszy Świętej o godz. 1030.
  8. Przypominamy, że sakramenty święte przyjmujemy w Parafii zamieszania.
  9. Do nabycia są gazety: Gość Niedzielny, Niedziela oraz kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 17 Wrzesień 2018
8:00 † Bronisław Pajda †† z rodziny Pajda i Węcław
18:00 † Michał – 2 r.śm. † Henryka (k) Aleksandrowicz

Wtorek 18 Wrzesień 2018
8:00 O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Justyny i Szymona Steleżuk z okazji 4 rocznicy małżeństwa
18:00 † Józef † Katarzyna † Stanisława (k) Mazur † Antoni Gola † Zofia † Czesław † Jan Ziniewicz † Stanisława (k) † Michał Dziuba

Środa 19 Wrzesień 2018
8:00 † Teresa † Stanisław Wasilewscy
18:00 † Maria † Józef † Józef Pawłowscy † Stanisława (k) † Bronisław Konachowicz

Czwartek 20 Wrzesień 2018
18:00 O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Weroniki z okazji urodzin oraz dla Mirosława i całej rodziny

Piątek 21 Wrzesień 2018
8:00 † Ryszard Gracjasz – od kuzynki Barbary z rodziną z Wrocławia
18:00 † Bolesław Dybich – 7 r.śm.

Sobota 22 Wrzesień 2018
8:00 † Katarzyna Bendkowska - intencja od uczestników pogrzebu
18:00 † Tadeusz Skrok – 10 r.śm. †† rodzice † Katarzyna † Jan

Niedziela 23 Wrzesień 2018
8:00 † Karolina Matyjasik – 48 r.śm. † Aleksander
10:30 † Helena Sudnik – 1 r.śm.
12:00 † Bronisław Krzywonos – 4 r.śm. †† z rodziny † Krzywonos † Steleżuk † Górnickich
18:00 †† z rodziny † Sycz † Olchowy † Sowala