Ogłoszenia parafialne – 9 Wrzesień 2018

 1. Dzisiaj II Niedziela miesiąca. Taca zbierana przez Radę Parafialną i ofiary indywidualne, składane w domu katechetycznym będą przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele. Ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:
  • w środęNowenna do MB Nieustającej Pomocy
  • w czwartek – wsp. św. Jana Chryzostoma
  • w piątek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W naszym dekanacie Msza Święta odpustowa w przyszłą niedzielę w Sulikowie.
  • w sobotę – wsp. NMP Bolesnej
 3. W czwartek zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie o godz. 1800.
 4. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym roku Tydzień Wychowania będziemy przeżywać pod hasłem „W poszukiwaniu drogi”, które nawiązuje do Synodu Biskupów w Rzymie w październiku poświęconym Młodzieży, wierze i rozeznawaniu powołania.
  Z racji przypadającego wspomnienia św. Stanisława Kostki,  jak co roku, organizujmy Festyn dla dzieci, młodzieży i rodziców przy naszej Parafii 22 września w sobotę. Już teraz spoglądamy z uśmiechem na serdecznych sponsorów. Więcej informacji w przyszłym tygodniu.
 5. Zbiórka dla lektorów, ministrantów i nowych kandydatów w poniedziałek o godz. 1830.
 6. Spotkanie dla dzieci i młodzieży, która chcę uczestniczyć w scholii parafialnej w czwartek o godz. 1630. Zachęcamy także osoby umiejące grać na gitarze.
 7. Spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania dla klasy VIII i III Gimnazjum w piątek o godz. 1845.
 8. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i piątek od godz. 1600 do 1700.
 9. W sobotę Dożynki Powiatowe w Studniskach – rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 1300.
 10. Dziękujemy Panu Markowi Hutniczakowi i Mieczysławowi Urbanowi za naprawę ogrodzenia ogrodu parafialnego.
 11. Do nabycia są gazety: Gość Niedzielny, Niedziela oraz kartka z ogłoszeniami.
 12. Jest już księga intencji na nowy rok 2019. Zachęcamy do zamawiania Mszy Świętych za bliskie nam osoby żyjące bądź zmarłe. Ofiary składamy bezpośrednio przed albo po Mszy Świętej. Przykłady zamawianych intencji: dziękczynna za otrzymane łaski… dziękczynno-błagalna o zdrowie i błogosławieństwo Boże… w rocznicę ślubu o dalsze błogosławieństwo i zdrowie… w intencjach Kościoła, Ojca Świętego i Ojczyzny… błagalna o nawrócenie z nałogu… uzdrowienie z ciężkiej choroby… nawrócenie i przemianę życia i dobrą spowiedź… przebłagalna, o darowanie win i o szczęśliwą śmierć… o zdrowie i pokój w rodzinie… pomoc w nauce, o dary Ducha Świętego, o zdanie egzaminu… szczęśliwe rozwiązanie i zdrowie dla matki i dziecka… dziękczynno-błagalna z ok. rocznicy urodzin bądź Chrztu Św. np. jako dar od rodziców chrzestnych… o rozwiązanie trudnej sprawy… powołania kapłańskie, zakonne i misyjne… szczęśliwą operację i zdrowie… dobry wybór drogi życiowej… za osobę zmarłą… za zmarłych z rodziny… za dusze w czyśćcu cierpiące… Jeśli ktoś ma życzenie zamówić Msze św. gregoriańska na przyszły rok prosimy o wcześniejszą rezerwacje.

 

Poniedziałek 10 Wrzesień 2018
8:00 † Robert Halikowski - intencja od uczestników pogrzebu
18:00† Helena Romuk † Stefan † Józefa (k) Romuk † Weronika † Mieczysław † Józefa (k) Goranin † Maria † Bronisław † Zenon Wyrostka
    
Wtorek 11 Wrzesień 2018
8:00 † Robert Halikowski – intencja od sąsiadów
18:00 † Józefa (k) † Antoni † Wacław † Bronisława (k) † Jan † Adam † Tomasz † Stanisława (k) † Roberta (k) † Antonina † Władysława (k) † Maria
†† z rodziny Dokurno

Środa 12 Wrzesień 2018
8:00 † Tadeusz Czernucho - intencja od uczestników pogrzebu † Alicja Ambroży
18:00 † Władysław † Michalina Olszańscy †† z rodziny Wierzbickich † Andrzej † Katarzyna † Magdalena † Stanisława (k) † Maria † Stefania † Ryszard † Ignacy
 
Czwartek 13 Wrzesień 2018
8:00 † Robert Halikowski – od teściowej z rodziną i od syna Mikołaja  mamą
18:00 † Maria Miksza – 4 miesiące po śmierci

Piątek 14 Wrzesień 2018
8:00 † Olimpia Wiśniewska - intencja od uczestników pogrzebu
18:00 † Maria Miksza – od koleżanek i kolegów z pracy syna Andrzeja

Sobota 15 Wrzesień 2018
8:00 Dziękczynno – błagalna o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla rodziny Jędruszuk i Majewskich
18:00 Dziękczynno – błagalna o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla rodziny Duma i Franczuk
    
Niedziela 16 Wrzesień 2018
8:00 † Andrzej Augustyn – 1 r.śm.
10:30 Dziękczynno – błagalna o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Szymona z okazji 11 rocz. urodzin i dla Korneli z okazji 10 rocz. urodzin oraz dla rodziców i rodzeństwa
12:00 Dziękczynno – błagalna o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Marii Karczewskiej z okazji 80 rocznicy urodzin
18:00† Edward † Katarzyna Samujło