Ogłoszenia parafialne – 29 kwiecień 2018

1. Dzisiaj w naszej Parafii przeżywamy wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika patrona naszej Parafii. Msza św. odpustowa o godz. 1200. Po Mszy św. rozpoczęcie VIII Festynu Parafialnego przy naszym kościele. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania. Dziękujemy naszym ministrantom za ufundowanie nowego ornatu ze św. Józefem jako dar ołtarza ze zbiórki podczas kolędy.
  2. W Kalendarzu liturgicznym wspominamy w tym tygodniu:
    • we wtorek – wsp. św. Józefa, rzemieślnika. To także Święto Pracy. Msze św. w tym dniu o godz. 900 i 1200
    • w środę – wsp. św. Atanazego. Jest to Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej
    • w czwartek Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. Burmistrz Miasta Zawidów, Ośrodek Kultury oraz Parafia św. Józefa Rzemieślnika w Zawidowie zapraszają na obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 1000, po Mszy św. przemarsz pod pomnik i złożenie kwiatów. Wszystkich mieszkańców serdecznie zapraszamy. W tym dniu Msze św. o godz. 800, 1000 i 1800.
    • w piątek – wsp. św. Floriana, patrona strażaków – Msza św. o godz. 1800 w intencji strażaków szczególnie posługujących w naszej Parafii z Zawidowa, Starego Zawidowa i Miedzianej. Serdecznie zapraszamy do modlitwy
  3. Od wtorku 1 maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Pierwsze nabożeństwo we wtorek po Mszy św. o godz. 1200. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej przez cały miesiąc maj w kościele o godz. 1730.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na różaniec do Przenajdroższej Krwi po Mszy św.
  5. W pierwszy piątek miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700 i spowiedź od godz. 1700 do godz. 1730.
  6. W pierwszą sobotę miesiąca w duchu fatimskim chcemy rozważać tajemnice różańcowe i uczcić Niepokalane Serca Maryi po Mszy św. porannej. Modlitwie będą przewodniczyły Członkinie Żywego Różańca.
  7. Odwiedziny chorych w piątek i sobotę po Mszach św. porannych według ustalonego porządku.
  8. Za tydzień VI Niedziela Wielkanocna i pierwsza Niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca na Mszy św. o godz. 1030. Intencja ewangelizacyjna na miesiąc maj: Aby wierni świeccy wypełniali swoją specyficzną misję, wykorzystując swoje twórcze zdolności, by odpowiadać na wyzwania dzisiejszego świata.
  9. Kancelaria parafialna w tym tygodniu nieczynna.
  10. Zachęcamy do obejrzenia wystawy obrazów „Oblicza Matki Bożej” autorstwa Pani Stanisławy Witek, która znajduje się przy bocznym ołtarzu.
  11. Do nabycia są gazety: Gość Niedzielny, Niedziela i kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 30 Kwiecień 2018
8:00 † Cecylia † Aleksander Kopij †† siostry † Aleksandra  † Bogusława † Wanda † Krystyna † Irena
18:00 † Eugenia Malicka – intencja od Marii Stróżyk z rodziną

Wtorek 1 Maj 2018
9:00 †  Bronisława Pajda †† rodzice † Wojciech † Rozalia
12:00 O Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne dary dla Amelii z okazji 1 rocznicy urodzin oraz rodziców i rodziców chrzestnych

Środa 2 Maj 2018
8:00 O Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne dary dla Magdaleny Lula z okazji 23 rocznicy urodzin
18:00 O Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne dary dla Alicji w dniu urodzin

Czwartek 3 Maj 2018
10:00 † Józef Płochocki – z okazji imienin † Henryk Krzemiński – 10 r.śm. † Halina Fic †† z rodziny Fic i Pobiedzińskich
18:00 † Łukasz Pałaczyński – z ok rocz. urodzin † Walenty † Karolina Zimni † Stanisław † Maria † Helena † Michał †† z rodziny Stróżyńskich

Piątek 4 Maj 2018
8:00 † Marek Krzemiński – intencja od sąsiadów
18:00 W intencji Strażaków o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Patrona św. Floriana

Sobota 5 Maj 2018
8:00 † Marek Krzemiński
18:00 † Irena Janczyn – z okazji imienin † Maria Łapo

V Niedziela Wielkanocny 6 Maj 2018
8:00 † Cecylia Komicz – 18 r.śm. † Tadeusz † Janina Komicz
10:30 O Boże błogosławieństwo, zdrowie i Dary Ducha Świętego dla Gabriela, Martyny i Miłosza oraz dla ich rodziców i rodziców chrzestnych
12:00 † Jerzy Książek – 9 r.śm. † Antoni Zaspal – 1 r.śm.
18:00 † Stanisław Sareło – 16 r.śm. † Janina Sareło