Ogłoszenia parafialne – 1 kwiecień 2018

1. Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. o godz. 800, 915 w Miedzianej, 1030 i 1200. Nie będzie Mszy św. wieczornej.
  2. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. Jak co roku będziemy wspierać duchowo i materialnie wyższe uczelnie katolickie i wydziały teologiczne w Polsce, z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim na czele.
  3. Za tydzień Niedziela Bożego Miłosierdzia, która rozpoczyna w Kościele 74 Tydzień Miłosierdzia. W tym dniu także Msza św. o godz. 1030 dziękczynno – błagalna z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla wszystkich ofiarodawców na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego.
  4. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna tylko w piątek.
  5. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W tygodniu wielkanocnym przypada:
    • pierwszy czwartek z modlitwą do Przenajdroższej Krwi Chrystusa o g.1730
    • pierwszy piątek z wystawieniem Najświętszego Sakramentu od godz. 1700
    • pierwsza sobota z modlitwą różańcową po Mszy św. porannej.
  7. Uczcijmy te dni przez przyjęcie Komunii św. i udział w nabożeństwach. Wszystkie Msze św. będą sprawowane z modlitwami ku czci Chrystusa zmartwychwstałego.
  8. Za tydzień II Niedzielę miesiąca. Rada Parafialna przeprowadzi zbiórkę ofiar na remont naszego kościoła. Ofiarodawcom dziękujmy.
  9. W związku ze zbliżającym się odpustem organizujemy kolejny VIII Festyn Parafialny. Zwracamy się z prośbą jak co roku o pomoc w organizacji. Spotkanie Rady Parafialnej i chętnych do pomocy w czwartek o godz. 1900.
  10. Zapowiedzi przedmałżeńskie:
    • Michał Figórski, kawaler. zam. Zawidów i Sandra Rakowiec, panna, zam. Zawidów. zap. 3
  11. Do nabycia są gazety: Gość Niedzielny, Niedziela oraz kartka z ogłoszeniami.

Wszystkim naszym Parafianom i przybyłym gościom
z Polski i z za granicy
życzymy obfitości Bożych darów
na czas świętowania Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.

Poniedziałek 2 Kwiecień 2018
8:00 † Teresa Sablińska – 7 r.śm. †† rodzice †† rodzeństwo † Maria † Tomasz Sablińscy † Stanisław Sperczyński – 21 r.śm. † Wiktor Ładyko † Jerzy Wilk
10:30 † Małgorzata Grabowska – 17 r.śm. †† rodzice † Władysław † Stefania  Gorący
12:00 † Helana † Michał †† z rodziny Woźniak
18:00 † Danuta Senatra – 21 r.śm. † Gosia Grabowska – 17 r.śm. † Władysław † Kazimiera (k) † Marian † Kazimierz

Wtorek 3 Kwiecień 2018
8:00 † Eugeniusz Brzyk – intencja od uczestników pogrzebu
18:00 † Genowefa Miłkowska – 4 r.śm.

Środa 4 Kwiecień 2018
8:00 † Walerian Delijewski – intencja od brata
18:00 † Jan – 16 r.śm. † Tomasz – 3 r.śm. † Adam †† z rodziny Dokurno

Czwartek 5 Kwiecień 2018
8:00 O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla  Alana z okazji 5 rocznicy urodzin oraz dla jego rodziny
18:00 † Józef Sontowski – Burmistrz miasta Zawidów – 6 r.śm.

Piątek 6 Kwiecień 2018
8:00 † Stanisław † Cecylia Leja
18:00 † siostra Alicja Bartnik – 1 r.śm. †† rodzice † Kazimiera † Eugeniusz

Sobota 7 Kwiecień 2018