Ogłoszenia parafialne – 3 Grudzień 2017

1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu, która rozpoczyna radosny okres oczekiwania na Boże Narodzenie. Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W Kościele w Polsce podejmujemy dwuletnią tematykę związaną z sakramentem bierzmowania pod ogólnym hasłem: „Duch, który umacnia miłość...”. Będzie to naturalna kontynuacja zakończonego cyklu związanego z sakramentem chrztu. W tym roku liturgicznym będzie towarzyszyć nam hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, a symbolami będą olej krzyżma oraz namaszczenie i nałożenie rąk.
  2. Dzisiaj na Mszach św. poświęcenie wieńca adwentowego i opłatków wigilijnych. Opłatki rozniesie do Waszych domów Pani Bogusława Urban: poniedziałek – Wielichów i Stary Zawidów; wtorek – Skrzydlice i Wrociszów Dolny; środę - Wrociszów Górny, Ksawertów i Wilka; czwartek – Stacja Klejowa i Ostróżno; piątek – Moniuszki i Osiedle; sobota – ul. Cicha i Spokojna. Dziękujemy Państwu za składane przy tej okazji ofiary, które przeznaczamy na pokrycie kosztów funkcjonowania Parafii.
  3. Dzisiaj o godz. 10:30 Msza św. w intencji Górników z racji przypadającego wsp. św. Barbary i po niej zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Intencja ogólna na Grudzień: Aby osoby starsze, wspierane przez rodziny i przez wspólnoty chrześcijańskie, współpracowały, wykorzystując mądrość i doświadczenie, w przekazywaniu wiary i wychowywaniu nowych pokoleń.
  4. Zapraszamy do udziału w Mszach św. Roratnich dzieci, młodzież i dorosłych codziennie o godz. 17:00. Prosimy dzieci o przynoszenie lampionów i robienie serduszek z dobrymi uczynkami. Zachęcamy do zbierania naklejek na piękną plansze adwentową.
    • w poniedziałek – wsp. św. Barbary
    • w środę – wsp. św. Mikołaja
    • w czwartek  – wsp. św. Ambrożego
    • w piątek – Uroczystość Niepokalnago Poczęcia NMP – Msze św. o godz. 8:00 i 17:00
  6. Dziękujmy za złożone ofiary do puszek na paczki z okazji św. Mikołaja. Zebraliśmy na ten cel 2.794 zł (w tym 300 zł ofiarowała Rada Miasta). Dziękujemy Paniom z Caritasu, które te ofiary zbierały i przygotowują paczki dla dzieci. Święty Mikołaj prawdopodobnie przybędzie do naszej Parafii w sobotę wyjątkowo o godz. 1500 na Mszy św. roratniej.
  7. Panie z Caritasu po Mszach św. będą sprzedawać świece Wigilijne. Jest to Dzieło Caritas Pomocy Dzieciom (małe świece - 6 zł, duże świece - 12 zł) oraz kalendarze parafialne - 5 zł.
  8. Rekolekcje adwentowe w naszej Wspólnocie Parafialnej odbędą się w dniach od 17 do 19 grudnia. Rekolekcje będzie prowadził Ks. Prefekt Dominik Słowiński z Parafii św. Józefa Robotnika ze Zgorzelca. Spowiedź adwentowa we wtorek 19 grudnia.
  9. Próba scholii we wtorek o godz. 16:30.
  10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na Różaniec do Przenajdroższej Krwi Pana Jezusa o godz. 16:30.
  11. W piątek w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św. na Mszy św. o godz. 17:00.
  12. Kancelaria parafialna w tym tygodniu ze względu na trwający remont czynna tylko w piątek od godz. 16:00 do 17:00.
  13. Zapraszamy po odbiór kolejnej partii produktów żywnościowych z programu PEAD w sobotę od godz. 10:00 do godz. 12:00.
  14. Ośrodek Kultury zaprasza dzieci na zabawę mikołajkową 6 grudnia o godz. 17:00.
  15. Zapraszamy na wernisaż wystawowy fotografii Anny Domka „Poznaj te miejsca”, do Ośrodka Kultury 10 grudnia (niedziela) o godz. 16:00.
  16. Są wolne intencje na Mszach św. porannych w poniedziałek, wtorek i sobotę.
  17. Do nabycia są czasopisma katolickie: Gość Niedzielny, Niedziela i kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 4 Grudzień 2017
17:00 O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Leokadii Różańskiej z okazji 82 rocznicy urodzin

Wtorek 5 Grudzień 2017
17:00 † Henryka Drągowska – 4 m-ce po śmierci † Józef † Andrzej Drągowscy