Ogłoszenia parafialne – 26 Listopad 2017

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy w Kościele Rok Liturgiczny. Po wszystkich Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. Za tydzień I Niedziela adwentu. Na Mszach św. poświęcenie wieńca adwentowego i opłatków wigilijnych.
  3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy w tym tygodniu:
    • w środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
    • w czwartek – wsp. św. Andrzeja, Apostoła, który był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu.
  4. Spotkanie dla Liturgicznej Służby w poniedziałek o godz. 17:00.
  5. Próba scholii we wtorek o godz. 16:30.
  6. Spotkanie Modlitewnej Grupy Młodzieżowej w czwartek o godz. 17:00.
  7. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie dla rodziców dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św.
  8. W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, którzy złożyli deklarację a nie uczestniczyli w spotkaniu w minioną sobotę.
  9. Kancelaria parafialna w tym tygodniu ze względu na remont czynna tylko w piątek od godz. 16:00 do 17:00.
  10. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 i spowiedź od godz. 17:30.
  11. W sobotę jako pierwszą miesiąca modlitwa Różańcowa prowadzona przez Żywy Różaniec po Mszy św. porannej. Do odprawienia pierwszych sobót zachęcała Najświętsza Maryja Panna. Propagatorami tych pierwszych sobót są także organizatorzy Różańca do granic, który przeżywaliśmy w październiku.
  12. Za tydzień I Niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca na Mszy św. o godz. 10:30. Intencja ogólna na Grudzień: Aby osoby starsze, wspierane przez rodziny i przez wspólnoty chrześcijańskie, współpracowały, wykorzystując mądrość i doświadczenie, w przekazywaniu wiary i wychowywaniu nowych pokoleń.
  13. Za tydzień w niedzielę będziemy modlić się za górników z racji przypadającego wspomnienia św. Barbary.
  14. Odwiedziny chorych w grudniu 22 i 23 po Rekolekcjach Adwentowych, a przed świętami Narodzenia Pańskiego.
  15. Dzisiaj także Panie z Caritasu po Mszach św. zbierają ofiary do puszek na paczki dla dzieci z ok. św. Mikołaja. Dziękujemy za dar serca.
  16. Są wolne intencje na Mszach św. porannych w poniedziałek, wtorek i środę.
  17. Do nabycia są czasopisma katolickie: Gość Niedzielny, Niedziela i kartka z ogłoszeniami.

Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni.

Poniedziałek 27 Listopad 2017
18:00 † Czesław Pałasz – 2 miesiące po śmierci † Janina Rymanowska

Wtorek 28 Listopad 2017
18:00 † Stanisław Bednarczyk – intencja od sąsiadów

Środa 29 Listopad 2017
18:00 † Anna Fojna – 7 r.śm. † Kazimierz Fojna †† z rodziny

Czwartek 30 Listopad 2017
8:00 † Ignacy Ratajczyk – intencja od uczestników pogrzebu
18:00 † Andrzej Źrałka – intencja od rodziny

Piątek 1 Grudzień 2017
8:00 † Daria Borowska – 7 r.śm.
18:00 † Andrzej Źrałka – intencja od chrzestnego

Sobota 2 Grudzień 2017
8:00 O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Andrzeja Steleżuk z okazji 50 rocznicy urodzin
18:00 O Boże błogosławieństwo, światło Ducha Świętego i zdrowie dla Ani, Bartka, Jakuba, Macieja, Adama i dla rodziny.

Niedziela 3 Grudzień 2017
8:00 † Agnieszka Szczurek – 7 r.śm.
10:30 † Edward Tyszecki – 7 r.śm. † Krzysztof Tyszecki †† rodzice z obu stron
12:00 † Stefan Rynkiewicz – 12 r.śm. †† rodzice z obu stron
18:00 † Mikołaj Sudnik – z okazji urodzin i imienin – intencja od córek z rodzinami