Ogłoszenia parafialne – 8 Październik 2017

 1. Dzisiaj II Niedziela miesiąca. Taca zbierana dzisiaj przez Radę Parafialną przeznaczona będzie na prace remontowe przy naszym kościele. Ofiary indywidualne można składać nadal w domu katechetycznym przed lub po Mszy św.
 2. W poniedziałek 16 października, przypada 39 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, stąd dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją!”. Po Mszach św. młodzież z naszej Parafii będzie stać przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. „Bóg zapłać” za składane ofiary. Zachęcamy do zakupienia kremówek w cenie 3 zł. Dochód przeznaczony jest na remont naszego kościoła. Dziękujemy firmie przewozowej ASTEL za bezpłatne dostarczenie kremówek.
 3. Cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Nabożeństwo październikowe codziennie o godz. 17:30. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy.
 4. W kalendarzu liturgicznym wspominamy w tym tygodniu:
  • w poniedziałek – wsp. bł. Wincentego Kadłubka
  • w środę – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
  • w piątek – wsp. bł. Honorata Koźmińskiego
 5. Zapraszamy dzieci na próby scholii we wtorek o godz. 16:30.
 6. Spotkanie Modlitewnej Grupy Młodzieżowej w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 7. W piątek 13 Października zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie. O godz. 17:30 będziemy modlić się na różańcu, po nim Msza św. z homilią i po Eucharystii śpiew Litanii Fatimskiej.
 8. Wszystkich, którzy zostali zakwalifikowani do Programu PEEAD Pomocy Żywnościowej zapraszamy po odbiór kolejnej partii artykułów w sobotę od godz. 12:00 do godz. 14:00. Prosimy o wzajemne informowanie i pomoc przy odbieraniu żywności, aby wszyscy mogli je odebrać.
 9. W sobotę 14 października, będziemy pamiętali o nauczycielach, wychowawcach i katechetach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim modlitwą. Zapraszamy na Mszę św. za zmarłych Nauczycieli i Pracowników Szkoły w Zawidowie o godz. 18:00.
 10. Zarząd Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów koła nr 6 w Zawidowie zaprasza na Dzień Seniora 14 października (w sobotę) o godz. 18:00 – 24:00 w restauracji Olimpia. Koszt 50 zł os. / 40 zł członkowie. Bilety do nabycia w dniu 11 października w godz. 10:00 – 11:00 w siedzibie Związku w Ośrodku Kultury oraz bezpośrednio u p. Celiny Leciejewskiej.
 11. Podziękowanie za organizacje wydarzenia Różaniec do granic. Składamy serdeczne podziękowania Panu Burmistrzowi Miasta Zawidów oraz Radzie Miasta Zawidów i pracownikom. Dziękujemy Ojcu Dyrektorowi Ośrodka Kultury i współpracownikom oraz PUK. Dziękujemy Policji i OSP z Zawidowa. Dziękujemy firmie przewozowej ASTEL p.Andrzejowi Steleżuk za udostępnienie autobusu do transportu na miejsca modlitwy. Dziękujemy restauracji Olimpia p.Czesławie Rokickiej. Dziękujemy naszej Radzie Parafialnej, Parafialnemu Caritas, Liturgicznej Służbie, szafarzom za przewodniczenie modlitwie, kościelnym, młodzieży, harcerzom, p. organiście, p.Ryszardowi – Felek. Dziękujemy wszystkim gospodyniom i gospodarzom za upieczenie ciast w niezwykłej ilości. Dziękujemy za bigos i zupę fasolową. Dziękujemy wszystkim Parafianom za pomoc i wspólną modlitwę. Pielgrzymi byli zachwyceni atmosferą w Zawidowie, Miedzianej
  i Ostróżnie. Na pewno tu powrócą.
 12. Zapowiedzi: Marek Miziołek, zam. Dortmund i Joanna Fiedukiewicz, zam. Dortmund. Zap. 1
 13. Ośrodek Kultury w Zawidowie zaprasza na koncert Zespołu Zbrucz z Tarnopola, który odbędzie się 14 października (w sobotę) o godz. 1600 w sali widowiskowej. W programie piosenki ukraińskie i polskie oraz pieśni i tańce folkloru ukraińskiego. Wstęp wolny.
 14. Do nabycia są czasopisma katolickie: Gość Niedzielny oraz kartka z ogłoszeniami.
   

Poniedziałek 9 Październik 2017
8:00 † Wiesława Hawiera - intencja od mieszkańców ul. Budowlanych
18:00 † Alicja Bartnik – 9 Greg.

Wtorek 10 Październik 2017
8:00 W intencji wiadomej Panu Bogu
18:00 † Alicja Bartnik – 10 Greg.
   
Środa 11 Październik 2017
8:00 † Alicja Bartnik – 11 Greg.
18:00 † Aniela Jabłońska – 4 r.śm.† Władysław Jabłoński †† ich rodzice

Czwartek 12 Październik 2017

8:00 † Alicja Bartnik – 12 Greg.
1800 † Kazimierz Chrzanowski – 10 r.śm. † Jadwiga † Roman   

Piątek 13 Październik 2017

8:00 † Alicja Bartnik – 13 Greg.
18:00 † Stanisław Kozera – 16 r.śm. †† z rodziny Kozera † Bronisława (k) † Stefan Jędrzejczyk †† z rodziny Jędrzejczyk

Sobota 14 Październik 2017

8:00 † Alicja Bartnik – 14 Greg.
18:00
1) O Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla mamy Jadwigi Sperczyńskiej z okazji imienin.
2) †† za zmarłych Nauczycieli i Pracowników Szkoły w Zawidowie

Niedziela 15 Październik 2017

8:00   
1) †† Zbigniew Rysiowski † Helena † Jan Rysiowscy
2) † Alicja Bartnik – 15 Greg.
10:30 † Apolonia Pępkowska – 22 r.śm. † Jan Pępkowski
12:00 † Bronisław Gałka – 2 r.śm. † Helena Gałka
18:00 O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Stanisławy z okazji 75 rocznicy urodzin oraz dla Sylwii i Bartosza z okazji 4 rocznicy ślubu