Ogłoszenia parafialne – 1 Październik 2017

 1. Dzisiaj I Niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu na Mszach św. i zmiana Tajemnic Żywego Różańca o g. 10:30. Intencja ogólna na miesiąc październik: aby w świecie pracy wszystkim były zagwarantowane poszanowanie i ochrona praw, a bezrobotnym została dana możliwość przyczyniania się do tworzenia wspólnego dobra.
 2. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe przez cały miesiąc o g. 17:30, a po nich Msza św. Zachęcamy dzieci, młodzież, dorosłych do wspólnej modlitwy. Dla dzieci zostały przygotowane plansze i obrazki.
 3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy w tym tygodniu:
  • w poniedziałek – wsp. Świętych Aniołów Stróżów
  • w środę – wsp. św. Franciszka z Asyżu oraz Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
  • w czwartek – wsp. św. Faustyny Kowalskiej
  • w sobotę – wsp. św. NMP Różańcowej
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na różaniec do Przenajdroższej Krwi o godz. 17:30.
 5. W I piątek miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 i spowiedź od godz. 17:30.
 6. W sobotę w święto Matki Bożej Różańcowej odbędzie się ogólnopolskie spotkanie modlitewne Różaniec do Granic. Porządek tego wydarzenia:
  • 10:30 konferencja wprowadzająca
  • 11:00  Msza św.
  • 12:00 Nabożeństwo Eucharystyczne
  • 12:30 poczęstunek
  • 14:00 początek modlitwy różańcowej w wyznaczonych punktach modlitwy (kościół Parafialny, kościół filialny w Miedzianej, Ostróżno przy krzyżu i przy przejściu granicznym Zawidów – Habartice)
   Zapraszamy do licznego udziału i wspólnej modlitwy. Dla młodzieży związanej z przygotowaniem do przyjęcia sakramentu bierzmowania jest do dzień skupienia. Zapraszamy na spotkanie chętnych wolontariuszy potrzebnych do organizacji przejścia do punktów modlitwy, pomocy przy rozdzielaniu posiłków w środę po Mszy św. wieczornej. Bardzo prosimy o upieczenie ciast, którymi będziemy częstować przybyłych gości. Ciasta prosimy o dostarczenie w piątek na plebanie.
 7. Za tydzień II Niedziela miesiąca. Taca w tym dniu ze wszystkich Mszy św. zbierana przez Radę Parafialną przeznaczona będzie na prace remontowe przy naszym kościele. Ofiary indywidualne można składać nadal w domu katechetycznym przed lub po Mszy św.
 8. W przyszłą niedzielę już po raz 17 będziemy w całym kraju obchodzić Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – św. Jana Pawła II. Chcemy również złożyć swoją „cegiełkę” w budowę żywego pomnika Jana Pawła II - Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Młodzi przedstawiciele naszej parafii będą stać przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. „Bóg zapłać” za składane ofiary. Zespół Caritas i młodzież z naszej Parafii będzie rozprowadzać smaczne kremówki.
 9. Zapraszamy dzieci na próby naszej scholii we wtorki o godz. 16:30.
 10. Spotkanie Modlitewnej Grupy Młodzieżowej w czwartek o godz. 17:00 w salce katechetycznej.
 11. Zbiórka dla lektorów, ministrantów i kandydatów w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 12. Dziękujmy Panu Mieczysławowi Urban za skoszenie trawy w ogrodzie parafialnym, który będzie służył także pielgrzymom w trakcie spotkania modlitewnego.
 13. W tym tygodniu kancelaria czynna tylko we wtorek.
 14. Do nabycia są czasopisma katolickie: Gość Niedzielny z artykułem o festynie w Zawidowie, Niedziela, Mały Gość Niedzielny oraz kartka z ogłoszeniami i ulotki Różaniec do granic.
   

Poniedziałek 2 Październik 2017
8:00 † Remigiusz Rzepka †† jego Rodzice † Jan † Marta
18:00 † Alicja Bartnik – 2 Greg.

Wtorek 3 Październik 2017
8:00 † Janusz Seniuk – 3 r.śm.
18:00 † Alicja Bartnik – 3 Greg.

Środa 4 Październik 2017
8:00 † Alicja Bartnik – 4 Greg.
18:00 † Marian Czerski – 7 r.śm. †† z rodziny

Czwartek 5 Październik 2017
8:00 † Janina Rymanowska zd. Brzezińska
– intencja od uczniów I klasy z 1968 roku Szkoły Podstawowej z Zawidowie
– w miesiąc po śmierci
18:00 † Alicja Bartnik – 5 Greg.

Piątek 6 Październik 2017
8:00 † Leon Kowhan - intencja od uczestników pogrzebu
18:00
1) † Anastazja † Walenty † Maria †† z rodziny Szuter
2) † Alicja Bartnik – 6 Greg.

Sobota 7 Październik 2017
8:00 † Alicja Bartnik – 7 Greg.
11:00 O Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę dla Członkiń Żywego Różańca
18:00 † Chrystian Majda – 1 r.śm.

Niedziela 8 Październik 2017

8:00
1) † Bronisław Sypniewski – 15 r.śm.
2) † Alicja Bartnik – 8 Greg.
10:30 † Walerian Kowalewski †† z rodziny Kowalewskich i Łabeckich
12:00 † Stanisław Kuźmicki – 1 r.śm. † Zofia Kuźmicka
18:00 † Krystyna Płochocka – 6 r.śm. † Józef Płochocki †† z rodziny Płochockich