Ogłoszenia parafialne – 24 Wrzesień 2017

1. W ubiegłą niedziele odbyły się dożynki gminne w Sulikowie. Nasza reprezentacja z Miedzianej wygrała konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy i zajęła I miejsce, a przedstawiciele ze Starego Zawidowa zajęli III miejsce. Serdecznie gratulujmy i dziękujmy za godne reprezentowanie naszej Parafii. Dziękujmy także wszystkim, którzy wsparli w upieczeniu ciast.
  2. Dziękujmy za ofiary na zakup opału, na ogrzewanie plebani. Na ten cel uzbieraliśmy 2.864 zł.
    • w poniedziałek – wsp. św. Władysława z Gielniowa
    • w środę – wsp. św. Wincentego a Paulo oraz Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
    • w czwartek – wsp. św. Wacława, męczennika, głównego patrona Czech
    • w piątek – święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała, ich imiona oznaczają odpowiednio: Michał „któż jak Bóg”, Gabriel „moc Boża”, Rafał „Bóg uzdrawia”
    • w sobotę – wsp. św. Hieronima
  4. Najbliższa niedziela to pierwsza niedziela października – miesiąca różańcowej modlitwy. Nabożeństwa różańcowe przez cały miesiąc o g. 17:30, a po nich Msza św. Zachęcamy w sposób szczególny dzieci, młodzież, dorosłych do wspólnej modlitwy.
  5. Za tydzień to także I Niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu na Mszach św. i zmiana Tajemnic Żywego Różańca o g. 10:30. Intencja ogólna na miesiąc październik: aby w świecie pracy wszystkim były zagwarantowane poszanowanie i ochrona praw, a bezrobotnym została dana możliwość przyczyniania się do tworzenia wspólnego dobra.
  6. Spotkanie Rady Parafialnej w sprawie organizacji wydarzenia ogólnopolskiego „Różaniec do granic” w środę o godz. 19:00.
  7. Spotkanie dla dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św. w piątek o godz. 17:00. Odbędzie się katecheza sakramentalna oraz przekazanie i poświęcenie różańców. I Komunia św. w Zawidowie 20 maja 2018 r. i w Miedzianej 13 maja. Rocznica I Komunii św. w Zawidowie 27 maja a w Miedzianej w Uroczystość Bożego Ciała 31 maja.
  8. Ze względu na spotkanie modlitewne 7 października „Różaniec do Granic” chorych ze Spowiedzią i Komunia św. odwiedzimy w piątek 29 września po Mszy św. porannej zamieszkałych w Zawidowie przy ulicy: Zgorzeleckiej, Norwida, Partyzantów, 1 Maja, Wilczej, Broniewskiego, Konopnickiej, Mickiewicza, Skłodowskiej, Dębowej i w sobotę 30 września po Mszy św. porannej: zamieszkałych w Zawidowie przy ulicy Jana Pawła II, Pl. Zwycięstwa, Grunwaldzkiej, Niecałej, Lubelskiej, Spokojnej, Dworcowej, Kolejowej, Kościuszki i wioski.
  9. Wszystkich, którzy zostali zakwalifikowani do Programu PEEAD Pomocy Żywnościowej zapraszamy po odbiór pierwszej partii artykułów w sobotę od godz. 12:00 do godz. 14:00. Prosimy o wzajemne informowanie i pomoc przy odbieraniu żywności, aby wszyscy mogli je odebrać.
  10. Zapraszamy dzieci na próby naszej scholii we wtorki o godz. 16:30.
  11. Spotkanie Modlitewnej Grupy Młodzieżowej w czwartek o godz. 18:00 na Mszy św. i po niej w salce katechetycznej. Do włączenia się do grupy zapraszamy szczególnie kandydatów do bierzmowania.
  12. Zbiórka dla lektorów, ministrantów i kandydatów w piątek o godz.18:45.
  13. W zakrystii są do odbioru deklaracje i indeksy dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  14. Ośrodek Kultury zaprasza na spotkanie z Olegiem Dowgalem wirtuozem gry na fletni Pana dzisiaj o godz. 17:00. Wstęp wolny.
  15. Do nabycia są czasopisma katolickie: Gość Niedzielny, Niedziela oraz kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 25 Wrzesień 2017
8:00 † Tadeusz Kajlewicz – 25 Greg.
18:00 † Karolina Matyjasik – 47 r.śm. † Aleksander Matyjasik

Wtorek 26 Wrzesień 2017
8:00 † Helena Wieniarska – intencja od sąsiadów ze Zgorzeleckiej 40
18:00 † Tadeusz Kajlewicz – 26 Greg.

Środa 27 Wrzesień 2017
8:00 † Tadeusz Kajlewicz – 27 Greg.
18:00 †† rodzice † Eugeniusz Bartnik – 39 r.śm. † Kazimiera Bartnik †† siostra Alicja Bartnik

Czwartek 28 Wrzesień 2017
8:00 † Wiesława Habiera – w miesiąc po pogrzebie, intencja od uczestników pogrzebu
18:00 † Tadeusz Kajlewicz – 28 Greg.

Piątek 29 Wrzesień 2017
8:00 † Stanisław Bednarczyk – intencja od sąsiadów
18:00 † Tadeusz Kajlewicz – 29 Greg.

Sobota 30 Wrzesień 2017

8:00 † Tadeusz Kajlewicz – 30 Greg. Zakończenie