Ogłoszenia parafialne – 17 Wrzesień 2017

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w naszej Ojczyźnie Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ogarniamy modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.
  2. Dzisiaj Msza św. dożynkowa w Sulikowie o godz. 13:00 i Msza św. odpustowa w Kościelniku Dolnym z racji święta Podwyższenia Krzyża Świętego o godz. 13:00.
  3. Dziękujmy za składane ofiary z racji II Niedzieli miesiąca na prace remontowe przy naszym kościele. Zebrano łącznie 4.984 zł (w tym 2.804 zł ofiar składanych na tacę oraz 2.180 zł ofiar składanych indywidualnie).
  4. Ofiary zbierane dzisiaj na tace będą przeznaczone na zakup opału, na ogrzewanie plebani.
    • w poniedziałek – święto św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży
    • w środę – w Diecezji Legnickiej święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Legnicy oraz Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
    • w czwartek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
    • w sobotę – św. Ojca Pio z Pietrelciny prezbitera, kapucyna, stygmatyka i mistyka
  6. Zapraszamy dzieci na próby naszej scholii we wtorki o godz. 16:30.
  7. Zbiórka dla lektorów, ministrantów i kandydatów w czwartek o godz.17:00.
  8. Spotkanie Modlitewnej Grupy Młodzieżowej w czwartek o g. 18:00 na Mszy św. i po niej w salce katechetycznej.
  9. W piątek o godz. 18:00 spotkanie dla młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapraszamy dzieci z klasy VI i VII oraz młodzież z Gimnazjum. Przypominamy, że sakramenty przyjmujemy w Parafii zamieszkania. Do odbioru będą deklaracje i kontrolki.
  10. W sobotę katecheza chrzcielna na Mszy św. o godz. 18:00. Sakrament chrztu św. będzie udzielony w niedzielę na Sumie o godz. 12:00.
  11. Są wolne intencje w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i piątek na Mszy św. porannej.
  12. Zapowiedzi przedślubne: Wojciech Krzysztof Bagiński, zam. Wrocław i Patrycja Fiedukiewicz, zam. Wrocław. Zap. 3
  13. Ośrodek Kultury zaprasza na spotkanie ze znakomitym artystą Olegiem Dowgalem wirtuozem gry na fletni Pana, które odbędzie się 24 września (niedziela) o godz. 17:00. wstęp wolny.
  14. Podziękowanie za Festyn ku czci św. Stanisława. Dziękujmy OSP z Miedzianej za obecność i prezentację sprzętu pożarniczego. Dziękujemy naszym sponsorom: Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Restauracji Biesiada – Państwu Rutkowskim, Restauracji „Olimpia” – Pani Czesławie Rokickiej, właścicielce sklepu „Chatka” Pani Sylwii Dobosz, Pizzeri i Cukierni „Kruk”, Państwu Duma z Poligrafii, właścicielom sklepu „Irys”, Panu Prezesowi Sławomirowi Zawadzie. Dziękujmy szczególnie Zespołowi CARITAS naszej Parafii, Parafialnemu Klubowi Sportowemu Józek. Dziękujemy sponsorom indywidualnym. Dziękujemy Paniom i Panom, którzy upiekli ciasta i dostarczyli na plebanie. Dziękujemy Katechetkom: Pani Anastazji i  Pani Annie, Młodzieżowej Grupie Modlitewnej, Liturgicznej Służbie, Panu Organiście za nagłośnienie. Dziękujemy za obecność wszystkim rodzicom, babciom i dziadkom a w sposób szczególny dzieciom i młodzieży.
  15. Do nabycia są czasopisma katolickie: Gość Niedzielny, Niedziela oraz kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 18 Wrzesień 2017
18:00 † Tadeusz Kajlewicz – 18 Greg.

Wtorek 19 Wrzesień 2017
18:00 † Tadeusz Kajlewicz – 19 Greg.

Środa 20 Wrzesień 2017
8:00 †† rodzice: † Marianna † Stanisław †† brat Eugeniusz †† z rodziny Ciunel † Mirosława Agos † Małgorzata † Michał †† z rodziny Agos † Marianna Cybul
18:00 † Tadeusz Kajlewicz – 20 Greg.

Czwartek 21 Wrzesień 2017
8:00 † Irena Janczyn – w miesiąc po pogrzebie, intencja od koleżanek
18:00 † Tadeusz Kajlewicz – 21 Greg.

Piątek 22 Wrzesień 2017
18:00 † Tadeusz Kajlewicz – 22 Greg.

Sobota 23 Wrzesień 2017
8:00 † Włodzimierz Zatylny – 24 r.śm. † Michał † Rozalia Zatylni † Rozalia Kuta
17:00 † Msza św. ślubna
1) † Tadeusz Kajlewicz – 23 Greg.
2) O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Mateusza, Bogusławy, Weroniki i Mirosława z okazji rocznicy urodzin – intencja od dziadków i rodziców

Niedziela 24 Wrzesień 2017
1) Dziękczynno – błagalna dla Stanisławy Goławskiej z okazji 90 rocz. urodzin
2) † Tadeusz Kajlewicz – 24 Greg.
10:30 O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Małgorzaty z okazji 40 rocz. urodzin
12:00 † Bronisław Krzywonos – 3 r.śm. †† z rodziny Krzywonos, Steleżuk i Górnickich
Chrzty
18:00 † Roman Dinort – 1 r.śm. † Władysława Dinort †† rodzice z obu stron