Ogłoszenia parafialne – 10 Wrzesień 2017

 1. Dzisiaj rozpoczynamy VII Tydzień Wychowania pod hasłem „Maryja wychowawczynią pokoleń”. Po mszy św. o godz. 10:30 spotkanie dla dzieci, które rozpoczną przygotowania do I Spowiedzi i I Komunii i ich rodziców.
 2. Dzisiaj II Niedziela miesiąca. Taca ze wszystkich Mszy św. zbierana przez Radę Parafialną przeznaczona będzie na prace remontowe przy naszym kościele. Ofiary indywidualne można składać nadal w domu katechetycznym przed lub po Mszy św.
 3. Dzisiaj Msza św. odpustowa w Sulikowie z okazji święta Podwyższenia Krzyża Świętego o godz.13:00.
 4. Ofiary zbierane w przyszłą niedzielę na tace będą przeznaczone na zakup opału, na ogrzewanie plebani.
 5. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  • w środę – wsp. św. Jana Chryzostoma, pasterza i doktora Kościoła oraz Nabożeństwo Fatimskie o g. 18:00 połączone z procesją i modlitwą różańcową
  • w czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus
  • w piątek – wsp. NMP Bolesnej;
  • w sobotę – św. męczenników papieża Korneliusza i biskupa Cypriana
 6. Zbiórka dla lektorów, ministrantów i kandydatów w poniedziałek godz. 17:00.
 7. Zapraszamy dzieci na próby naszej scholii we wtorki o godz. 16:30.
 8. Spotkanie Modlitewnej Grupy Młodzieżowej w czwartek o g. 18:00 na Mszy św. i po niej w salce katechetycznej.
 9. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i piątek od godz. 16:00 do 17:00.
 10. Zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w Festynie ku czci św. Stanisława Kostki, który odbędzie się przy naszej Parafii w dniu 16 września, w sobotę. Rozpoczęcie o godz. 12:00. Sponsorzy indywidualni mile widziani. Prosimy
  o upieczenie ciast i dostarczenie na plebanię. W programie konkursy, zabawy i coś słodkiego.
 11. Za tydzień w Niedzielę Msza św. dożynkowa w Sulikowie o godz. 13:00. Wspólnota parafialna z Miedzianej będzie tam rozprowadzać artykuły gastronomiczne. Zachęcamy do pomocy przy upieczeniu ciast. Prosimy kontaktować się z Panią Adelą Traczyk lub naszym Zespołem Caritas.
 12. Zapowiedzi przedślubne: Wojciech Krzysztof Bagiński, zam. Wrocław i Patrycja Fiedukiewicz, zam. Wrocław. Zap. 2
 13. Do nabycia są czasopisma katolickie: Gość Niedzielny, Niedziela oraz kartka z ogłoszeniami.

 Jest już księga intencji na nowy rok 2018.
Zachęcamy do zamawiania Mszy św. Zamawiając Mszę św. za bliskie nam osoby żyjące bądź zmarłe, ofiarujemy im najlepszy prezent – duchowy dar, którym jest postawienie tej osoby w strumieniu łaski.
Przykłady zamawianych intencji: Msza św. dziękczynna za otrzymane łaski… Msza św. dziękczynno-błagalna o zdrowie i błogosławieństwo Boże… w rocznicę ślubu o dalsze błogosławieństwo i zdrowie… w intencjach Kościoła, Ojca Świętego i Ojczyzny… błagalna o nawrócenie z nałogu… uzdrowienie z ciężkiej choroby… nawrócenie i przemianę życia i dobrą spowiedź… przebłagalna, o darowanie win i o szczęśliwą śmierć… Msza św. o zdrowie i pokój w rodzinie… pomoc w nauce, o dary Ducha Świętego, o zdanie egzaminu… szczęśliwe rozwiązanie i zdrowie dla matki i dziecka… Msza św. dziękczynno-błagalna z ok. rocznicy urodzin… Msza św. o rozwiązanie trudnej sprawy… powołania kapłańskie, zakonne i misyjne… szczęśliwą operację i zdrowie dla… dobry wybór drogi życiowej… za zmarłego… za zmarłych z rodziny… za dusze w czyśćcu cierpiące… Jeśli ktoś ma życzenie zamówić Msze św. gregoriańska na przyszły rok prosimy o wcześniejszą rezerwacje.

 

Poniedziałek 11 Wrzesień 2017
8:00 † Władysława Piasecka – od rodziny Lipów z Grodkowa
18:00 † Tadeusz Kajlewicz – 11 Greg.

Wtorek 12 Wrzesień 2017
8:00
18:00 † Tadeusz Kajlewicz – 12 Greg.

Środa 13 Wrzesień 2017
8:00 † Tadeusz Kajlewicz – 13 Greg.
18:00 † Franciszek Świderek – 26 r.śm. † Bartłomiej Świderek
 
Czwartek 14 Wrzesień 2017
8:00   
18:00 † Tadeusz Kajlewicz – 14 Greg.

Piątek 15 Wrzesień 2017
8:00 † Antoni Szatkowski
18:00 † Tadeusz Kajlewicz – 15 Greg.

Sobota 16 Wrzesień 2017
8:00 † Tadeusz Kajlewicz – 16 Greg.
18:00 O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny
   
Niedziela 17 Wrzesień 2017
8:00   
1) † Bronisława Kochanowska – 17 r.śm. † Jan Kochanowski † Tadeusz Szarkowski
2) † Tadeusz Kajlewicz – 18 Greg.
10:30 O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Szymona z okazji 10 rocz. urodzin, Korneli z okazji 9 rocz. urodzin i dla ich rodziców
12:00 † Leokadia † Bolesław † Marek †† z rodziny Blicharz † Zygmunt Stankowski
18:00 † Katarzyna † Edward Samujło