Ogłoszenia parafialne – 27 Sierpień 2017

1. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka dla poszkodowanym w ostatnich nawałnicach zgodnie z prośbą Biskupa Ordynariusza.
  2. W Kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy wspominać:
    • w poniedziałek – wsp. św. Augustyna (354-430), syna św. Moniki - doktora Kościoła
    • we wtorek – wsp. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela
    • w środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
    • w piątek – wsp. bł. Bronisławę (1204-1259), dziewicę, norbertankę. 1 września jest to również 78. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej
  3. Spowiedź św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci i młodzieży w piątek 1 września o godz. 17:00.
  4. W niedzielę 3 września o godz. 10:30 poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych dzieci klas I SP.
  5. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na Mszę Świętą w naszym kościele w poniedziałek 4 września o godz. 8:00, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas umacniania wiary.
  6. W Miedzianej spowiedź św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego w czwartek 31 sierpnia od godz. 16:00, a po niej o godz. 16:30 Msza św.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na różaniec do Przenajdroższej Krwi o godz. 17:30.
  8. W pierwszy piątek miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 i spowiedź od godz. 17:00.
  9. W sobotę jako pierwszą miesiąca modlitwa różańcowa po Mszy św. porannej, prowadzona przez Róże Różańcowe.
  10. Za tydzień I Niedziela miesiąca, Adoracja Najświętszego Sakramentu na wszystkich Mszach św. i o godz. 10:30 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Intencja ewangelizacyjna na miesiąc wrzesień: Aby nasze parafie, ożywiane duchem misyjnym, były miejscami, gdzie przekazuje się wiarę i daje świadectwo miłości.
  11. Chorych ze Spowiedzią i Komunia św. odwiedzimy w piątek, po Mszy św. porannej zamieszkałych w Zawidowie przy ulicy: Zgorzeleckiej, Norwida, Partyzantów, 1 Maja, Wilczej, Broniewskiego, Konopnickiej, Mickiewicza, Skłodowskiej, Dębowej. W sobotę, po Mszy św. porannej: zamieszkałych w Zawidowie przy ulicy Jana Pawła II, Pl. Zwycięstwa, Grunwaldzkiej, Strzeleckiej, Niecałej, Lubelskiej, Spokojnej, Dworcowej, Kolejowej, Kościuszki i wioski.
  12. Parafialny Zespól Caritas zakończył akcję „Tornister Pełen Uśmiechu”. Dziękujmy za przekazanie przyborów szkolnych, które trafią do dzieci z rodzin naszej Parafii.
  13. W zakrystii są odbioru płyty ze zdjęciami dla młodzieży, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania.
  14. W tym tygodniu nie będzie Mszy św. porannej w poniedziałek.
  15. Wspólnota Wiernych w Habarticach wraz z Duszpasterzem zapraszają na coroczny odpust w święto Narodzenia NMP 3 września w niedzielę o godz.1400 w kaplicy Panny Marie Královny.
  16. Do nabycia są czasopisma katolickie: Gość Niedzielny (z filmem „Misja”), Niedziela oraz kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 28 Sierpień 2017
8:00 Nie ma mszy św.
18:00 † Władysława Piasecka – intencja od uczestników pogrzebu

Wtorek 29 Sierpień 2017
8:00 † Stanisław Bednarczyk – w miesiąc po pogrzebie – intencja od sąsiadów
18:00 O Boże błogosławieństwo, łaskę zdrowia i potrzebne dary dla Beaty i Jacka Kielar z okazji 25 rocznicy ślubu

Środa 30 Sierpień 2017
8:00 † Antoni Szatkowski
1800 † Tadeusz Gocko – 19 r.śm. †† jego rodzice

Czwartek 31 Sierpień 2017
8:00 † Marcin Delega – 6 r.śm.
18:00 O Boże błogosławieństwo, łaskę zdrowia i potrzebne dary dla Anny i Jana z okazji 39 rocznicy ślubu

Piątek 1 Wrzesień 2017
8:00 † Tadeusz Kajlewicz - 1 Msza św. Gregoriańska
18:00 † Zofia † Mieczysław Czajka

Sobota 2 Wrzesień 2017
8:00 † Tadeusz Kajlewicz – 2 Greg.
18:00 O Boże błogosławieństwo, łaskę zdrowia i potrzebne dary dla Lilianny Kazimierczak z okazji 1 rocznicy urodzin

Niedziela 3 Wrzesień 2017
1) † Maciej – 11 r.śm. † Ryszard Dunst † Genowefa † Zygmunt Rok
2) † Tadeusz Kajlewicz – 2 Greg.
10:30 † Bronisława (k) † Antoni † Marek † Stanisława (k) † Zofia † Jerzy
12:00 † Jadwiga † Franciszek † Krzysztof † Jerzy Rostkowscy
18:00 † Kazimierz Salomon – 8 r.śm. † Ryszard Salomon – 13 r.śm. † Waleria Lis – 24 r.śm. † Marian Błoński – 1 r.śm.