Ogłoszenia parafialne – 20 Sierpień 2017

 1. W Kalendarzu liturgicznym wspominamy w tym tygodniu:
  • w poniedziałek – wsp. św. Piusa X (1835-1914), papieża, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię św.; nazwano go „papieżem dzieci”
  • we wtorek – wsp. NMP Królowej. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku
  • w środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  • w czwartek – święto św. Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł on Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską
  • w sobotę – Uroczystość NMP Częstochowskiej. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał św. Jan Paweł II, gdy mówił: Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń. Msze św. o godz. 8:00 i 18:00.
 2. Dziękujmy za składane ofiary z racji II Niedzieli miesiąca na prace remontowe przy naszym kościele. Zebrano łącznie 3.893,50 zł (w tym 2.533,50 zł ofiar składanych na tacę oraz 1.360 zł ofiar indywidualnych). W Miedzianej złożono na tacę 328 zł i 100 koron czeskich.
 3. W sobotę katecheza chrzcielna o godz. 18:00. Msza św. chrzcielna w niedzielę o godz. 13:00.
 4. Parafialne koło Caritas prowadzi także coroczną akcję „Tornister pełen uśmiechu”. Przy ołtarzu Matki Bożej z tyłu kościoła można do kosza składać przybory szkolne. Zakończenie zbiórki 27 sierpnia.
 5. W tym tygodniu nie będzie Mszy św. porannych od poniedziałku do czwartku włącznie.
 6. Od 24 do 27 sierpnia w Legnickim Polu odbędzie się XXIV spotkanie Młodych Diecezji Legnickiej.
 7. Dziękujmy za pomoc przy koszeniu trawy wokół kościoła i w ogrodzie parafialnym panom: Mieczysławowi Urban (w lipcu) i Zbigniewowi Ostapiuk (przed świętem Wniebowzięcia NMP).
 8. W zakrystii są odbioru płyty ze zdjęciami dla młodzieży, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania.
 9. Do nabycia są czasopisma katolickie: Gość Niedzielny, Niedziela oraz kartka z ogłoszeniami.
 10. Komunikat Ks. Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego. Umiłowani Diecezjanie!
  W poczuciu ludzkiej solidarności i w duchu chrześcijańskiej miłości spieszymy z pomocą osobom poszkodowanym w ostatnich nawałnicach, które przeszły przez teren Polski. Czynimy to za pośrednictwem naszej diecezjalnej Caritas. Proszę więc Was, drodzy Bracia i Siostry, by w czasie zbiórki do puszek w parafiach naszej Diecezji w niedzielę 27 sierpnia wesprzeć finansowo tych, którzy ucierpieli, a także ogarniać ich modlitwą, by mogli podźwignąć się  z nieszczęścia, które ich spotkało. Już dziś za każdą modlitwę, wsparcie i gest dobrej woli dziękuję. Z serca udzielam Wam pasterskiego błogosławieństwa. Wasz Biskup Zbigniew

 

Poniedziałek 21 Sierpień 2017
8:00 Nie ma mszy św.
18:00 † Henryka Aleksandrowicz (k) – 20 r.śm. † Michał Aleksandrowicz

Wtorek 22 Sierpień 2017
8:00 Nie ma mszy św.
18:00 † Anna † Wiesław Hołuj

Środa 23 Sierpień 2017
8:00 Nie ma mszy św.
18:00 † Zygmunt Sabliński – 6 r.śm. †† rodzice z obu stron
 
Czwartek 24 Sierpień 2017
8:00 Nie ma mszy św.
18:00 † Kazimiera Tyćkowska † Julian Górniak – intencja od chrześnicy

Piątek 25 Sierpień 2017
8:00 † Zofia Łupkowska - intencja od uczestników pogrzebu
18:00

Sobota 26 Sierpień 2017
8:00 † Lidia Ziembińska – 3 r.śm. †† z rodziny Ziembińskich i Stępień
18:00 † Jan Duma – 29 r.śm.

Niedziela 27 Sierpień 2017
8:00 O Boże błogosławieństwo i łaskę zdrowia dla Aurelii i Mateusza Sareło z okazji 1 rocznicy ślubu
10:30 † Józef Bilmon – 7 r.śm. † Stefania Gorąca – 7 r.śm.
12:00 O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Natalii i Wojciecha Rostkowskich z okazji 2 rocznicy ślubu
13:00 Msza św. chrzcielna
18:00 † Marcin † Danuta Słodkowscy † Janina † Franciszek Stanisław Zimny † Helena † Michał Strużyńscy † Łukasz Pałaczyński