Ogłoszenia parafialne – 13 Sierpień 2017

 1. Dzisiaj XIX niedziela zwykła w roku liturgicznym. Jest to także II Niedziela miesiąca. Taca ze wszystkich Mszy św. zbierana przez Radę Parafialną przeznaczona będzie na prace remontowe przy naszym kościele. Ofiary indywidualne można składać nadal w domu katechetycznym przed lub po Mszy św. Z racji 13 dnia miesiąca po Mszy św. wieczornej – Nabożeństwo Fatimskie.
 2. W Kalendarzu liturgicznym wspominamy w tym tygodniu:
  • w poniedziałek – wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego (1894-1941), franciszkańskiego kapłana i męczennika obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia
  • we wtorek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W Polsce ta uroczystość znana jest jako święto Matki Bożej Zielnej. Przynosimy do kościoła bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione podczas Mszy Świętych o godz. 8:00 (9:15 w Miedzianej), 10:30 i 18:00. Dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Pana Boga. Wraz z wtorkowym świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o naszych siłach zbrojnych, o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.
  • w środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  • w czwartek – wsp. św. Jacka Odrowąża (1200-1257), polskiego dominikanina, który poświęcił się misjom w różnych częściach naszego kraju; jego życie było przepełnione czcią do Matki Bożej
 3. Parafialne koło Caritas prowadzi także coroczną akcję „Tornister pełen uśmiechu”. Przy ołtarzu Matki Bożej z tyłu kościoła można do kosza składać przybory szkolne.
 4. W tym tygodniu nie będzie Mszy św. porannych w poniedziałek, środę i czwartek. 
 5. Od 24 do 27 sierpnia w Legnickim Polu odbędzie się XXIV spotkanie Młodych Diecezji Legnickiej. W programie: konferencje, prace w grupach, wspólny taniec, adoracja, świadectwo, nabożeństwa, a w centrum Eucharystia. Specjalnym gościem będzie O. Leon Knabit. Odbędą się koncerty: Mate.O/Tu i Strona B. Koszt uczestnictwa 60 zł.
 6. Do nabycia są czasopisma katolickie: Gość Niedzielny, Niedziela oraz kartka z ogłoszeniami.

 

Poniedziałek 14 Sierpień 2017
8:00 Nie ma mszy św.
18:00 † Genowefa – 2 r.śm. † Władysław – 17 r.śm. †† z rodziny Miksza

Wtorek 15 Sierpień 2017
8:00 † Kazimiera Chmara – r.śm.
10:30 Dziękczynno – błagalna dla Marii Wierzbickiej z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski z okazji imienin
18:00 † Jan Delijewski – 1 r.śm.

Środa 16 Sierpień 2017
8:00 Nie ma mszy św.
18:00 † Helena † Stefan † Józefa (k) †† z rodziny Romuk † Weronika † Mieczysław † Józefa (k) †† z rodziny Goranin † Maria † Bronisław † Zenon †† z rodziny Wyrostka

Czwartek 17 Sierpień 2017
8:00 Nie ma mszy św.
18:00 † Stanisław Podwalny
    
Piątek 18 Sierpień 2017
8:00 † Helena Hołubiczko – intencja od uczestników pogrzebu
18:00 † Beata Borowska – intencja od pracowników Zawitexu

Sobota 19 Sierpień 2017
8:00 † Mieczysław Mistarz – 10 r.śm. † Maria † Zofia † Stanisław Mistarz † Zofia † Józef Parys
15:00 Msza św. ślubna
18:00 † Tomasz Brud

Niedziela 20 Sierpień 2017
8:00 † Helena † Jan Kamińscy † Halina † Czesław † Wiesław Brzuchalscy
10:30 Dziękczynno – błagalna dla Marty z okazji rocznicy urodzin z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie
12:00 † Helena Zienkiewicz †† z rodziny Grześków i Zienkiewicz
18:00 † Grzegorz Rak – 6 r.śm.