Ogłoszenia parafialne – 6 Sierpień 2017

 1.  Dzisiaj I Niedziela miesiąca i Święto Przemienienia Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu na wszystkich Mszach św. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca na Mszy św. o godz. 10:30.
  Intencja ogólna: Aby artyści naszych czasów poprzez dzieła swojego geniuszu pomagali wszystkim odkrywać piękno świata stworzonego.
 2. W Kalendarzu liturgicznym wspominamy w tym tygodniu:
  • we wtorek – wsp. św. Dominika (ok. 1170-1221), prezbitera, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów
  • w środę – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy – Edyty Stein. Urodziła się we Wrocławiu, w rodzinie żydowskiej. Studiowała filozofię we Fryburgu. Zapatrzona w św. Teresę z Ávili, mimo protestów rodziny, przyjęła chrzest. W 1933 roku wstąpiła do karmelitanek w Kolonii. Zginęła w obozie w Oświęcimiu 9 sierpnia 1942 roku. Kanonizował ją św. Jan Paweł II w 1998 roku, a rok później ogłosił współpatronką Europy. W tym dniu także Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  • w czwartek – święto św. Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika (†258). Na szczycie Śnieżki Msza św. odpustowa o godz. 12:00. Wyjazd z rynku o godz. 6:00.
  • w piątek – wsp. św. Klary (1194-1253), dziewicy. Za wzorem św. Franciszka, wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami
 3. Za tydzień II Niedziela miesiąca. Taca w tym dniu ze wszystkich Mszy św. zbierana przez Radę Parafialną przeznaczona będzie na prace remontowe przy naszym kościele. Ofiary indywidualne można składać nadal w domu katechetycznym przed lub po Mszy św.
 4. Burmistrz Miasta Zawidów, Ochotnicza Straż Pożarna, Ośrodek Kultury w Zawidowie oraz Duszpasterstwo naszej Parafii zapraszają 12 sierpnia 2017 roku na obchody jubileuszowe 70 rocznicy założenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawidowie. Uroczysta Msza św. będzie sprawowana o godz. 12:00 w naszym kościele, a po niej przemarsz na stadion miejski w Zawidowie.  Po przybyciu oficjalne powitania oraz IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. 
 5. Wspieramy duchowo Pielgrzymów naszej diecezji, którzy 7 sierpnia zakończą trud pielgrzymowania Eucharystią o godz. 13:00 na wałach Jasnogórskiego klasztoru. Jest to jubileuszowa XXV Pielgrzymka naszej Diecezji. Zachęcamy do duchowego uczestnictwa.
 6. Jeszcze przez ten tydzień trwają zapisy chcących przystąpić do programu FEAD – pomocy żywnościowej dla potrzebujących prowadzonego przez Caritas. Przypominamy, o tę pomoc mogą się ubiegać osoby, których dochód nie przekracza 1268 zł dla osoby samotnej i 1028 zł dla osoby w rodzinie. Powodem udzielenia pomocy może być ubóstwo, bezdomność, niepełnosprawność, potrzeba ochrony macierzyństwa lub wielodzietności, trudności w integracji cudzoziemców. Zapisy w domu katechetycznym we wtorek 15.00-16.00 i sobotę 11:00-12:00.
 7. Parafialne koło Caritas prowadzi także coroczną akcję „Tornister pełen uśmiechu”. Przy ołtarzu Matki Bożej z tyłu kościoła  można do kosza składać przybory szkolne.
 8. Ze względu na małe zainteresowanie, nie odbędzie się wspólna pielgrzymka autokarem na Śnieżkę 10 sierpnia. Zachęcamy do indywidualnego pielgrzymowania. Na szczycie Śnieżki o godz. 12:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa.
 9. W tym tygodniu nie będzie Mszy św. porannych we wtorek, środę, czwartek i sobotę.
 10. Zapowiedzi:
  • Michał Trzebiński, zam. Wrociszów Dolny i Karolina Sobczyk, zam. Zgorzelec Zap. 3
  • Zbigniew Lubiński, zam. Siekierczyn, Anna Lubińska, zam. Stary Zawidów. Zap. 3
 11. Do nabycia są czasopisma katolickie: Gość Niedzielny, Niedziela oraz kartka z ogłoszeniami.


Poniedziałek  7 Sierpień 2017
8:00 † Beata Borowska – intencja od Bernarda Borowskiego z Bielska Białej z rodziną
18:00 † Alicja Bartnik – intencja od pani Kazimiery z Ewą

Wtorek 8 Sierpień 2017
8:00 Nie ma mszy św.
18:00 O nawrócenie i potrzebne łaski dla Karoliny

Środa 9 Sierpień 2017
8:00 Nie ma mszy św.
18:00 † Józef Chęć – 1 r. śm.

Czwartek 10 Sierpień 2017
8:00 Nie ma mszy św.
18:00 O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Marii Sarzyńskiej i Anieli Czeladka

Piątek 11 Sierpień 2017
8:00 W intencji Ewy o szczęśliwą operację i ufność w Boże miłosierdzie, o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej
18:00 † Andrzej Rakowiec – 2 r. śm.

Sobota 12 Sierpień 2017

8:00 Nie ma mszy św.
12:00 Msza św. w intencji OSP w Zawidowie
15:00 Msza św. ślubna
16:00 Msza św. ślubna
17:00 Msza św. ślubna
18:00 W intencji Ewy o dar zdrowia

Niedziela 13 Sierpień 2017

8:00 † Marta † Henryk Wierzbowscy † Joanna † Julian Kasińscy † Irena † Józef Kamieńscy
10:30 Dziękczynno – błagalna dla Wiktorii z okazji 12 rocznicy urodzin i Maksymiliana z okazji 7 rocznicy urodzin
12:00 † Jadwiga Bącal †† z rodziny Sycz, Olchowy i Sowala
18:00 † Stanisława † Stefan Kaczałko