Ogłoszenia parafialne – 3 Marzec 2024

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 1030 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Papieska intencja modlitewna na marzec: Módlmy się, aby osoby, które w różnych częściach świata ryzykują życie dla ewangelii, zarażały Kościół swoją odwagą
    i swoim misyjnym zapałem.
    • Gorzkie Żale dzisiaj z kazaniem pasyjnym o godz. 1700. Ofiary zbierane na nabożeństwach pasyjnych, lub składane w kopertach na tacę, przeznaczamy na kwiaty do Bożego Grobu.
  2. W środę, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800.
  3. W czwartek po wieczornej Mszy św. o godz. 1800, zapraszamy do modlitwy adoracyjnej Godziną Świętą, wynagradzającą samotność i opuszczenie Zbawiciela w Ogrodzie Oliwnym, Jego Mękę i śmierć. Cieszy coraz lepsza frekwencja na nabożeństwie.
  4. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 900 i 1730.
    • W piątek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.
  5. Za tydzień - 10 marca, rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Nauki rekolekcyjne będzie głosił Ignacy Tomaszewski z zakonu Franciszkanów Pieńsku. Nauka wstępna w sobotę o godz. 1800 rozpocznie nasze rekolekcje. W przyszłą niedzielę nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św.. Zachęcamy, aby nie zabrakło nikogo na naszym wielkopostnym skupieniu, zwłaszcza dzieci i młodzieży wraz z rodzicami. W przyszłą niedzielę o godz. 1030 – Msza św. ze szczególnym udziałem dzieci, po której uczniowie klas III będą mieli krótkie spotkanie z Ojcem Rekolekcjonistą. Ostatni dzień rekolekcji będzie połączony z okazją do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej są „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, jest także numer „Gościa Niedzielnego” o Historii Kościoła - a w numerze o herezjach, inkwizycji i celibacie. Jest także kartka z ogłoszeniami.
  7. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece Wielkanocnego Dzieła Caritas, symbolu Chrystusa Zmartwychwstałego, w cenie 8 i 16 zł. Są także nasze parafialne świece wielkanocne.
  8. Bóg Zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę - na wspomożenie dzieła misyjnego Kościoła. W naszej parafii zebraliśmy 1820zł 20gr. 2Kč, przekazane do kasy kurialnej.
  9. Zbiórkę w II Niedzielę miesiąca na cele remontowe, ze względu na rekolekcje przekładamy na niedzielę 17 marca.
  10. W minionym miesiącu - odeszli do wieczności śp. nasi parafianie: †Marcela Skrok, †Lila Stankowska, †Czesława Dunalska, †Henryk Bogdanowicz, †Lucyna Kosewicz. Wypraszajmy zmarłym łaskę życia wiecznego: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Poniedziałek 4 Marzec 2024
8:00 † Jan Wodyk – od uczestników pogrzebu † Stanisław Wodyk 39 rocz. śm.
18:00 † Kazimierz Urban

Wtorek 5 Marzec 2024
8:00 † Andrzej † Stanisław – Moskal - o dar nieba
18:00 † Kazimierz Stankowski †† Zmarli z rodziny: † Anna † Zygmunt † Jadwiga † Anna † Władysław † Lila